Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1078 views

W Soczi ważą się losy Białorusi

Na spotkaniach o pogłębionej integracji z Rosją nie rozmawiamy o instytucjach ponadnarodowych, a w negocjacjach wciąż jest jeszcze 16 nieuzgodnionych kwestii – poinformował w piątek w Mińsku  Siargiej Rumas, przed wylotem do  na  ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Dmitrijem Miedwiediewem.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tymczasem w Soczi podczas spotkania polityków,  Białorusi proponuje Miedwiediewowi „zajęcie się rozwojem integracji”;

„Bardzo się cieszę z naszego kolejnego spotkania, z możliwości przedyskutowania tych kwestii, których nie mogli uzgodnić nasi ministrowie . Wczoraj wieczorem obejrzałem Pański wywiad i oczywiście nie mogłem nie zauważyć kwestii związanej z naszą integracją związkową. Moim zdaniem bardzo słusznie powiedział Pan, że musimy cenić i chronić to, co osiągnęliśmy w naszym Państwie Związkowym. W pełni podzielam sposób w jaki Pan to akcentuje, bo my na Białorusi również uważamy, że przez 20 lat nasze Państwo Związkowe przekształciło się w bardzo potężne stowarzyszenie integracyjne. Ale tutaj chciałbym tylko dodać frazę: „i rozwijać integrację, czym proponuję się dziś zająć” – powiedział Siergiej Rumas.

Na takie dictum  nie mógł się nie zgodzić ze swoim odpowiednikiem;

Po tym jednak formuła negocjacji przewidywała rozmowy „face to face”.

Przypomnijmy, że wczoraj Dmitrij Miedwiediew telewizyjnej konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie o stosunki z Białorusią, powiedział, że nie należy bać się integracji i związanej z tym częściowej utraty suwerenności.

Wezwał do „odważnych decyzji”, które leżą u podstaw rozwoju Państwa Związkowego na przyszłe lata.

Siergiej Rumas dziś rano przedstawił swoje stanowisko. Jak powiedział,  oczekuje od Rosji sprzyjających warunków dostępu do rynku gazu, dostępu dla białoruskiej produkcji do rosyjskiego rynku zbytu, i nie zaniechanie kwestie integracji politycznej.

W zależności od rezultatów spotkania premierzy zaproponują pakiet dokumentów do rozpatrzenia przez prezydentów.

 

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: