Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1077 views

OBŁUDA PIS! CHCIELI ZALEGALIZOWAĆ DZIECIĘCĄ PROSTYTUCJĘ

Screenshot_9

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak donosi oko.press, rząd Prawa i Sprawiedliwości próbował – przy okazji zmian dotyczących karania pedofilii – skasować z ustawy jeden zapis. Gdyby im się udało, seks z dziećmi, ale płatny, nie byłby karany.

Prawo i Sprawiedliwość ocknęło się po premierze filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”  i postanowiło na kolanie, od ręki, rozpisać nowe prawo. Wymyślili, że zaostrzą kary za gwałty na dzieciach, zapomnieli jednak o karach za molestowanie. Nie pomyśleli też o tym, że samo zaostrzenie prawa nie da zbyt wiele, jeśli wymiar sprawiedliwości nadal nie będzie umiał łapać pedofilów.

PiS chciał zalegalizować dziecięcą prostytucję?
Teraz okazało się, że nie dla każdego PiS kary chciał zaostrzyć. Ba, niektórym przestępcom seksualnym wręcz by się upiekło. Po cichu, pod osłoną medialnej ochrony dzieci przed pedofilami, PiS chciał usunąć z ustawy zapis o karaniu za seks z dziećmi za pieniądze!

Co to znaczy? Tyle, że wystarczyłoby wykorzystać seksualnie dziecko i mu zapłacić, a o przestępstwie nie byłoby mowy. Prostytucja dziecięca byłaby właściwie legalna!

Z Kodeksu karnego, po zmianach PiS zniknąłby paragraf 2 artykułu 199. Z pozoru nie zmieniłoby się wiele. W rzeczywistości – przestałby też obowiązywać paragraf 3, który mówi o karaniu za dziecięcą prostytucję…

Oto „niewygodny” dla PiS zapis.

§1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§2. Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§3. Karze określonej w § 2 podlega, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

Komu na rękę chciało iść PiS?
Informacje te są oburzające? Fakt. To teraz przypomnijmy sobie oskarżenia, jakie od tygodni padają na marszałka Marka Kuchcińskiego. Polityk PiS miał w jednym z domów publicznych na Podkarpaciu uprawiać seks z nieletnią Ukrainką.

Jak na razie nikt w żaden sposób nie próbuje tego sprawdzić i polityk pozostaje bezkarny. Jeśli jednak faktycznie do „zbliżenia” doszło, w świetle aktualnego prawa popełnił przestępstwo. Po zmianach PiS nie byłoby o złamaniu prawa mowy!

Na szczęście rząd w ostatniej chwili ze zmiany tej się wycofał.

Screenshot_10.jpg
Więcej: https://www.planeta.pl/

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: