Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
445 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
814 views

Bild: w Paryżu Putinowi towarzyszył uzbrojony ochroniarz

Najwyraźniej Władimir  nie czuł się zbyt bezpiecznie podczas szczytu „czwórki normandzkiej” w Paryżu. Najpierw poszedł do toalety Pałacu Elizejskim w towarzystwie sześciu oficerów ochrony, a następnie przyszedł do sali obrad z rosłym i uzbrojonym ochroniarzem. Akredytował go jako członka delegacji na spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, kanclerz Niemiec Angelą  i prezydentem Ukrainy Władimirem Zełenskim. Twierdzi tak niemiecka gazeta „Bild”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziennikarze zwracają uwagę, że ​​takie zachowanie rosyjskiego prezydenta jest absolutnie niedopuszczalne. W końcu w negocjacjach mogą brać udział tylko wysocy rangą urzędnicy, ministrowie i dyplomaci.

„To oburzające, Putin zabiera ze sobą teraz wszystko, co mu się podoba. Tak się dzieje, jeśli wszystko puszcza mu się płazem” – uważa były szef niemieckiego wywiadu Gerhard Schindler. Określił on wprost obecność uzbrojonego rosyjskiego ochroniarza w sali, w której przebywają europejscy przywódcy, „prowokacją i zagrożeniem”.

„Wyobraźmy sobie, że każda delegacja zrobi to samo. Wtedy będą mieli w sali małe armie” – dodał. Jego zdaniem Putin celowo przekracza wszelkie granice.

„Bild” twierdzi, że na konferencji prasowej po rozmowach Putin bezczelnie kłamał w obecności niemieckiej kanclerz na temat zabójstwa Gruzina w centrum Berlina. Po pierwsze stwierdził, że ofiara była „zabójcą” i uczestniczyła w atakach na metro w Rosji. Putin powiedział również, że jego kraj rzekomo zażądał ekstradycji zmarłego obywatela Gruzji. Oba stwierdzenia są absolutnym kłamstwem, a kanclerz Angela Merkel w ogóle na to nie zareagowała.

Opr. TB, https://www.bild.de/

fot. http://www.kremlin.ru/

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: