Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

„Putin: impeachment Trumpa „naciągany”, Senat uniewinni”

MOSKWA (AP) – prezydent Rosji Władimir Putin nazwał amerykański impeachment „daleko idącym” czwartkiem, robiąc z pozoru oczywistą prognozę, że Donald Trump zostanie uniewinniony w Senacie.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Rosji Władimir Putin gestykuluje podczas corocznej konferencji prasowej w Moskwie, Rosja, czwartek, 19 grudnia 2019 r. Putin mówi, że globalne zmiany klimatu stanowią dla Rosji nowe wyzwania. Przemawiając na czwartkowej konferencji prasowej w czwartek, Putin powiedział, że globalne ocieplenie może zagrozić rosyjskim miastom arktycznym zbudowanym na wiecznej zmarzlinie. (AP Photo / Pavel Golovkin)

Putin powiedział w czwartek na corocznej konferencji prasowej w Moskwie, że ruch ten jest kontynuacją walki Demokratów z Trumpem.

„Partia, która przegrała wybory (2016), Partia Demokratyczna, stara się osiągnąć wyniki innymi sposobami”, powiedział Putin.

Porównał impeach Trumpa do wcześniejszej amerykańskiej sondy o zmowę z Rosją, którą Putin bagatelizował jako bezpodstawną.

Putin zauważył, że wniosek o impeachment „jeszcze nie wyda Senatu, w którym republikanie mają większość”. Dodał, że „jest mało prawdopodobne, aby usunęli z urzędu przedstawiciela swojej partii z tego, co wydaje mi się absolutnie daleko idącym powodem. . ”

Trump został oskarżony przez amerykańską Izbę Reprezentantów, stając się jedynie trzecim amerykańskim dyrektorem generalnym, który został formalnie oskarżony na podstawie ostatecznego środka zaradczego konstytucji za wysokie przestępstwa i wykroczenia.

Historyczne głosowanie podzieliło się na partie w środę wieczorem w USA, podobnie jak podzieliło naród, pod zarzutem, że 45. prezydent nadużył władzy swojego urzędu, zachęcając zagraniczny rząd do zbadania rywala politycznego przed wyborami w 2020 roku . Następnie Izba zatwierdziła drugie zarzuty, które utrudniały Kongresowi śledztwo. Artykuły o impeachmentu, polityczny odpowiednik aktu oskarżenia, trafiają teraz do Senatu na proces.

Putin wcześniej otworzył maraton konferencji prasowej na inny temat, mówiąc, że globalne zmiany klimatu stanowią dla Rosji nowe wyzwania. Powiedział, że globalne ocieplenie może zagrozić rosyjskim miastom arktycznym i miastom zbudowanym na wiecznej zmarzlinie.

Rosyjski lider dodał, że zmiany klimatu mogą wywołać pożary, dewastujące powodzie i inne negatywne konsekwencje.

Putin podkreślił, że Rosja przestrzega porozumienia paryskiego mającego na celu spowolnienie globalnego ocieplenia. Jednocześnie zauważył, że czynniki leżące u podstaw globalnej zmiany klimatu pozostają nieznane i trudne do przewidzenia.

Putin, który sprawuje władzę przez dwie dekady, również chwalił ekonomiczne osiągnięcia swojego panowania. Podkreślił, że Rosja stała się największym na świecie eksporterem zboża, wyprzedzając USA i Kanadę – dramatyczna zmiana w porównaniu ze Związkiem Radzieckim, który w dużej mierze zależał od importu zboża.

Rosyjski lider wskazał również na modernizację przemysłu, mówiąc, że trzy czwarte sprzętu przemysłowego nie jest starsze niż 12 lat.

Powiedział, że kraj zbudował trzy nowe lotniska, 12 nowych stacji kolejowych, a liczba głównych autostrad podwoiła się.

Rosyjska gospodarka poniosła podwójny cios spadku globalnych cen ropy i zachodnich sankcji po aneksji Krymu przez Moskwę w 2014 roku. Obserwuje powolne ożywienie od 2017 roku po dwuletniej stagnacji.

Więzi Rosji z Zachodem utrzymały się na najniższych poziomach po zakończeniu zimnej wojny, a kary zachodnie nadal hamują wzrost gospodarczy kraju.

Po rozmowach w Paryżu z przywódcami Ukrainy, Francji i Niemiec Putin wyraził nadzieję na dalsze działania w celu rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie.

Powiedział, że należy przestrzegać porozumienia pokojowego z 2015 r. Podpisanego w Mińsku, z udziałem Francji i Niemiec, odrzucając nacisk prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego na rewizję.

Walki we wschodniej Ukrainie, które wybuchły w 2014 r. Po aneksji Krymu przez Rosję, zabiły ponad 14 000 osób i spustoszyły wschodnie przemysłowe tereny Ukrainy.

Umowa z Mińska przewidywała, że Ukraina może odzyskać kontrolę nad granicą z Rosją w regionach separatystycznych dopiero po przyznaniu im szerokich rządów i przeprowadzeniu wyborów lokalnych. Umowa stanowiła zamach stanu dyplomatycznego dla Rosji, gwarantując, że regiony rebeliantów zyskają szeroki autorytet i zasoby, aby przetrwać samodzielnie bez wsparcia transgranicznego.

Zeleński nalegał na zmianę harmonogramu ustalonego w porozumieniu, aby Ukraina uzyskała kontrolę nad swoją granicą przed wyborami lokalnymi, ale Putin stanowczo to odrzucił.

„Nie ma nic poza porozumieniem mińskim” – powiedział Putin. „Jeśli zaczniemy przeglądać porozumienie z Mińska, doprowadzi to do impasu”.

Putin, który kiedyś ubolewał nad rozpadem Związku Radzieckiego jako największej katastrofy geopolitycznej XX wieku, miał kilka ostrych słów na temat radzieckiego założyciela Władimira Lenina.

Zganił politykę Lenina w kwestiach etnicznych, mówiąc, że jego pomysł udzielenia szerokiej autonomii republikom radzieckim, w tym ich prawa do odłączenia się, utorował drogę do rozpadu Związku Radzieckiego, gdy władza partii komunistycznej zaczęła się rozluźniać.

W tym samym czasie Putin odrzucił nacisk na wyciągnięcie zabalsamowanego ciała Lenina z grobowca Placu Czerwonego i zakopanie go, mówiąc, że obrazi starszych ludzi, którzy wciąż uważają sowieckiego założyciela za potężny symbol.

Zauważył, że sowiecka śmierć zrodziła oczekiwania na „świat jednobiegunowy”, w którym USA dyktują warunki innym, dodając, że takie „złudzenia” szybko się załamały. Putin powiedział, że Chiny przybyły, by rzucić wyzwanie USA jako światowej potędze gospodarczej, i okrzyknął coraz ściślejsze związki między Moskwą a Pekinem.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: