UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
443 views

Spotkanie Zełenski – Putin w Paryżu pod znakiem zapytania

Niewykluczone, że po szczycie „czwórki normandzkiej” nie dojdzie do spotkania Zełenskiego z Putinem

Tak wynika z programu wizyty w Paryżu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, o czym poinformowała gazeta „Europejska prawda”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez kancelarię Zełenskiego, przybędzie on do Pałacu Elizejskiego o 14:55 czasu lokalnego. O 15:05 spotka się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a o 15:30 – z kanclerz Niemiec Angelą .

Dodajmy, że służba prasowa Władimira Putina wcześniej informowała o zamiarze przeprowadzenia przez prezydenta Rosji krótkiej rozmowy z Zełenskim. Również strona niemiecka oficjalnie zapowiedziała dwustronne spotkanie Zełenskiego z Putinem.

Spotkanie liderów państw uczestniczących w tzw. formacie normandzkim powinno rozpocząć się o godzinie 16:00, a ich wspólną konferencję prasową zaplanowano na 18:45.

Przypomnijmy, spotkanie przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji odbędzie się dzisiaj w Paryżu. To pierwszy „szczyt normandzki” od jesieni 2016 r. Przed szczytem kanclerz Niemiec Angela Merkel odbędzie osobne spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Opr. TB, https://www.eurointegration.com.ua/

fot. https://www.president.gov.ua/

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: