Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
443 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1033 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
813 views

Najnowsze:Niszczycielski pożar fabryki zabija co najmniej 43 w stolicy Indii

NEW DELHI (AP) – Pożar, który prawdopodobnie spowodowany został zwarciem elektrycznym, ogarnął budynek w stolicy Indii w niedzielę, w którym torebki i inne przedmioty były wytwarzane przez pracowników zarabiających zaledwie 2 dolary dziennie, zabijając co najmniej 43 osoby.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Policjanci kordonują miejsce pożaru na wąskim pasie w New Delhi w Indiach, w niedzielę, 8 grudnia 2019 r. Lekarz w rządowym szpitalu twierdzi, że dziesiątki osób zginęło w wielkim pożarze w centrum Nowego Delhi. (AP Photo / Manish Swarup)

Płomień w dzielnicy Karol Bagh w New Delhi, sieć wąskich uliczek z okablowaniem elektrycznym zawieszonym na hełmie, była drugim poważnym pożarem w tym roku. W lutym 17 osób zginęło w blasku, który rozpoczął się w nielegalnej kuchni na dachu w sześciopiętrowym budynku.

Karol Bagh zawiera największy w mieście rynek hurtowy artykułów gospodarstwa domowego, znany jako Sadar Bazaar. Starzejące się budynki w okolicy są ułożone w stosy z mieszkaniami, sklepami, magazynami i jednostkami produkcyjnymi.

Asystent komisarza policji w New Delhi, Anil Kumar Mittal, powiedział, że „pożar prawdopodobnie został spowodowany zwarciem elektrycznym”, dodając, że władze badają, czy fabryka działa legalnie. Prawa budowlane i normy bezpieczeństwa są rutynowo lekceważone w New Delhi, dzięki czemu pożary są powszechne.

Mittal powiedział, że właściciel budynku, Rihan, który nazywa się jednym imieniem, został zatrzymany pod zarzutem morderstwa, które nie jest równoznaczne z morderstwem.

Władze podały, że strażacy musieli walczyć z ogniem z odległości 100 metrów (jardów), ponieważ wybuchł on w jednej z wielu uliczek w okolicy, zaplątał się w przewód elektryczny i był zbyt wąski, aby umożliwić dostęp do pojazdów.

Mieszkaniec tego obszaru, Mohammed Naushad, powiedział, że obudzili go ludzie płaczący około 4:30 rano. Wyszedł na zewnątrz, by znaleźć dym i płomienie wystrzeliwujące z budynku w pobliżu Bazaru Sadar. Wewnątrz odkrył, że czwarte piętro płonie. Jedno piętro niżej widział „od 20 do 25 osób leżących na podłodze”.

„Nie wiem, czy byli martwi, czy nieprzytomni, ale się nie poruszali”, powiedział Naushad.

Powiedział, że wyniósł co najmniej 10 osób z płomieni na ramionach i w ramiona służb ratowniczych.

Maisuma Bibi, robotnik wytwarzający plastikowe torebki, przetrwała blask. Powiedziała, że śpi w pokoju z około 18 innymi kobietami i dziećmi na pierwszym piętrze budynku, kiedy obudziła się, by znaleźć worek pełen plastikowych elementów w ogniu. Jej szwagier zapewnił jej bezpieczeństwo.

Przed kostnicą, która była pilnowana przez dziesiątki policjantów, niektórzy krewni robotników twierdzili, że otrzymywali telefony od uwięzionych w środku mężczyzn, którzy błagali ich o wezwanie straży pożarnej. Członkowie rodziny zidentyfikowali zmarłych na podstawie zdjęć na telefonach policjantów.

Według krewnych wielu mężczyzn było pracownikami migrującymi ze zubożałego stanu granicznego Bihar we wschodnich Indiach. Zarabiali zaledwie 150 rupii dziennie (2,10 USD), robiąc torebki, czapki i inne ubrania, śpiąc w fabryce między długimi zmianami.

Według Yogesh, rzecznika policji, który używa jednego imienia, wiele ofiar spało, kiedy zaczął się blask.

Dr Kishore Singh powiedział, że ratownicy przynieśli ofiary do jego rządowego szpitala i dwóch innych w mieście. Singh powiedział, że kolejne 16 osób było leczonych z powodu oparzeń lub wdychania dymu i było w stabilnym stanie.

Policja zabroniła krewnym wejścia do szpitala Lok Nayak, gdzie zabrano niektóre ofiary. Krewni robotników płakali, pocieszyli się i przepychali za informacje.

„Ktoś powiedział mi, że mój siostrzeniec jest w środku, ale go nie widziałem” – powiedział Mohammad Moti, który szukał swojego 22-letniego siostrzeńca, Mohammada Chedi.

Szef Straży Pożarnej Atul Garg powiedział, że ugaszenie ognia zajęło 25 wozów strażackich. Około 60 osób, w tym niektórych zmarłych, zostało zabranych z budynku, powiedział Mittal, zastępca komisarza policji.

Główny minister New Delhi, Arvind Kejriwal, pojawił się na miejscu pożaru, obiecując odszkodowanie rodzinom ofiar.

Premier Narendra Modi określiła pożar jako „wyjątkowo przerażający”.

„Moje myśli są z tymi, którzy stracili swoich bliskich. Życząc rannym szybkiego powrotu do zdrowia ”Modi napisał na Twitterze.

Współtworzył fotoreporter prasowy Manish Swarup w tym raporcie.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: