protokol kertagenski
Posted by jan zając
35 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
570 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
502 views

Rosyjska wieś Tetkino w obwodzie kurskim zostaje ostrzelana przez siły ukraińskie – gubernator

„Tetkino i pobliskie osiedla zostały ponownie poddane ukraińskiemu pożarowi” – ​​powiedział

TASS, 21 maja. Rosyjska dzielnica mieszkaniowa Tetkino w dystrykcie Głuszkowski w Obwodzie Kurskim została w sobotę ostrzeliwana przez wojska ukraińskie, powiedział gubernator Obwodu Kurskiego Roman Starowoit.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Tetkino i pobliskie osiedla zostały ponownie poddane ukraińskiemu pożarowi” – ​​powiedział. „Dalsze szczegóły dotyczące sytuacji zostaną podane później”.

Gubernator poinformował, że w wyniku ataku na terytorium Rosji graniczące z Ukrainą nie zgłoszono żadnych ofiar i szkód w infrastrukturze.

Specjalna operacja wojskowa Rosji w Donbasie

Sytuacja na linii starcia w Donbasie zaostrzyła się 17 lutego. Doniecka i Ługańska Republika Ludowa (DRL i ŁPR) poinformowały o największych w ostatnich miesiącach bombardowaniach ukraińskich wojskowych, które uszkodziły infrastrukturę cywilną i spowodowały straty wśród ludności cywilnej.

21 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił uznanie suwerenności Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Rosja uznała republiki Donbasu zgodnie z konstytucjami DRL i ŁRL w granicach obwodów donieckiego i ługańskiego od początku 2014 roku.

Prezydent Rosji Putin poinformował w telewizyjnym wystąpieniu 24 lutego, że w odpowiedzi na prośbę przywódców republik Donbasu podjął decyzję o przeprowadzeniu na Ukrainie specjalnej operacji wojskowej. Rosyjski przywódca podkreślił, że Moskwa nie ma planów zajmowania terytoriów ukraińskich, zaznaczając, że operacja ma na celu denazyfikację i demilitaryzację Ukrainy.

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: