Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
143 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
87 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
214 views

Znaleźli 3 tys. zł przed sklepem w Rybniku. Potem było zdziwienie

Screenshot_9.png

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mężczyzna zgubił pieniądze podczas otwierania drzwi od samochodu (PAP, Fot: Marcin Bielecki)

Wystarczyła chwila nieuwagi i 59-latek zgubił prawie 3 tys. zł na sklepowym parkingu w Rybniku. Pieniądze znalazła para przechodniów. Ich późniejsze zachowanie policja nazywa wzorowym, choć właściciel gotówki był nim zdziwiony.

Małżeństwo zauważyło plik banknotów na parkingu przy ulicy Żorskiej. Pieniądze niebawem trafiły do komendy policji w Rybniku. Mundurowi poinformowali o znalezisku pracowników i ochronę pobliskiego sklepu, licząc na to, że właściciel będzie szukał zguby.

– Tak też się stało. Dzięki uczciwym znalazcom mężczyzna odzyskał niemal 3 tys. zł z komendy – wyjaśnia mł. asp. Bogusława Kobeszko z policji w Rybniku.

Mężczyzna był zdziwiony odzyskaniem gotówki. Mundurowi przypominają jednak, że zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych, mamy obowiązek zwrócić właścicielowi zgubione przedmioty, pieniądze, papiery wartościowe, kosztowności oraz dokumenty.

Jednocześnie mamy prawo do żądania znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości przedmiotu lub pieniędzy. Tak było w tym przypadku.

https://wiadomosci.wp.pl/znalezli-3-tys-zl-przed-sklepem-w-rybniku-potem-bylo-zdziwienie-6391110049019521a

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: