Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
366 views

OSTRZEŻENIE Z WŁOCH: „18 rosyjskich okrętów wojennych i dwa okręty podwodne w ruchu na Morzu Śródziemnym”

5/5 - (1 vote)

OSTRZEŻENIE Z WŁOCH„18 rosyjskich okrętów wojennych i dwa okręty podwodne w ruchu na Morzu Śródziemnym”

Na Morzu Śródziemnym jest wiele tam iz powrotem. Obecnie w drodze jest więcej rosyjskich okrętów wojennych i podwodnych niż kiedykolwiek wcześniej. Włoski admirał jest tym bardzo zaniepokojony.

z
Karin Leuthold
1 / 3

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Na Morzu Śródziemnym znajduje się 18 okrętów wojennych i dwa okręty podwodne. Ogłasza to włoski admirał.

Na Morzu Śródziemnym znajduje się 18 okrętów wojennych i dwa okręty podwodne. Ogłasza to włoski admirał.

Twitter/NATO MARCOM

Obecna sytuacja na morzu europejskim jest bardziej krytyczna "niż nawet podczas zimnej wojny", mówi admirał Enrico Credendino.

Obecna sytuacja na morzu europejskim jest bardziej krytyczna „niż nawet podczas zimnej wojny”, mówi admirał Enrico Credendino.

Twitter/NATO MARCOM

Przede wszystkim jest bardzo zaniepokojony bezpieczeństwem swojego kraju. "Kiedy okręty podwodne uzbrojone w pociski znajdują się na granicach wód terytorialnych, musimy je odkryć i podążać za nimi wszędzie" - mówi Credendino.

Przede wszystkim jest bardzo zaniepokojony bezpieczeństwem swojego kraju. „Kiedy okręty podwodne uzbrojone w pociski znajdują się na granicach wód terytorialnych, musimy je odkryć i podążać za nimi wszędzie” – mówi Credendino.

Twitter/NATO MARCOM

O to w tym wszystkim chodzi

18 rosyjskich okrętów wojennych i dwa okręty podwodne pływają obecnie po Morzu Śródziemnym – więcej niż kiedykolwiek wcześniej. „Liczba okrętów podwodnych stale rośnie”, ostrzega włoski admirał Enrico Credendino, który od listopada jest szefem włoskiego sztabu marynarki wojennej. Obecna sytuacja na europejskim morzu jest tak samo krytyczna „jak nawet podczas zimnej wojny”, mówi Credendino w wywiadzie dla „Corriere della Sera„.

Dziś Morze Śródziemne to „już nie tylko morze między Europą a Afryką, ale także morze dla ruchu z zachodu na wschód i odwrotnie”, mówi admirał. Jednak nie tylko Rosja, ale także Turcja wzmocniłyby swoją flotę na Morzu Śródziemnym. To samo dotyczy Francji, podczas gdy Usa częściowo wycofały się z Morza Śródziemnego, aby skupić się na regionie Indo-Pacyfiku.

Włoch jest bardzo zaniepokojony bezpieczeństwem swojego kraju: „Jeśli okręty podwodne uzbrojone w pociski znajdują się na granicach wód terytorialnych, musimy je odkryć i ścigać wszędzie”, mówi. Dla Włoch, z 8000 kilometrów linii brzegowej, Morze Śródziemne jest „obszarem o wielkim znaczeniu narodowym”. Odgrywa centralną rolę w życiu 20 milionów mieszkańców. „Wszystko, co się tam dzieje, ma wpływ na to, co dzieje się na lądzie” – mówi Credendino.

Morze Śródziemne jako miejsce manewrów

Jeszcze przed rozpoczęciem Wojna na Ukrainie Rosja umieściła okręty wojenne na Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym. I nawet wtedy eksperci ostrzegali w artykule w czasopiśmie „Naval News„, że Moskwa ma „przytłaczający” kontyngent atakowalnych jednostek morskich. Wzmożone działania Rosji na Morzu Śródziemnym mają na celu odparcie ewentualnych sił NATO, podejrzewali w lutym eksperci.

W rzeczywistości NATO również bardzo obecny w basenie Morza Śródziemnego. Tam okręty Stałej Drugiej Grupy Morskiej NATO (SNMG2), stałej morskiej grupy zadaniowej sojuszu obronnego państw Ameryki Północnej i Europy na Morzu Śródziemnym, prowadzą obecnie wspólne ćwiczenia z okrętami Japońskich Morskich Sił Samoobrony (JMSDF), jak ogłosiło NATO na swoim koncie na Twitterze.

Warnung aus Italien: «18 russische Kriegsschiffe und zwei U-Boote im Mittelmeer unterwegs» – 20 Minuten

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: