Zbigniew Ziobro. / foto: PAP

Zbigniew Ziobro. / foto: PAP

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w Milanówku Jana S. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o podżeganie do zabójstwa kilku osób, w tym ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Informacje o tym podała nieoficjalnie PAP.

Jan S. został zatrzymany w związku z dwiema sprawami dotyczącymi: sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób oraz podżegania do zabójstwa. Za Janem S. wystawiono dwa listy gończe.

Wydano też dwa Europejskie Nakazy Aresztowania (ENA) i czerwoną notę Interpolu.

W końcu maja ub.r. dziennik „Rzeczpospolita” podał, że 28-letni handlarz dopalaczami Jan S. zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. S. uznał Ziobrę za zagrożenie dla swoich nielegalnych interesów.

Dlatego chciał go wyeliminować. Za wykonanie zlecenia S. miał oferować 100 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej.

Minister Ziobro powiedział w czerwcu ub.r. że jest też drugie śledztwo dotyczące Jana S. i „jego działalności w biznesie dopalaczowym”.

(PAP)