Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
448 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1036 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
817 views

„Nagranie z prezydentem ma charakter prywatny. Nie wiedział, że jest nagrywany”

"Nagranie z prezydentem ma charakter prywatny. Nie wiedział, że jest nagrywany"
Polsat News

Błażej Spychalski w „Śniadaniu w Polsat News”

– Pan prezydent odwiedzał 13 grudnia mamę prawdziwiej, realnej ofiary stanu wojennego. Kiedy tego samego dnia słyszał, że niektórzy sędziowie porównują projekt PiS do stanu wojennego, to słowo hipokryzja było w tym przypadku najdelikatniejszym określeniem – mówił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w „Śniadaniu w Polsat News” pytany o nagranie z prezydentem, które trafiło do sieci.

Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, wizytę u Krystyny Barchańskiej, matki niespełna 17-letniego Emila Barchańskiego, zamordowanego w 1982 roku, który był najmłodszą ofiarą stanu wojennego. W spotkaniu uczestniczył także prezydencki minister Wojciech Kolarski.

„Poziom zakłamania mnie osłabia”

W sobotę, portalach społecznościowych, pojawił się film ze spotkania, na którym uchwycona została rozmowa Barchańskiej z prezydentem dotycząca polskich sędziów.

Barchańska, po wręczeniu prezydentowi Dudzie i ministrowi Kolarskiemu książki, która jest zapisem wywiadu z nią, pt. „Miałam syna Emila”, przechodzi do rozmowy, w której dziękuje prezydentowi za jego publiczne wystąpienia. – Ostatnie, bodajże wczorajsze (…), kiedy pan mówił prawdę o naszych sędziach – podaje przykład kobieta podkreślając równocześnie, że prezydent użył w nim słowa „kasta”.

– Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił autentycznie, co pan myśli, że ja byłam (…) no sobie myślę, no, nareszcie ktoś im wygarnął – zachwyca się Barchańska. – Poziom zakłamania – po prostu – tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia – odpowiada prezydent.

„Najdelikatniejsze określenie”

O film, który pojawił się w sieci Błażej Spychalski był pytany w „Śniadaniu w Polsat News”. – Nagranie z prezydentem ma charakter prywatny. Pan prezydent nie wiedział, że jest nagrywany – zapewnił rzecznik.

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

WIDEO: rzecznik prezydenta tłumaczy jego wypowiedzi o sędziach

Dodał, że prezydent, słysząc wypowiedzi niektórych polityków i sędziów, którzy „porównywali projekt PiS o zmianach w sądownictwie do stanu wojennego”, użył „najdelikatniejszego określenia”.

polsatnews

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: