Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
365 views

Rosyjska dziennikarka zamknięta w „psychuszce” na Syberii

5/5 - (1 vote)

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje dotyczące Rosji i Ukrainy mogą zawierać prawdziwe, zniekształcone lub fałszywe treści propagandowe korzystne dla którejś ze stron konfliktu.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To powrót do czasów sowieckich, kiedy władze stosowały „psychiatrię karną, aby uciszyć polityczne sprzeciwy” – powiedział Chodorkowski.

44-letnia rosyjska dziennikarka Maria Ponomarenko została zamknięta w szpitalu psychiatrycznym na Syberii po opublikowaniu w Internecie, że „zdrowi ludzie są za pokojem na Ukrainie”. Władze oskarżają ją o rozpowszechnianie „fałszywych wiadomości” o wojnie, którą wolą nazywać „specjalną operacją wojskową”.

Ponomarenko dzieliła się opinią na kanale Telegram. Jej publikacje krytykowały siły rosyjskie za zbombardowanie teatru dramatycznego w Mariupolu w kwietniu; zginęli cywile. Rosjanka napisała: „Nie można milczeć, wiedząc o śmierci tysięcy niewinnych ludzi”.

Ponomarenko została po raz pierwszy aresztowana w Petersburgu w kwietniu za krytykę armii. Niedawno została przeniesiona tysiące mil na Syberię do zakładu psychiatrycznego z czasów sowieckich na miesiąc „badań”. Nie wolno jej przyjmować gości ani nawet otrzymywać listów od przyjaciół.

Jeden z czołowych krytyków Putina, Michaił Chodorkowski, niegdyś najbogatszy człowiek w kraju, dopóki nie został aresztowany za sprzeciwienie się Putinowi, powiedział, że sprawa Ponomarenko to powrót do czasów sowieckich, kiedy władze stosowały „psychiatrię karną, aby uciszyć polityczne sprzeciwy”.

Raporty mówią, że jedną z jej córek, lat 16, uczyniono świadkiem oskarżenia. Jej prawnik Siergiej Podolski potwierdził doniesienia, mówiąc: „Śledczy przesłuchiwali nieletnie córki Marii, a zeznania jednej z nich stały się dowodami przeciwko jej matce”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: ReclaimTheNet
Źródło: MediaNarodowe.com

One thought on “Rosyjska dziennikarka zamknięta w „psychuszce” na Syberii

  1. Nikt nie chce wojny – to normalne jeżeli jest się człowiekiem świadomym, myślącym i moralnym … niestety wszystkie rządy na tym świecie są satanistyczne – dokładnie wszystkie i nie ma tu żadnego wyjątku … nie ma lepszych ani gorszych – oni wszyscy działają wspólnie i w porozumieniu przeciwko zwykłemu człowiekowi, pospolitemu zjadaczowi chleba i mają w tym co robią jeden cel … czekają na tą jedyną niepowtarzalną chwilę dla nich a ludzkość przeznaczona jest na ofiarę dla Szatana (Molocha) i nie ważne są metody i sposoby.

Comments are closed.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: