Gruzińskie Biuro Śledcze poinformowało, że eksplozja uszkodziła kontrowersyjny punkt orientacyjny w północno-wschodniej Gruzji, zmuszając urzędników do jego zburzenia w środę.

Georgia Guidestones, granitowa atrakcja w hrabstwie Elbert, znajduje się przy Guidestone Road na wschód od Ga. Highway 77.

SKYFOX 5 przeleciał nad sceną i zobaczył jeden z filarów obróconych w gruzy. Górny blok również wydawał się być uszkodzony w rogu, który był podtrzymywany przez zburzony blok. Nie jest jasne, które języki znajdowały się na zniszczonym bloku.

Śledczy powiedzieli, że nieznani ludzie zdetonowali ładunek wybuchowy około 4 rano. Przybyli śledczy z hrabstwa Elbert i zauważyli, że duża część konstrukcji została uszkodzona.

Wideo zostało opublikowane przez GBI późnym popołudniem w środę. Opublikowano również drugi film pokazujący srebrnego sedana odjeżdżającego z tego obszaru.

Biuro szeryfa hrabstwa Elbert prowadzi dochodzenie, a oddział bombowy GBI zareagował. Stowarzyszenie Granitu Elberton Wiceprezes wykonawczy Chris Kubas powiedział, że na miejscu są zainstalowane stacjonarne kamery z powodu wandalizmu. Powiedział, że kamery działają przez cały czas i przekazują dane do centrum dyspozytorskiego 911.

GA-GUIDESTONES-EXPLOSION-WAGAME001_mpg_00.00.11.14.jpg

Kubas powiedział, że Stowarzyszenie Granitu Elberton odgrywa rolę w utrzymaniu Guidestones. Był zasmucony zniszczeniem części pomnika.

„Jestem smutny nie tylko z powodu Elberton i hrabstwa Elbert, jestem smutny dla Stanów Zjednoczonych i świata” – powiedział Kubas. „Były atrakcją turystyczną i nierzadko zdarzało się, że ludzie na całym świecie byli tutaj w danym momencie.”

 

Pomniki, powiedział, musiały być pieczołowicie wykonane i wymagało ogromnego wysiłku, aby wyprodukować bloki kamienne.

„Aby wydobyć coś tej wielkości i uzyskać te cztery z nich tak precyzyjne … z piaskowaniem, które trzeba było literować w tych językach, to jest całkowite rzemiosło, którego nie znajdziesz nigdzie indziej „- powiedział Kubas.

Do środowego popołudnia pozostałe Georgia Guidestones zostały całkowicie zburzone.

migawka-2022-07-06T174039.886.jpg

Georgia Guidestones w kupie na ziemi po tym, jak władze zburzyły je, gdy zostały uszkodzone przez eksplozję.

Czym są Georgia Guidestones?

Pochodzenie pomnika jest niejednoznaczne. Zostały one rzekomo zamówione przez osobę o nazwisku R.C. Christian, założoną w 1980 roku i stały się przydrożną atrakcją dla podróżnych. Jest czasami określany jako „America’s Stonehenge” ze względu na jego nieznane pochodzenie.

Pomnik ma 19 stóp wysokości, a każdy kamienny blok waży około 42 000 funtów. Służy jako kalendarz i jest wpisany w 10-częściową wiadomość w ośmiu różnych językach. Orędzia są „wskazówkami” dla ludzkości, które ludzie sugerowali jako „przesłanie kultowe”.

„Były przeznaczone dla przyszłej populacji po kataklizmie” – powiedział Kubas.

Elberton potocznie znany jako „Granitowa Stolica Świata”. Kamienie zostały wykonane z lokalnie wydobywanego granitu i zbudowane przez firmę z Elberton.

Co mówią Georgia Guidestones?

Angielska część napisu brzmi:

„Utrzymuj ludzkość poniżej 500 000 000 w wiecznej równowadze z naturą.

Mądrze kieruj reprodukcją – poprawiając kondycję i różnorodność.

Zjednocz ludzkość żywym nowym językiem.

Rządź pasją – wiarą – tradycją – i wszystkimi rzeczami z temperowanym rozumem.

Chroń ludzi i narody za pomocą sprawiedliwych praw i sprawiedliwych sądów.

Niech wszystkie narody rządzą wewnętrznie, rozstrzygając zewnętrzne spory w sądzie światowym.

Unikaj drobnych praw i bezużytecznych urzędników.

Równowaga praw osobistych z obowiązkami społecznymi.

Nagroda prawdy – piękna – miłości – poszukiwania harmonii z nieskończonością.

Nie bądź rakiem na Ziemi – Zostaw miejsce dla natury – Zostaw miejsce dla natury. „

Georgia Guidestones reakcja, wandalizm

Była kandydatka na gubernatora Kandiss Taylor zaproponowała zburzenie Georgia Guidestones w ramach swojej platformy, nazywając je „satanistycznymi”.

Przez lata Guidestones były poddawane graffiti i wandalizmowi.

„Ale nigdy nie mieliśmy takiego poziomu szkód wyrządzonych Guidestones” – powiedział Kubas.

Georgia Guidestones zburzona po eksplozji „zniszczyła” część, mówi GBI (fox2detroit.com)