UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Donald Trump ogłasza przetarg na Biały Dom w 2024 roku

Były prezydent Donald Trump i była pierwsza dama Melania Trump przybywają na imprezę do jego domu Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, 15 listopada 2022 r. (Joe Raedle / Getty Images)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

16 listopada 2022 r

PALM BEACH, Floryda — były prezydent Donald Trump rozpoczął swoją trzecią kampanię wyborczą do Białego Domu 15 listopada.

76-letni Trump, który od ponad roku sugerował kandydowanie w 2024 r., ogłosił kandydaturę na prezydenta w przemówieniu w czasie największej oglądalności w swoim kurorcie Mar-a-Lago na Florydzie.

„Aby ponownie uczynić Amerykę wielką i chwalebną, dziś wieczorem ogłaszam moją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych” – powiedział Trump.

Były prezydent podkreślił, że to nie będzie jego kampania, ale „nasza kampania”, mówiąc, że jedyną siłą „wystarczająco silną, by pokonać masową korupcję, z którą mamy do czynienia, jesteście wy – naród amerykański.

„Razem zmierzymy się z najbardziej skorumpowanymi siłami i głęboko zakorzenionymi interesami, jakie można sobie wyobrazić. Nasz kraj jest w strasznym stanie. Jesteśmy w poważnych tarapatach.

W obliczu tłumu zwolenników i sojuszników 45. prezydent oskarżył administrację Bidena i Demokratów o wysoką inflację, zagrożenie wojną i otwartą granicę południową.

Zdjęcie z czasów epokowych
Były prezydent Donald Trump ogłasza, że ​​kandyduje w wyborach prezydenckich w 2024 r. podczas ogłoszenia w swojej posiadłości Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, 15 listopada 2022 r. (Alon Skuy/AFP via Getty Images)

Nakreślił znajomą wizję powrotu narodu do wielkości, w tym silniejszą politykę zagraniczną, obniżenie podatków i cięcie przepisów.

„Powrót Ameryki zaczyna się właśnie teraz” – powiedział Trump. „Dwa lata temu, kiedy opuściłem urząd, nasz naród był gotowy na swój złoty wiek.

„Odwróciliśmy stronę od dziesięcioleci globalistycznych wyprzedaży i jednostronnych umów handlowych, wyciągnęliśmy miliony z ubóstwa i razem zbudowaliśmy największą gospodarkę w historii świata”.

Trump zachwalał swoje osiągnięcia zagranicznym przeciwnikom, mówiąc, że dwa lata temu Chiny, Rosja i Korea Północna były pod kontrolą.

„Po raz pierwszy w historii Chiny zataczały się i deptały im po piętach. Nigdy wcześniej tego nie widzieliście, ponieważ Stany Zjednoczone przewyższały je na każdym froncie, a Chiny płaciły miliardy dolarów podatków i ceł”.

Trump powiedział, że wierzy, że presja, jaką wywarł na Chiny, zachęciła Komunistyczną Partię Chin do „odgrywania bardzo aktywnej roli” w wyborach w 2020 roku.

„Rozpoczniemy zakrojoną na szeroką skalę kampanię mającą na celu wyeliminowanie zależności Ameryki od Chin” – obiecał były prezydent.

Zgodnie z oczekiwaniami Trump wycelował w prezydenta Joe Bidena, obwiniając go i jego administrację za „upadający naród”.

„Joe Biden jest twarzą porażki lewicy i korupcji w Waszyngtonie” – powiedział. „Dla milionów Amerykanów ostatnie dwa lata pod rządami Joe Bidena były czasem bólu, trudności, niepokoju i rozpaczy”.

Trump ogłasza, że ​​kandyduje na prezydenta
Były prezydent Donald Trump ogłasza, że ​​kandyduje w wyborach prezydenckich w 2024 r. podczas ogłoszenia w swojej posiadłości Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, 15 listopada 2022 r. (Alon Skuy/AFP via Getty Images)

Trump, de facto przywódca Partii Republikańskiej, rozpoczął swoją kampanię w okresie zwiększonej niepewności dla Kongresu i GOP. Cały tydzień po dniu wyborów w połowie kadencji 2022 r. Republikanie wciąż byli o jedno miejsce od przejęcia kontroli nad Izbą Reprezentantów USA.

Kontrola nad Senatem USA została podjęta na dwa dni przed ogłoszeniem Trumpa, a urzędująca demokratyczna senator Catherine Cortez Masto (D-Nev.) zwyciężyła w Nevadzie przeciwko republikańskiemu rywalowi Adamowi Laxaltowi, który widział, jak spora przewaga w nocnych wyborach wyparowała po sześciu dniach głosowania rachunkowość. Dzień wcześniej w Arizonie senator Mark Kelly (D-Arizonia) został ogłoszony zwycięzcą wyścigu z republikańskim pretendentem Blakiem Mastersem.

Opóźnione liczenie głosów w obu stanach przypominało rok 2020, kiedy obydwa stany potrzebowały kilku dni na policzenie większości kart do głosowania.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić uczciwość, pewność i zaufanie w naszych wyborach” – powiedział Trump. „Aby wyeliminować oszustwa, natychmiast zażądam identyfikatora wyborcy, głosowania tego samego dnia i tylko papierowych kart do głosowania.

„Rozmontujemy głębokie państwo i przywrócimy rządy ludu. Aby jeszcze bardziej osuszyć bagno, będę naciskać na poprawkę do konstytucji, aby zaproponować ograniczenie kadencji członków Kongresu. Już czas.”

Jeśli wróci do Gabinetu Owalnego. Trump obiecał także „obronić rodzinę jako centrum życia w Ameryce”, a także prawa rodziców w edukacji publicznej.

„Kiedy będę w Białym Domu, nasze szkoły przestaną promować krytyczną teorię rasy… i szaleństwo związane z płcią. Zrobią to i stracą całe fundusze federalne” – powiedział.

„Nie pozwolimy mężczyznom, na przykład, uczestniczyć w kobiecych sportach”.

Prezydent Joe Biden, demokrata, powiedział, że planuje kandydować na drugą kadencję; jeśli to zrobi, jest mało prawdopodobne, aby stawił czoła wyzwaniu ze strony swojej drużyny.

Z drugiej strony oczekuje się, że Trump zmierzy się z rywalami wewnątrzpartyjnymi w prawyborach. Wciąż krążą pogłoski o perspektywie głównego wyzwania ze strony nowo wybranego ponownie gubernatora Florydy, Rona DeSantisa. Trump przeprowadził już kilka prewencyjnych ataków na DeSantis, nazywając go „przeciętnym REPUBLIKAŃSKIM gubernatorem ze świetnym Public Relations”.

W okresie poprzedzającym ogłoszenie Trumpa, jego były wiceprezydent i wiceprezydent, Mike Pence, powiedział, że są lepsze opcje na bilet GOP w 2024 r. Trump i Pence nie pokonali schizmy utworzonej 6 stycznia 2021 r., kiedy Pence nie zgodził się z planem Trumpa, aby przesunąć wyniki w niektórych stanach z powrotem do stanowych organów ustawodawczych w związku z obawami o uczciwość wyborów.

Wyzwania ze strony jego własnej partii to nie jedyne zwroty akcji oczekiwane w nowej kampanii Trumpa. Od czasu obalenia komisji Izby Reprezentantów 6 stycznia Demokraci zorganizowali skomplikowaną narrację o wydarzeniach tamtego dnia, przedstawiając Trumpa jako architekta rzekomego spisku mającego na celu opóźnienie zatwierdzenia głosowania w Kolegium Elektorów. Prezydent przeciwstawił się wezwaniu komisji i grozi mu wniesienie aktu oskarżenia. Stephen Bannon, jeden z największych zwolenników Trumpa, został skazany za obrazę Kongresu za zlekceważenie podobnego wezwania do sądu.

Odrębne dochodzenie w sprawie postępowania Trumpa z tajnymi dokumentami od czasu opuszczenia Białego Domu doprowadziło do kontrowersyjnego nalotu na jego prywatną kwaterę w Mar-a-Lago i może zakończyć się oskarżeniem. Obie sprawy, jeśli Departament Sprawiedliwości podejmie nadzwyczajny krok w celu wniesienia oskarżenia, mogą skończyć przed Sądem Najwyższym w gorącym sezonie kampanii, dodając dramat prawniczy do i tak już naładowanego teatru politycznego.

Odkąd Biden przeniósł się do Białego Domu 20 stycznia 2021 r., jego administracja stanęła w obliczu wielu kryzysów, wśród których głównymi są rosnące ceny żywności i gazu. Ale jeśli chodzi o wybory w połowie kadencji, codzienne przypomnienia z półek w supermarketach i wyświetlacze cen benzyny na dystrybutorach nie wystarczyły, by przekonać Amerykanów do głosowania na Republikanów.

Gdy perspektywa czerwonej fali ustąpiła, niektórzy starsi republikanie zrzucili winę na przywódcę mniejszości senackiej Mitcha McConnella (Republika Kentucky), a kilku senatorów poprosiło o opóźnienie wyborów przywódców Izby do czasu rozstrzygnięcia losu Izby. Senator Rick Scott (z Florydy) skrytykował średniookresową strategię McConnella polegającą na skupieniu się na niedociągnięciach administracji Bidena, zamiast działać proaktywnie.

senatora Ricka Scotta
Senator Rick Scott (z Florydy) opuszcza salę obrad Senatu po głosowaniu nad przyjęciem ustawy o redukcji inflacji w Waszyngtonie, 6 sierpnia 2022 r. (Anna Rose Layden / Getty Images)

Trump przyłączył się do ataku, zarzucając McConnellowi 13 listopada, że ​​nie poparł Masters w Arizonie i pozwolił Demokratom uchwalić pakiet wydatków „Green New Deal”. McConnell nie odpowiedział na ataki. Senator Tom Cotton (R-Ark.) poparł McConnella w niedzielnym wywiadzie dla CBS.

Obwiniając Trumpa za słabe wyniki Partii Republikańskiej w połowie kadencji, przywódca senackiej większości Chuck Schumer (DN.Y.) 14 listopada wezwał Republikanów w Senacie do porzucenia byłego prezydenta i współpracy z Demokratami.

W Izbie Reprezentant Kevin McCarthy (R-Calif.), przywódca mniejszości, został nominowany przez GOP do przejęcia młotka mówcy, ponieważ Republikanie spodziewają się zdobyć co najmniej jedno miejsce więcej, potrzebne do zapewnienia kontroli nad izbą. Starsi prawodawcy GOP zasygnalizowali, że mając większość w Izbie Reprezentantów, będą realizować agresywny program nadzoru i dochodzeń wymierzony w administrację Bidena i interesy członków rodziny Bidena.

Kevina McCarthy'ego
Przywódca mniejszości Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Calif.) podąża za reporterami, gdy przybywa na spotkanie Klubu Republikanów Izby Reprezentantów w budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, 14 listopada 2022 r. (Anna Moneymaker / Getty Images)

Trump otwarcie oczekiwał, że jego kandydatura na prezydenta spotka się z oporem.

„Stawimy opór połączonym siłom establishmentu, mediów, globalistów, marksistowskich radykałów, obudzonych korporacji, uzbrojonej władzy rządu federalnego, kolosalnych maszyn politycznych, przypływu ciemnych pieniędzy i najbardziej niebezpiecznych krajowego systemu cenzury, jaki kiedykolwiek stworzył człowiek” – powiedział.

„Będziemy atakowani, będziemy oczerniani, będziemy prześladowani… ale nie damy się zastraszyć, wytrwamy, staniemy dumnie w burzy.

„Od teraz do dnia wyborów w 2024 roku… będę walczył tak, jak nikt wcześniej nie walczył. Pokonamy radykalnych lewicowych demokratów, którzy próbują zniszczyć nasz kraj od wewnątrz, a także ochronimy nas wszystkich” – powiedział Trump w swoim oświadczeniu.

„To jest ruch, to nie jest dla jednej osoby. To praca dla dziesiątek milionów dumnych ludzi pracujących razem”.

Trump ogłosił swój pierwszy kandydowanie na prezydenta 16 czerwca 2015 r. Z holu Trump Tower w Nowym Jorku. Pokonał zatłoczone pole w republikańskich prawyborach i pokonał Hillary Clinton w wyborach powszechnych. Triumf magnata nieruchomości nad Clintonem był szokiem dla mediów establishmentu, globalnych elit i świata korporacji.

Od samego początku prezydentura Trumpa była blokowana przez skoordynowaną kampanię dezinformacyjną, która fałszywie oskarżyła go i jego współpracowników o zmowę z Rosją w celu sfałszowania wyborów w 2016 roku. Mistyfikacja zakończyła się mianowaniem byłego dyrektora FBI Roberta Muellera na specjalnego doradcę w maju 2017 r.

Były prokurator specjalny Robert Mueller na Kapitolu
Były doradca specjalny Robert Mueller na Kapitolu w Waszyngtonie, 24 lipca 2019 r. (Saul Loeb/AFP/Getty Images)

Rozległe i szeroko zakrojone dochodzenie Muellera, energicznie promowane przez media establishmentu, zakończyło się brakiem zarzutów wobec Trumpa. Podczas gdy prokuratorzy oskarżyli kilku współpracowników Trumpa o przestępstwa procesowe – takie jak okłamywanie FBI – nikt nie został oskarżony o spiskowanie z Kremlem.

Trump zarejestrował swoją kampanię reelekcyjną wkrótce po objęciu urzędu w styczniu 2017 r. I oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na 2020 r. 18 czerwca 2019 r.

www-theepochtimes-com.

4.5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: