UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Bohater Ukrainy wezwał rodaków, by nie byli „lokajami Żydów” i „brudem Moskwy”

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autorem dwuznacznego komentarza na temat Ukraińców jest Bohater Ukrainy Hryhorij Omelczenko. Fragment jego wystąpienia w telewizji Pryamoy zamieścił na Facebooku szef Żydowskiego Komitetu Ukrainy Eduard Dolinski.

Omelczenko był oburzony tym, że deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, członek uznawanej przez niektórych za prorosyjską frakcji „Opozycyjna platforma – Za życie” Wadym Rabinowycz pojawia się w trzech ukraińskich stacjach telewizyjnych.

Zadajcie sobie pytanie: za kogo się uważacie, kim chcecie być? Niewolnikami, podnóżkami, brudem Moskwy czy lokajami Żydów?

– powiedział polityk.

Utworzona w 2018 roku „Opozycyjna platforma – Za życie” prezentuje profil, który Kijów nazywa „prorosyjskim”. Jej lider Wadym Rabinowycz otwarcie mówi o tym, że w 2014 roku na Ukrainie doszło do przewrotu państwowego, który doprowadził do wojny domowej. Jest również znany z działalności na rzecz zachowania pamięci historycznej i z krytyki aktualnej polityki historycznej Ukrainy.

Na przykład, 28 października, w rocznicę wyzwolenia Ukrainy spod niemieckiej okupacji, Wadym Rabinowycz wygłosił przemówienie, w którym ogłosił powrót faszyzmu.

Faszyzm ponownie powrócił na nasze ulice. Jeśli premier Ukrainy (Aleksiej Gonczaruk) otwarcie przychodzi na koncert grupy promującej faszyzm, jeśli na Ukrainie zdemontowane zostają pomniki bohaterów-wyzwolicieli i natychmiast odsłonięte zostają nowe pomniki osób zabijających setki tysięcy cywilów – Białorusinów, Polaków, Żydów, czy Ukraińców, wtedy wojna zaczęła się od nowa i dotyczy każdego z nas

oświadczył wtedy Rabinowicz

Fala antysemityzmu na Ukrainie i w Polsce

Wcześniej amerykańska organizacja ADL (Liga przeciw Zniesławieniom), zajmująca się walką z uprzedzeniami wobec Żydów na świecie, opublikowała raport o poziomie antysemityzmu w różnych krajach.

Według tegorocznego raportu, poziom antysemityzmu w Polsce wzrósł w porównaniu z 2015 rokiem o 11 proc.; tymczasem na Ukrainie wskaźnik ten wzrósł o 14 proc. Ogółem do antysemickich poglądów przyznało się 48% badanych w Polsce (37% w 2017 r.), 46% na Ukrainie (w porównaniu do 32% w 2017 r.), 42% na Węgrzech (42% w 2017 r.) i 31% w Rosja (23% w 2017 r.).

Badanie przeprowadzono w 18 krajach na próbie 9 tys. osób (w Polsce przebadano 510 respondentów), którym zadano jedenaście pytań, dotyczących ich stosunku do osób narodowości żydowskiej. Pytano m in. o to, czy Żydzi mają zbyt wiele władzy w świecie biznesu i na światowych rynkach finansowych, czy mówią zbyt wiele o tym, co ich spotkało w czasie Holocaustu, czy mają zbyt wielki wpływ na rząd USA, czy Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie światowe wojny, czy kontrolują światowe media. Respondentów spytano także, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że „ludzie nienawidzą Żydów z powodu tego, jak Żydzi się zachowują”.

Rate this post

2 thoughts on “Bohater Ukrainy wezwał rodaków, by nie byli „lokajami Żydów” i „brudem Moskwy”

  1. jesli ukraincy zabijali polakow i ukraincow to nie znaczy ze ktos chcial zydow zabijac . juz tak jest bo zawsze i wszedzie jakis zyd sie znajdzie . niech sie oni przestana przylepiac do jakichs narodow to i w leb nie dostana te dzieci specjalnej troski . na huj sie wszedzie wpierdalaja a pozniej krzycza ze sie im krzywda dzieje ?

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: