Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

CBDC: Jak COVID stał się drogą do globalnego nadzoru finansowego

Przez jakiś czas wydawało się oczywiste, że obecny fiducjarny system monetarny jest w najlepszym razie niestabilny. W najgorszym przypadku jest to schemat Ponziego, którego czas dobiegł końca. Jeśli tak jest, podejrzewam, że bankierzy centralni i 0,1% wiedzą o tym i mogą być gotowi wprowadzić nowy system, zanim stary sam się zawali – nawet jeśli splądrują go po drodze najbardziej znaczącym transferem bogactwa w ludziach historia.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dla każdego, kto zwraca uwagę na te trendy, wydaje się oczywiste, że   tym nowym systemem będzie cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC).

Wszystko wskazuje na to, że nadejście CBDC jest bliskie. We wtorek  kilka globalnych banków ogłosiło partnerstwo z Rezerwą Federalną w Nowym Jorku w  celu pilotowania cyfrowych dolarów. Biorąc pod uwagę wszechobecność kart kredytowych i debetowych, aplikacji płatniczych i innych systemów płatności online, cyfrowe pieniądze musiały się pojawić już od jakiegoś czasu. Ryzyko nie dotyczy części elektronicznej, jest nieuniknione – to fakt, że bank centralny będzie nadzorował cyfrową walutę.

Z mojego punktu widzenia nie da się przecenić ryzyka, jakie stwarza CBDC. Niezależnie od tego, czy jest to utopijna wizja oparta na dobrych intencjach, czy złowrogi spisek mający na celu zniszczenie naszej suwerenności, rezultat może być taki sam: kontrola. Cyfrowa waluta banku centralnego ma wszystkie wady pieniądza fiducjarnego, a także dodatkowe warstwy nadzoru i programowalności nadzorowane przez państwo. 

Tak wielu ludzi w  Team Reality  prawdopodobnie czuło się jak dysydenci w ciągu ostatnich kilku lat po prostu za kwestionowanie czegokolwiek poza mentalnością stada. Zadawanie pytań lub wypowiadanie się przeciwko narracji na tematy, w tym prawdopodobne pochodzenie wirusa Covid, przydatność PCR, ryzyko dla większości populacji, korzyści z wczesnego leczenia, zalety naturalnej odporności, bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek, zalety i wady masek i blokady, a użyteczność paszportów szczepionek stworzyła środowisko, w którym ludzie byli stygmatyzowani, wyalienowani lub wręcz cenzurowani. Wyobraź sobie system monetarny z wbudowanymi funkcjami do inżynierii społecznej, w jaki sposób żyjemy. Na przykład:

 • Zdrowie : „Nie wziąłeś swojego wzmacniacza… przepraszam, nie masz wstępu do miejsc publicznych”. 
 • Energia : „Zużyłeś swój przydział energii w tym miesiącu… przepraszam, twój samochód elektryczny nie chce się uruchomić”.
 • Jedzenie : „Zjadłeś za dużo mięsa w tym tygodniu… przepraszam, twoje pieniądze są dobre tylko dla roślin (lub robaków)”.
 • Oszczędności : „Jeśli wkrótce nie wykorzystasz swoich racji… przepraszam, twoje pieniądze stracą ważność pod koniec miesiąca”.
 • Wolna mowa: „Udostępniłeś informacje, z którymi się nie zgadzamy… Przepraszamy, nasz algorytm nakłada na Ciebie karę”. ( PayPal  już zaczął to robić.)

Jeśli CBDC ostatecznie stanie się nowym systemem monetarnym, jego podstawowe cechy sprawią, że światowe rządy nie będą już potrzebować czegoś takiego jak globalny kryzys zdrowotny, aby drukować pieniądze lub zamykać społeczeństwo. Linie kodu mogą kształtować nasze zachowanie i sprawić, że będziemy zmuszeni zostać w domu. Cała platforma zostanie zaprojektowana tak, aby usuwać siłę roboczą, która nie jest  już uważana za potrzebną . Chociaż początkowo wierzyłem, że państwowe interwencje farmakologiczne były odosobnionym, poważnym zagrożeniem w tej epoce, stało się oczywiste, że były one po prostu jedną macką w znacznie większej bestii. Jakiekolwiek siły insynuują ten kierunek na świecie ( patrząc w twoją stronę, Davos ), okazuje się, że jest nieubłagany w dążeniu do utrwalania strachu i mocy.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że musi to zabrzmieć szalenie, zwłaszcza dla każdego, kto od jakiegoś czasu nie zwracał uwagi na ten trend. Kilka lat temu pomyślałbym, że to niedorzeczne, ale po tym, jak byłem świadkiem rządowych kłamstw, oszustw i prób przejęcia kontroli, zacząłem się bać, że może to być kierunek, w którym zmierzamy. Kiedy weźmie się pod uwagę, że nakazy szczepień nie miały medycznie uzasadnionego celu, jest całkowicie prawdopodobne, że były one po prostu wstępem do normalizacji społeczeństwa „dokumentów proszę”. W Nowym Jorku, gdzie mieszkałem do niedawna, większość ludzi akceptowała vaxporty i uwielbiała  aplikację mobilną Excelsior Pass  , ponieważ była wygodna. Ilu z nich będzie miało takie samo zdanie na temat pieniędzy cyfrowych, które niewątpliwie przyniosą korzyści?

Cyfrowa waluta banku centralnego umożliwi rządom narzucenie odgórnej kontroli,  à la  Chinese Social Credit Score. Niektórzy bankierzy centralni  mówią nawet na głos cichą część . Niezależnie od tego, czy taki jest cel programu, czy kiedykolwiek w historii zdarzyło się, że rządy odrzuciły przyznaną im władzę? Na tym etapie nie jest to też teoretyzowanie z folii aluminiowej. Istnieje wiele przykładów tego, jak ten rodzaj przymusu finansowego jest już w toku.

 • „Teraz rząd prosi ludzi o składanie wniosków o plastikowe karty Mój Numer wyposażone w mikroczipy i zdjęcia, które mają być powiązane z prawami jazdy i planami publicznego ubezpieczenia zdrowotnego. Obecnie używane karty ubezpieczenia zdrowotnego, które nie mają zdjęć, zostaną wycofane pod koniec 2024 r. Zamiast tego ludzie będą musieli korzystać z kart Mój numer.
  Źródło
 • „Nowa przepustka zagwarantuje przydział paliwa w okresach tygodniowych. Kod QR zostanie podany dla każdego numeru krajowego dowodu tożsamości (NIC), po zweryfikowaniu numeru identyfikacyjnego pojazdu i innych szczegółów”.
  Źródło
 • „Według raportu 9News Queensland, departament orzekł, że nieszczepieni nauczyciele, którym zezwolono na powrót do pracy w tym semestrze po zwolnieniu z bezpłatnego urlopu, otrzymają kolejny cios finansowy, z„ obniżeniem wynagrodzenia ”za okres 18 tygodni”.
  Źródło
 • „Test, który jest dobrowolny, będzie wykorzystywał rozpoznawanie twarzy do identyfikacji osób i liczby posiadanych biletów. Technologię można rozszerzyć, aby obejmowała automatyczne zakupy na stoiskach koncesyjnych, restauracjach i barach”.
  Źródło
 • „W ramach planów niedawno ogłoszonych przez rząd Uganda rozpocznie zbieranie danych DNA i danych biometrycznych od swoich obywateli, gdy ich karty wygasną w 2024 r., w celu wykorzystania ich w przeprojektowanym programie tożsamości cyfrowej”.
  Źródło

To tylko wierzchołek góry lodowej i ma zasięg globalny. Jak widzieliśmy w przypadku blokad,  Chiny są modelem  naśladowanym na zachodzie. Podobnie jak pełzanie w kierunku autorytarnych środków związanych ze zdrowiem,  w tle czają się niewybrani globaliści z interesami finansowymi .

Chciałbym się mylić co do tego wszystkiego. Jednak dopóki nie ma dowodów, musimy być podejrzliwi wobec każdego, kto kontynuuje tę niebezpieczną ścieżkę, niezależnie od ich motywacji.

Aby głębiej zagłębić się w ten temat, gorąco polecam ten esej Fabio Vighi na temat  polityki monetarnej Long Covid . Edward Dowd również szeroko wypowiadał się na temat relacji między systemem monetarnym a Covid, w tym podczas tej  otwierającej oczy prezentacji . Następnie znakomity Maajid Nawaz omówił  kierowców stojących za CBDC . Inni, tacy jak  Marty Bent ,  Saifedean Ammous  i  Allen Farrington  , wyprzedzają konkurencję w identyfikowaniu tych zagrożeń. Podzielam ich ocenę, zdając sobie sprawę, że Bitcoin prawdopodobnie rozwiązuje ten problem.  

Jeśli jeszcze nie zauważyłeś, głównym tematem ostatnich ponad trzech lat (co najmniej) jest „wolność kontra kontrola”, więc nie jest przesadą sugerowanie, że przyszłość musi być zdecentralizowana, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze dzieci dorosną w wolnym świecie.

www-zerohedge-com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: