UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Strzelanina w bazie marynarki USA

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

10 osób zostało rannych w wyniku strzelaniny w bazie marynarki powietrznej USA Pensacola. Jak informują media, sprawca już został zlikwidowany.

Jak poinformowała rzeczniczka szeryfa hrabstwa Escambia Amber Southard za kilka minut po wiadomości o strzelaninie w bazie Pensacola, jej sprawca już został zlikwidowany przez funkcjonariuszy policji. Okoliczności i przyczyna incyndentu na razie nie są wyjaśnione.

„Aktywny strzelec nie żyje” – podano w komunikacie marynarki wojennej na Twitterze. Potwierdzono śmierć jeszcze jednej osoby.

Według najnowszej informacji, co najmniej 11 osób trafiło do szpitala. Przedstawiciele Marynarki wojennej USA poinformowali o 1 niezidentyfikowanej ofierze strzelaniny.

W tej chwili zapewniono bezpieczeństwo obu wyjść z bazy lotniczej marynarki wojennej Pensacola w związku z doniesieniami o strzelcu

– głosi komunikat na Facebooku bazy lotniczej.

Według informacji Associated Press, w bazie marynarki powietrznej Pensacola pracuje ponad 16 tys. wojskowych oraz 7400 personelu cywilnego.

​Tuż po Pearl Harbor

Policja i karetka pogotowia w miejscu strzelaniny w USA

To nie pierwszy taki incydent w ciągu bieżącego tygodnia. W środę do strzelaniny doszło w bazie wojskowej USA w Pearl Harbor na Hawajach. Wtedy około godziny 14:30 czasu lokalnego w pobliżu suchego doku na terenie bazy marynarz otworzył ogień i ranił trzech cywilów z Departamentu Obrony USA, dwóch zmarło później na skutek obrażeń. Trzecia ranna osoba przebywa w szpitalu. Sprawca ataku popełnił samobójstwo.

Admirał Robert Chadwick powiedział, że marynarz był przydzielony do okrętu podwodnego z napędem atomowym USS Columbia.

Bezpośrednio po strzelaninie baza została zamknięta. Wszczęto postępowanie w tej sprawie.

sputniknews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: