Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
895 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
121 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
113 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
124 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
364 views

Tysiące migrantów próbowało szturmować hiszpańską eksklawę w Afryce Północnej – 18 zabitych, 76 rannych

5/5 - (1 vote)

Krwawa burza migrantów na Melillę – 18 zabitych, 76 rannych

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Kolaż obrazów z prywatnych filmów / Twitter

Wczorajsza burza migracyjna na Melillę była prawdopodobnie tylko początkiem. Tysiące migrantów próbowało szturmować hiszpańską eksklawę w Afryce Północnej i zostało krwawo pobitych. W najbliższych miesiącach takie obrazy będą pojawiać się coraz częściej.

Hiszpańskie eksklawy Ceuta i Melilla na wybrzeżu Maroka są wielokrotnie celem większych grup migrantów, którzy mają nadzieję znaleźć drogę na terytorium UE poprzez pokonanie fortyfikacji granicznych. Ponieważ dwa autonomiczne terytoria hiszpańskie są jedynymi terytoriami UE, które mają granice lądowe z Afryką i dlatego można do nich dotrzeć nie tylko przez Morze Śródziemne. Zaledwie wczoraj doszło do ataku około 2000 migrantów próbujących dostać się na terytorium Hiszpanii.

Według raportu Associated Press, 133 z tych migrantów zdołało przekroczyć granicę. Jednak według raportu 18 z tych osób zginęło, a 76 zostało rannych podczas próby szturmu na hiszpańską eksklawę. Ludzie, którzy dotarli do Melilli, zostali zabrani do tamtejszego ośrodka dla migrantów. 49 członków hiszpańskiej Guardia Civil również zostało rannych. Hiszpański premier Pedro Sanchez powiedział, że „milicje handlu ludźmi” zorganizowały „dobrze zorganizowany, brutalny atak”.

„Duża grupa subsaharyjskich [Afrykanów] przebiła się przez bramę do przejścia granicznego Barrio Chino i wjechała do Melilli, przeskakując przez dach punktu kontrolnego” – poinformowały hiszpańskie władze w oświadczeniu. Wszyscy byli podobno dorosłymi mężczyznami; pośpiech rozpoczął się o 6:40 rano czasu lokalnego. Reszta Hordy została odparta przez hiszpańskie siły bezpieczeństwa Guardia Civil i Maroka po obu stronach ogrodzenia granicznego. Według władz marokańskich ofiary zostały skrzywdzone, gdy migranci próbowali pokonać żelazne ogrodzenie.

Masowe przejście było pierwszym przejściem z Maroka do jednej z dwóch hiszpańskich enklaw północnoafrykańskich od czasu, gdy Rabat i Madryt zgodziły się w tym roku na wzmocnienie współpracy w zakresie kontroli granicznej. Porozumienie to, które zakończyło miesiące mroźnych stosunków, powstało po tym, jak Hiszpania poparła stanowisko Maroka w sprawie Sahary Zachodniej, spornego terytorium, które Rabat uważa za swoje, ale w którym ruch niepodległościowy walczy o własne państwo. Pogorszyło to jednak stosunki między Hiszpanią a Algierią, która również zgłasza roszczenia do Sahary Zachodniej i już doprowadziła do gróźb nie tylko odcięcia dostaw gazu ziemnego do Europy, ale także utorowania drogi do UE dziesiątkom tysięcy migrantów.

Dzięki zachodnim sankcjom wobec Rosji, które prowadzą do gwałtownego wzrostu cen surowców energetycznych i żywności, presja migracyjna z Afryki znacznie rośnie. Im dalej sytuacja się pogarsza, tym bardziej Afrykanie będą naciskać w kierunku Europy. Można założyć, że w przyszłości nie tylko 1000 do 2000 migrantów nagle podejmie takie próby szturmu z Ceuty i Melilli, ale może od 10 000 do 20 000 – a nawet więcej.

Krwawy sztorm migracyjny na Melillę – 18 zabitych, 76 rannych (report24.news)

The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: