Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1078 views

Aleksandr Łukaszenka do Polaków

PREZYDENT REPUBLIKI BIAŁORUŚ

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mińsk, 11 listopada 2022 roku

Szanowni przyjaciele,

W imieniu wielonarodowościowego białoruskiego narodu przesyłam Polakom serdeczne gratulacje z okazji Święta Niepodległości.

W dzisiejszych bardzo trudnych i kontrowersyjnych czasach staje się szczególnie oczywiste to, jak ważne są dbanie o niepodległość i samodzielność własnego kraju, zachowanie pokoju, wzmocnienie chrześcijańskich wartości i wzajemnej otwartości.

Białoruś dąży do harmonijnego rozwoju dwustronnych kontaktów, demonstruje gotowość do budowania mostów przyjaźni, a nie wznoszenia murów z drutem kolczastym. Nasza geograficzna bliskość nie może i nie powinna przekształcać się w narzędzie szantażu czy zagrożenia.

W tym roku odpowiedzialnie i świadomie wprowadziliśmy ruch bezwizowy dla obywateli Polski, nadając tym samym naszemu dobrosąsiedztwu jakościowo nową wartość.

Niestety, za rażące błędy niecnych polskich polityków dziś muszą płacić cenę obywatele waszego kraju. Sztucznie stworzone fałszywe obrazy Białorusi i Rosji jako wrogów doprowadziły do pogorszenia poziomu życia wszystkich Europejczyków, zrujnowały zaufanie w stosunkach międzynarodowych i zmusiły do cierpień miliony ludzi.

Mam nadzieję, że mieszkający za Bugiem to zrozumieją i dokonają właściwego wyboru w mającej się odbyć kampanii politycznej.

Chciałbym korzystając z okazji jeszcze raz podkreślić: nigdy ze strony duchowo i kulturowo bardzo bliskich wam Białorusinów nie było zagrożenia.

Jak słusznie zauważył polski klasyk, Białoruś nigdy nikogo nie rabowała ani nie mordowała, miała dla gości szacunek, a do oddania nawet ostatnią kromkę żytniego chleba. Słowa te są wciąż aktualne.

Mam nadzieję, że otwarta postawa Białorusinów do nawiązania konstruktywnych stosunków z Polakami na zasadach partnerstwa, zaufania i wzajemnego szacunku spotka się wkrótce ze zwrotną przychylną odpowiedzią.

Wszystkim obywatelom Polski przesyłam serdeczne życzenia spokojnego nieba, solidarności oraz samodzielnego wyboru swojego losu i przyszłości.

Alaksandr Łukaszenka

5/5 - (3 votes)

One thought on “Aleksandr Łukaszenka do Polaków

  1. Serdecznie dziękuję – Panu Prezydentowi Białorusi – za Jego gratulacje. W imieniu własnym oraz części – budzącej się Polski. Od dawna odrzucamy wrogie, zmierzające do likwidacji Naszej Ojczyzny, poczynania antypolskiej, gadziej, ale i antyludzkiej rasy zwierząt. Jawnie nienawidzącego nas ludzi, gatunku Żubrów. Sprzyjającego jednak, nie Lachom Polakom, a ukraińskim Chazarom. Przebudzona część rdzennych Polaków, nie identyfikuje się już od dawna z tym co owe Żubry z nami czynią. Jednakże – nie trzeba stosować w Polsce broni. Łatwo jest dzisiaj skompromitować rządzących nami gadów jako przestępców. Odosobnić ich i osądzić. Osadzić w obozie ciężkiej pracy lub „ZOO”. Nie może być tak wśród nas, Słowian, że za rażące plany – niecnych polskich polityków, życiem zapłacą – obywatele naszych krajów.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: