„W szpitalu spędziła ponad dwa tygodnie, lekarze stwierdzili u niej zapalenie rdzenia kręgowego, spowodowane najprawdopodobniej wczesnym odczynem poszczepiennym” – mówiła Radiu Zet adwokat Beata Broniewicz-Pasieka.

Zgodnie z relacjami mecenas, Ministerstwo Zdrowia zostało poinformowane o sprawie, ale odmówiło pokrycia kosztów rehabilitacji.

Minister Zdrowia przekazał Radiu Zet, że za odszkodowania wypłacane przez Skarb Państwa nie odpowiada ministerstwo, że należy iść do sądu i to Skarb Państwa zaskarżyć o odszkodowanie.

Zgodnie z relacjami radia, pani Agata przechodzi rehabilitację, której miesięczny koszt to 2,5 tys. zł. Kobieta czuje się już lepiej, ale wciąż ma problemy z chodzeniem. Jej adwokat tłumaczyła, że pani Agata nie chciała występować na drogę sądową, aby nie zniechęcić innych do szczepień, jednak w tym momencie czuje się pozbawiona pomocy i bezradna. Mecenas zwróciła uwagę na zapowiadany przez rząd Fundusz Kompensacyjny, pomagający osobom z powikłaniami po szczepieniu przeciwko covid. Jak powiedziała radiu, fundusz wciąż nie działa.

Zapytany o to przez Radio Zet minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że Rada Ministrów przyjęła i skierowała do parlamentu Fundusz Kompensacyjny. Projekt ustawy zawiera zapis o tym, że wszelkie roszczenia pokrywane są z tego funduszu. Według Niedzielskiego ustawa może zacząć obowiązywać za kilka tygodni.

„Jeżeli ktoś przyjął szczepionkę w styczniu i wystąpiły u niego niepożądane odczyny poszczepienne, to również będzie mógł złożyć wniosek o odszkodowanie” – powiedział minister.

PAP


MAŁE CO NIECO ODEMNIE !!! – W NAWIĄZANIU DO TEGO ZE PRAWIE ROK TŁUMACZĘ I OBJAŚNIAM – JESTEM ZSZOKOWANY CWANIACTWEM TEJ KANCELARII PRAWNEJ KTÓRA WIE ŻE NIC TERAZ NIE WSKÓRA ALE MA ZAMIAR OPIERDOLIĆ Z RESZTEK PIENIEDZY SPARALIŻOWANA OSOBĘ – WSTYD NIE JESTEŚCIE ŻADNYMI PRAWNIKAMI ALE BANDĄ SS….

D/D MOJE CO NIECO

Podpisała oświadczenie o zrzeczeniu się jakichkolwiek roszczeń od producenta i od Państwa. Trzeba czytać zanim się podpisuje papier w banku lub przed eksperymentalnym zabiegiem medycznym. Żadne normalne ubezpieczenie nie respektuje takich żądań o odszkodowania. Jakim prawem obarcza się polskiego podatnika za czyjąś głupotę? Jakim prawem polski podatnik ponosi koszty za „służbę zdrowia” na telefon, za koszty zamknięcia gospodarki i za wszystko inne związane z plademią?! Jeżeli ktoś, nie kierując się względami zawodowymi, przez 5 czy ileś lat ogląda wiadomości TVP to sam musi mieć jakieś zaburzenia intelektualne. „pani Agata nie chciała występować na drogę sądową, aby nie zniechęcić innych do szczepień” Pani Agata jest z tych „słusznie myślących”, nawet po spraliżowaniu – najprawdodobniej – z powodów szczepienia. Trochę mi się to kojarzy z więźniami łagrów, tymi z kręgów komunistów, którzy „podpadli”. Każdy wierzył, ze inni siedzą słusznie, i tylko on sam jest ofiarą pomyłki sądowej lub niesądowej (trójki nkwd też skazywały) i tylko on siedzi niewinnie. Albo z tym z Roku 1984: „Moja córka na mnie doniosła. Jestem z niej bardzo dumny” A dlaczego Skarb Państwa? Niech płacą Gut, Niedzielski,Morawiecki,Kraska, Horban, Simon i ten od masek w parku. Pfizer, Moderna, Astrazeneca i Janssen przy użyciu różnych naukowych testów anatomicznych, fizjologicznych i funkcjonalnych dla każdej szczepionki SARS-COV-2-19. Jako prawo człowieka, regulowane przez prawo światowe przez Kodeks Norymberski z 1947 roku, informacja o składnikach szczepionki jest krytyczna, wymagana i konieczna do poznania, aby każdy człowiek z każdego kraju na świecie mógł podjąć świadomą decyzję o zgodzie lub jej braku na szczepienie SAR-CoV-2-19.