IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
724 views

Przewidziano „mroczny scenariusz” dla Europy

Flaga UE podczas protestów w Paryżu

Rosyjski senator Aleksiej Puszkow ocenił na Twitterze możliwe konsekwencje amerykańskich testów pocisku balistycznego, który byłby zakazany, gdyby Traktat INF obowiązywał.

Jego zdaniem przeprowadzenie testów może być dla Europy czarną datą, jeśli po tym nastąpi rozmieszczenie amerykańskich rakiet na kontynencie.

(Rozmieszczenie pocisków – red.) spowoduje, że Europa wróci do konfrontacji jądrowej z czasów zimnej wojny. Mroczny scenariusz – ocenił Puszkow.

​Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało na testowanie przez Stany Zjednoczone pocisku, który byłby zakazany, gdyby Traktat INF obowiązywał, podkreślając, że jest to niepokojące zjawisko.

Władimir Jermakow, stojący na czele departamentu rosyjskiego MSZ ds. kontroli zbrojeń i nieproliferacji broni jądrowej, powiedział, że Stany Zjednoczone przeprowadziły testy kilka miesięcy po wycofaniu się z Traktatu INF. Świadczy to o tym, że prace nad pociskiem trwały od dawna.

Traktat INF przestał obwiązywać 2 sierpnia. Na początku tego roku Waszyngton ogłosił, że wycofuje się z układu, oskarżając Rosję o jego długotrwałe naruszanie. Moskwa zaprzeczyła tym zarzutom. Tego samego dnia Pentagon oświadczył, że USA zaczynają prace nad rakietami bazowania naziemnego w wariancie niejądrowym, które wcześniej były zakazane.

Na początku lipca rosyjski prezydent Władimir Putin podpisał ustawę o zawieszeniu traktatu.

sputniknews

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: