Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1078 views

Setki rodzin wojskowych zostaną wysiedlone podczas świąt Bożego Narodzenia z powodu spleśniałych, zniszczonych domów

W te Święta Bożego Narodzenia setki rodzin wojskowych zostaną wysiedlone, ponieważ ich wojskowe domy zostaną wypełnione pleśnią, szkodnikami lub innymi toksynami, które zachorowały ich dzieci i kosztowały je tysiące dolarów w nowe rzeczy.

Przemieszczenie rodzin wojskowych USA

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Straciliśmy cały nasz dobytek” – powiedział jeden z małżonków Marynarki Wojennej, którego sześcioosobowa rodzina została zmuszona do opuszczenia bazy wojskowej w Monterey w Kalifornii w lipcu. „Siedzą w domu, jesteśmy przesiedleni. Zostaliśmy wysiedleni ”.

„Musimy zdecydować, czy kupimy nasze łóżka dla dzieci – czy zabawki”, powiedziała Breitbart News.

Breitbart TV

KLIKNIJ BY ZAGRAĆ

Border Patrol ożywia nastoletnią migrantkę na Rio Grande

Jak dotąd, powiedziała, nie otrzymali zwrotu poniesionych strat.

Tylko w samej armii 182 rodziny wojskowe są obecnie wysiedlane ze swoich domów, według urzędników, którzy zeznali na przesłuchaniu w senackim komitecie służb zbrojnych we wtorek.

Sekretarz armii Ryan McCarthy powiedział, że wojsko śledziło przesiedlenie 2265 rodzin ogółem. Inne służby nie podały liczb, chociaż sekretarz sił powietrznych Barbara Barrett zeznała, że w zeszłym tygodniu spotkała rodziny w bazie sił powietrznych Keesler w Mississippi, które w ostatnich latach zostały przesiedlone z prywatyzowanych  domów aż cztery razy.

Chociaż problemy są nękane bazami wojskowymi od ponad dekady, w tym roku zwrócono na nie uwagę całego kraju po tym, jak seria opowiadań Reutera ujawniła domy wojskowe zatrute ołowiem, pleśnią, inwazją gryzoni, wyciekami gazu i tlenku węgla oraz powtarzającymi się wyciekami ścieków.

Raporty ujawniły również poważne problemy zdrowotne rodzin wojskowych mieszkających w tych domach, w tym uszkodzenia neurologiczne oraz ciężkie choroby płuc i układu oddechowego. Breitbart News poinformował wcześniej w tym roku o pewnej rodzinie, której dzieci cierpiały na poważne problemy z oddychaniem po zamieszkaniu w spleśniałym domu w bazie lotniczej MacDill na Florydzie.

„Mamy dzieci z uszkodzeniem mózgu i rakiem mózgu, anafilaksją i długoterminowymi reakcjami na zawsze. Kiedy ich rodzina wychodzi z wojska, nie tylko magicznie odejdzie… będzie trwać wiecznie dla rodzin – powiedziała Amanda Brewer, małżonka marynarki wojennej w Fort Belvoir w stanie Wirginia, która wzięła udział we wtorkowym przesłuchaniu.

U podstaw problemu leży decyzja wojska o przekazaniu w latach 90. zapasów prawie 300 000 mieszkań prywatnym przedsiębiorcom z zamiarem ulepszenia bazy wojskowej i zaoszczędzenia podatnikom miliardów dolarów na naprawach. Kontrahenci mieli płacić rachunki za naprawę, a tym samym uzyskiwać stały dopływ rządowych dolarów z 50-letnich umów najmu.

Tak się jednak nie stało. W 2016 r. Raport generalny inspektora Pentagonu wykazał, że złe utrzymanie i nadzór sprawiły, że rodziny wojskowe były narażone na zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa. Raporty ujawniły, że rodziny wojskowe również spotkały się z odwetem za składanie skarg.

„Możemy być agresywni na wojnie, ale nie możemy być agresywni wobec terroryzmu w ojczyźnie. I myślę, że nasi kontrahenci dopuszczają się terroryzmu – powiedziała Ashley Fisher, kolejna małżonka Marynarki Wojennej w Fort Belvoir, która wzięła udział we wtorkowym przesłuchaniu.

Po wielu doniesieniach w lutym Kongres rozpoczął przesłuchania w celu obrony presji i przywódców wojskowych, którzy zobowiązali się naprawić to tak szybko, jak to możliwe. Jednak senacki przewodniczący Komisji Służb Zbrojnych, senator Jim Inhofe (R-OK) zauważył we wtorek, że był rozczarowany wynikami.

„Mieliśmy nadzieję, że od pierwszych dwóch przesłuchań w lutym i marcu do tej pory zauważymy znaczne różnice…. Niestety tak nie jest ”- powiedział cywilnym i umundurowanym przywódcom każdej gałęzi wojskowej, którzy zostali wezwani do złożenia zeznań, dodając:

Nadal regularnie słyszymy od rodzin w całym kraju o wątpliwych praktykach, złym wykonaniu i, szczerze mówiąc, w niektórych miejscach, o tym, że wykonawcy nie dbają o rodziny, którym służą.

Ponadto… niektórzy z tych kontrahentów są obecnie objęci dochodzeniem w sprawie oszustwa rządu federalnego. Naprawdę się martwię – co jeszcze wyjdzie z stolarki? Czego jeszcze nie wiemy? Do naszych świadków z Departamentu muszę zapytać: „Kiedy wystarczy?”

Przywódcy wojskowi nalegali, by poświęcić się rozwiązaniu problemu, wskazując kroki, jakie podjęli od lutego.

McCarthy powiedział, że armia podjęła szereg kroków, w tym objęcie czterogwiazdkowego generała odpowiedzialnością za operacje mieszkaniowe i wstrzymanie „premii motywacyjnych” – lub premii za wyniki – od wykonawców o gorszych wynikach. Ponadto powiedział, że armia inwestuje 1,1 miliarda dolarów w budownictwo mieszkaniowe na rok budżetowy 2020.

Pełniący obowiązki Sekretarza Marynarki Wojennej Thomas Modly powiedział, że Marynarka Wojenna i Korpus Morski „pilnie realizują” trzy wyraźne kierunki działań: aktywne i zaangażowane przywództwo, wzmocnienie nadzoru nad sprywatyzowanymi partnerami mieszkaniowymi oraz przywrócenie zaufania mieszkańców poprzez zatrudnienie większej liczby pracowników w biurach mieszkaniowych w celu zwiększenia zdolności reagowania i wydajności .

Barrett powiedział, że siły powietrzne zakończyły dochodzenie inspektora generalnego i w pełni lub częściowo wdrożyły swoje zalecenia. Powiedziała, że w każdym biurze mieszkaniowym są teraz rzecznicy będący rezydentami, którzy pomagają w rozwiązywaniu sporów, a także większa liczba pracowników, oraz że siły powietrzne przekazały zarzuty niewłaściwego postępowania w związku z możliwymi zarzutami karnymi.

Ale przywódcy mówili także o złożoności współpracy z prywatyzowanymi wykonawcami mieszkalnictwa, z którymi służby wojskowe mają dziesięciolecia kontraktów ze stawkami wynegocjowanymi w latach dziewięćdziesiątych i którym rzekomo brakuje kapitału na ulepszenia podstawowego mieszkania.

Elizabeth Field, dyrektor ds. Zdolności obronnych i zarządzania w Rządowym Biurze ds. Odpowiedzialności, rządowym organie nadzorującym, który podjął się przeglądu kryzysu mieszkaniowego, powiedziała, że zapewnienie „bezpiecznych i czystych mieszkań” potrwa „kilka lat”.

„[Jest] wiele czynników, które sprawiają, że jest to bardzo złożony problem, w tym niemożność jednostronnego jednostronnego wprowadzenia pewnych zmian w umowach prawnych z partnerami”, powiedziała, dodając:

Dzięki naszemu ciągłemu przeglądowi wiemy, że wysiłki departamentu zmierzają we właściwym kierunku, ale będzie to wymagało ciągłej uwagi, prawdopodobnie przez wiele lat, aby przejść przez wiele komplikacji tego długoterminowego partnerstwa publiczno-prywatnego i w pełni sprostać celem departamentu jest zapewnienie bezpiecznych i czystych mieszkań wszystkim członkom serwisu i ich rodzinom.

Ale rodzinom wojskowym kończy się cierpliwość i zaufanie.

Niektórzy, którzy przyszli na przesłuchanie we wtorek, wyrazili gniew z powodu opłat motywacyjnych, które idą prosto do wykonawcy zamiast ulepszania domów wojskowych, lub propozycji, które dałyby wykonawcom więcej pieniędzy na rzekomo naprawę problemów mieszkaniowych pomimo ich złego zachowania w przeszłości.

Niektórzy są źli, że żaden kontrahent nie został zwolniony ani oskarżony o oszustwo.

„Od miesięcy dostarczamy dowodów na oszustwo” – powiedział Fisher.

Nicole Painter, małżonka armii w Fort Belvoir, powiedziała, że złapała zatrudnionych fachowców, którzy mieli pozbyć się pleśni w domu, pozostawiając w jej ścianach spleśniałą izolację. Powiedziała, kiedy złożyła skargę do kierownika bazy, powiedziano jej, że przesadza.

„Powiedziałem:„ Po prostu zrób mi humor i otwórz mury ”. I tak zrobili, a gdy tylko to zrobili, mokra spleśniała izolacja spadła ze ściany – powiedziała.

Malarz powiedziała, że jej rodzina została wysiedlona od września, mieszkając w hotelowym hotelu. Powiedziała, że na początku hotel nie chciał dać im apartamentu z dwiema sypialniami i zmusił sześcioosobową rodzinę do zamieszkania w dwóch osobnych pokojach, ale po tym jak McCarthy zadzwonił do hotelu, dostali apartament później tego samego dnia.

„Nasz harmonogram jest przedłużony do 1 stycznia, więc najprawdopodobniej będziemy w hotelu na Boże Narodzenie”, powiedział Painter dla Breitbart News.

Współmałżonek marynarki wojennej z Monterey w Kalifornii powiedział, że wiele rodzin straciło wszystkie swoje rzeczy na pleśń, a dla dzieci jest to szczególnie trudne:

Stracili wszystkie swoje zabawki. To ich jedyna podstawowa cecha, jaką mają podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce, to ich rzeczy. Opuszcza jeden dom, a ty widzisz go w innym domu i wtedy widzisz, jak włącza się ich światło – kiedy widzą ich rzeczy. Zatem utrata wszystkiego jest naprawdę trudna.

„To rzeczy, które przynosisz, sprawiają, że wracają do domu. A w całym kraju ludzie gubią swoje rzeczy. ”

 

zrodlo:breitbart.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: