Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
961 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
755 views

Rozpoczyna się babie lato. Na termometrach nawet powyżej 20 stopni. Jak długo potrwa?

Nasza cierpliwość zostanie w nadchodzących dniach nagrodzona. Rozpoczyna się okres babiego lata, czyli słonecznej i ciepłej pogody. Sprawdźmy, ile stopni będzie w poszczególnych regionach kraju i jak długo.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Nad Europą ma właśnie miejsce olbrzymia przebudowa cyrkulacji. Dotychczas zdominowana przez chłodne, mokre i wietrzne niże atmosfera zaczyna się wysuszać i ogrzewać. Dzięki wyżowi z południa płynie coraz cieplejsze powietrze.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niebawem nad kontynent nadciągną kolejne układy wysokiego ciśnienia, które z zachodu będą wędrować ku centrum, nad Polskę, i dalej na wschód. Będą nam zapewniać nie tylko większe rozpogodzenia, ale też przyjemne temperatury, jakich nie było od dawna.

Na termometrach zobaczymy przeważnie od 15 do 20 stopni, jednak najczęściej popołudniami będzie od 17 do 19 stopni. W najcieplejszych regionach, a więc na zachodzie, południu i w centrum możemy się spodziewać nawet do 23 stopni w cieniu.

Prognoza pogody na piątek.

Będzie słonecznie, jednak nie zawsze bezchmurnie. W niektórych regionach może się przejściowo chmurzyć, zwłaszcza w sobotę (8.10), kiedy spodziewamy się chwilowego załamania pogody w postaci deszczu.

Babie lato, z małym wyjątkiem, utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia, czyli mniej więcej do 14-15 października. Później czeka nas ochłodzenie z pierwszymi, póki co lokalnymi, opadami deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i śniegu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

5/5 - (3 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: