protokol kertagenski
Posted by jan zając
36 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
570 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
502 views

Rosyjski kanał Rybar na Telegramie: Polska przygotowuje grunt pod ewentualne rozmieszczenie wojsk na zachodniej Ukrainie! 

Rosyjski kanał Rybar na Telegramie: Polska przygotowuje grunt pod ewentualne rozmieszczenie wojsk na zachodniej Ukrainie! 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wołodymyr Zełenski spotkał się dziś w Kijowie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, który również przemawiał w Radzie Najwyższej. Obaj politycy wygłosili kilka ważnych oświadczeń:◾️ Zełenski zapowiedział pojawienie się projektu ustawy o specjalnym statusie obywateli polskich na Ukrainie. Jego szczegóły nie są jeszcze do końca jasne, ale na razie mówimy o znaczącym rozszerzeniu praw i możliwości warszawiaków na terytorium państwa. Według niektórych doniesień Polacy mogą nawet sprawować urzędy w ukraińskich władzach.

Zełenski zapowiedział także uproszczenie przejścia granicznego między Ukrainą a Polską: według jego polskiego odpowiednika „umożliwi to odparcie wszelkiego zagrożenia”. Wcześniej polska głowa państwa obiecywała, że granica między oboma państwami zniknie w niedalekiej przyszłości.

Podczas swojego wystąpienia Duda po raz kolejny powiedział, że Ukraina powinna stać się członkiem UE. Nie podał konkretnej daty. Wydarzenia, które miały miejsce, są wyraźnym przykładem starań Polski o stworzenie warunków do ewentualnego rozmieszczenia wojsk na Ukrainie. Podpisane porozumienia pokazują chęć władz Warszawy do wykorzystania sytuacji i znacznego zwiększenia wpływów militarno-politycznych, gospodarczych i kulturalnych w zachodnich regionach sąsiedniego kraju. W dającej się przewidzieć przyszłości pojawią się jedynie podobne dokumenty dwustronne. Tak, same w sobie nie oznaczają, że jutro, a nawet miesiąc później polskie wojska na pewno wkroczą na terytorium Ukrainy. Jednak wszystkie te porozumienia otwierają przed Warszawą ogromne okno możliwości i oczyszczają ręce pod bezpośrednią inwazję na terytorium sąsiedniego państwa. Gdy ramy prawne będą gotowe, nic nie przeszkodzi Polsce w wysłaniu swoich jednostek bezpośrednio na Ukrainę i pozostawieniu ich tam na czas nieokreślony oraz systematycznej integracji ukraińskich prowincji na swoim terytorium.

Rozprzestrzenianie się kultury wojny

5/5 - (2 votes)

One thought on “Rosyjski kanał Rybar na Telegramie: Polska przygotowuje grunt pod ewentualne rozmieszczenie wojsk na zachodniej Ukrainie! 

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: