Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
853 views

CIA chce rekrutować Rosjan „zniesmaczonych” wojną Putina

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Centralna Agencja Wywiadowcza stara się wykorzystać Rosjan jako potencjalnych szpiegów, którzy są „zniesmaczeni” wojną Putina na Ukrainie, poinformował w tym tygodniu The Wall Street Journal , w ramach nowego dążenia do wzmocnienia szeregów rosyjskich aktywów.

Zastępca dyrektora wywiadu CIA David Marlowe, który jest na tym stanowisku od czerwca 2021 r., powiedział w rzadkim przemówieniu w Hayden Center Uniwersytetu George’a Masona, że ​​CIA „rozgląda się po świecie” w poszukiwaniu Rosjan niezadowolonych z inwazji na Ukrainę . Był to pierwszy publiczny występ Marlowe’a na stanowisku zastępcy dyrektora. 

To „ponieważ jesteśmy otwarci na biznes” – podkreślił. Mówi się, że próba zdobycia niezawodnych aktywów obejmuje oficerów wojskowych, a nawet oligarchów, którzy są wściekli z powodu ekstremalnej izolacji gospodarczej i politycznej Rosji na arenie światowej. 

Przedstawiając swoją ocenę tego, jak wojna idzie dla Rosjan, Marlowe opisał : „Putin był w najlepszym momencie na dzień przed inwazją”. Mówiąc o potencjale rosyjskiego przywódcy do wywarcia presji na sąsiednią Ukrainę i NATO przed podjęciem decyzji o inwazji, Marlowe dodał: „Roztrwonił każdą cząstkę tego”.

W tym momencie przed inwazją 24 lutego prezydent Putin miał „całą władzę, jaką kiedykolwiek będzie miał”, według urzędnika CIA nr 2. 

Niektóre międzynarodowe publikacje nazwały przemówienie Marlowe’a, które miało miejsce w zeszłym tygodniu, ale zostało po raz pierwszy ujawnione we wtorek, jako „promocję rekrutacyjną” .

„A więc, jeśli chodzi o dyrektora operacyjnego, szukamy na całym świecie Rosjan, którzy są tym tak samo zniesmaczeni jak my, ponieważ jesteśmy otwarci na interesy” – wyjaśnił Marlowe.

Jak napisał The Moscow Times 

Pomimo głośnego zastanawiania się, czy komentarze Marlowe’a były tylko przykładem „brawury CIA”, The Wall Street Journal zauważył, że trwająca wojna na Ukrainie rozpętała „nasiloną wojnę szpiegowską” w Europie .

Począwszy od kilku miesięcy temu szeroko informowano , że CIA założyła portal w ciemnej sieci dla niezadowolonych Rosjan z informacjami rządowymi lub dostępem, którzy chcą nawiązać kontakt. 

Poniżej: pełny zapis panelu Davida Marlowe’a…

„ Zapewniamy rosyjskojęzyczne instrukcje, jak bezpiecznie kontaktować się z CIA  – za pośrednictwem naszej Dark Web lub renomowanej sieci VPN – dla tych, którzy czują się zmuszeni skontaktować się z nami z powodu niesprawiedliwej wojny prowadzonej przez rosyjski rząd” – powiedział CBS News przedstawiciel CIA. Może.

W tym czasie CIA w rzadkim publicznym ujawnieniu wskazała, że ​​ma nadzieję, że Rosjanie, w tym żołnierze i urzędnicy cywilni, wykorzystają zaszyfrowane metody do przesłania poufnych informacji do USA.

www-zerohedge-com.

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: