NA ŻYWO 21.00 - STREAM PIOTR RYBAK WIELOLETNI WSPÓŁPRACOWNIK POLITYCZNY PAWŁA KUKIZA - CAŁA PRAWDA O DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ PAWŁA KUKIZA !!22 sierpnia 2019
9 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Wykopki , co kryje polska ziemia żniwa 2003 – 2014 r. grube fanty !!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

co jeszcze ziemia kryje 😉 żniwa ….

A wiec:) W Polsce jak to w Polsce nic nie jest tak jak byc powinno, mamy kiepskie drogi, kiepska służbę zdrowia, kiepskich polityków a co za tym idzie kiepskie prawo:) ale do rzeczy, legenda głosi że kiedys komuś z „prywatnych” poszukiwaczy udalo sie uzyskać pozwolenie na szukanie w okreslonym terenie:)

Krok pierwszy, żeby wszystko było w 100% legalnie musisz mieć zgode Wojewodzkiego Konserwatora Zabytków na poszukiwania KONKRETNYCH przedmiotów na okreslonym terenie. Zeby uzyskać zgode musisz złożyć wniosek do WKZ który kosztuje cos ponad stówkę (moge sie mylic, ale tak bylo z 5 lat temu)  we wniosku zaznaczasz działki na ktorych zamierzasz szukać i piszesz czego chcesz szukać. NA rozpatrzenie wniosku czeka sie nie rzadko tygodniami a przecież może on być po prostu tak zwyczajnie odrzucony i nawet nie powiedza Ci dlaczego:) kolejną sprawa po złorzeniu takiego wniosku jest nadzór archeologa nad twoimi poszukiwaniami. Każdego fanta którego wyciągniesz z ziemi musisz pokazać temu panu lub pani:P oni oceniaja czy fant ma duża wartosc historyczna czy tez nie itp. akurat tu mozna miec jakiegos znajomego archeologa i wszystko gra:) trzecia sprawa to oczywiscie zgoda właścicela grunt na prowadzenie poszukiwań. Jezeli masz wszystko ładnie na papierku tj, przygotowany wniosek, zgode własciciela gruntu i nadzór archeologa wtedy zanosisz wszystko do WKZ i czekasz. Jak masz szczescie to po 2 tyg mozesz sobie LEGALNIE pojsc do sąsiada na pole i nakopać sie Polmosów, kapsli i moze jakis monetek:) Jest to jedna wielka biurokratyczna sciema, tak jak pisalem legenda glosi ze ktos kiedys uzyskal zgode i mogl sobie milo spedzic weekend:) Ale tyle teorii teraz praktyka.

 

W praktyce wyglada to tak ze nasze hobby jest lekko nielegalne, ale picie piwka pod chmurka tez wiec przymrużamy na to oko. Najważniejsze zeby w miare mozliwosci miec zgode wlasciciela grunu bo tak napawde tylko on ( i moze jego sasiad społeczniak) moze nam narobic problemow.  Wbijasz do jakiejs wiosk, pytasz pierwszego lepszego chlopa czyje to pole i czy nie bedzie problemu jak sobie pochodzisz na nim i poszukasz „łusek” itp

 

Co do prawa w Polsce, jest ono tak zagmatwane i pozwala na różne interpretacje że szkoda słów. Nie chce mi sie przytaczac fragmentow tej niedorobionej ustawy. Moge jedynie powiedziec ze nie znam przypadku żeby kogos skazali za poszukiwania, nie mowie tu o rozkopywaniu stanowisk archeo bo to robia ludzie a mocnych nerwach:)  Czesto sie słyszy że”policja skonfiskowała nielegalny asenał” a w rzeczywistosci sasiad podkablowal chlopaka ktory zbieral łuski czy inna amunicje a w rozumieniu prawa zwykly pocisk od mosina jest juz bronia i jest nielegalny.

 

Podsumowujac, jezeli bedziesz przestrzegał kodeksu poszukiwacza, żył w zgodzie z tubylcami i za bardzo nie wychylał sie że masz garsc naboi w domu wszystko bedzie ok:) ja chodze juz kilka lat i tylko 3-4 razy zdazylo mi sie miec jakies problemy i nigdy z policja a tylko raz zaplacilem mandat za niszczenie sciółki lesnej ( bo komus nie chcialo sie zasypywac dołków )

20 thoughts on “Wykopki , co kryje polska ziemia żniwa 2003 – 2014 r. grube fanty !!

 1. Głodowe emerytury- w ciągu 5 lat władza obniżyła ludziom emerytury o połowę! — „Przewał” stulecia !!!

  Nowa, kapitałowa formuła obliczania świadczeń emerytalnych zrobi z polskich emerytów armię żebraków.

  Pani Ewa z Giżycka, rocznik 1953, po skończeniu 55 lat przeszła na wcześniejszą emeryturę i – pobierając świadczenie – kontynuowała pracę na pełnym etacie.

  — Po osiągnięciu w 2013 r. wieku emerytalnego udała się do ZUS, aby ten na nowo przeliczył świadczenie. — Jakież było jej zdziwienie, gdy usłyszała, że jej pełna emerytura będzie niższa o 300 złotych.

  – Jak to możliwe, skoro mam dłuższy o 5 lat staż pracy i cały czas opłacałam składkę na ZUS? – pyta pani Ewa. — W ZUS poinformowano ją lakonicznie, że miała szczęście, iż poszła na emeryturę pięć lat temu, bo potem „zmieniła się baza”.

  Tego „szczęścia” zabrakło panu Jackowi D., rocznik 1954, — właścicielowi warsztatu samochodowego w okolicach Warszawy.

  Pan Jacek ma przed sobą jeszcze ponad 5 lat pracy. — Przez 40 lat miał opłacane składki emerytalne: w latach PRL płacił je zakład komunikacji miejskiej, w którym był kierowcą, — w latach 90., gdy miał dobrze prosperującą firmę handlową, płacił składkę ryczałtową jak większość drobnych przedsiębiorców

  Kilka lat temu wyliczono mu, że będzie miał ok. 2,2 tys. zł emerytury.

  Niestety, wkrótce potem zmieniono zasady ustalania świadczenia. — Według nowych pan Krzysztof może liczyć najwyżej na połowę tej kwoty.

  – To dotyczy 90 proc. Polaków, którzy będą teraz przechodzić na emeryturę. — Jest to efekt wprowadzania nowej, kapitałowej formuły wyliczania świadczeń ZUS, która streszcza się w słowach: ile włożyłeś, tyle wyjmujesz

  https://forumemjot.wordpress.com/2015/01/12/glodowe-emerytury-w-ciagu-5-lat-wladza-obnizyla-ludziom-emerytury-o-polowe-przewal-stulecia/#more-35522

   1. A tak nawiasem mowiac to pani Ewa z Giżycka jak i pan Jacek pewnie głosowali na po/pis – to maja co sobie wygłosowali. a nawet jesli nie, to tym z zusu nikt nic nie zrobi, bo naród jest BIERNY nawet jakby go zabijać, jakby strzelac dzieciom matek w główki i brzuszki to one i tak nic nie zrobią. 😀 Coś się z tym narodem porobiło dziwnego i tego sie nie da naprawic. Co więcej powiem tak – ja sie tu nie czuję bezpiecznie bo jak przyjdzie co do czego, to to bydlestwo samo bedzie sie pchało pod lufy by je odstrzelić w myśl zasady, że życie im już nie miłe więc proszą o skrócenie męki. Stąd trzeba uciekac, kto jeszcze ma coś rozumu.

    1. no właśnie ja dzisiaj sobie uciekam na jakiś czas na kwarantannę od tego narodu przeklętego – serio przekletego bo zachowania nieda się już tłumaczyć logicznie

  1. Nie będzie podniesienia kwoty wolnej od podatku do poziomu zależnego od dochodów potrzebnych do zapewnienia minimum egzystencji. Głosami klubów PO i PSL Sejm odrzucił bowiem projekt Twojego Ruchu w tej sprawie.
   Za odrzuceniem projektu noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych autorstwa Twojego Ruchu było 232 posłów, przeciwko 200, a 3 wstrzymało się od głosu. Za odrzuceniem projektu głosowały kluby PO i PSL. Przeciwni byli w zdecydowanej większości posłowie klubów PiS, SLD, KPSP i TR.

   1. I to jest przemoc. Grabież odbywa się pod przymusem i z użyciem przemocy.
    To działanie niehumanitarne, zbrodnicze, bo doprowadzające do samobójstw, nędzy i demoralizujące osoby wychowane w warunkach bezstresowych. Rząd dopuszcza się gwałtu na biologicznej substancji narodu.
    A.Grodzka (kobieta rzadkiej urody) stwierdza, że przemoc jest w rodzinie, nie odpowiadając na pytanie skąd się ona bierze, Inni zapytani, że takie są stereotypy zachowań. Tymczasem ona wkracza do rodziny z zewnątrz w postaci opresji prawnej i tyranii władzy.
    Odpowiedzialność za przemoc ponoszą sprawujący władzę, bo są jej źródłem, dając na każdym kroku tego dowody.
    Aby powierzyć bankowi pieniądze zawieramy z nim umowę, natomiast nie umawiamy się z rządem ani on z nami.
    Czymże on jest, że rości sobie jakieś prawo władania? Kto mu je dał? Jeśli to jemu ktoś dał niech to ogłosi i policzymy ilu dało a ilu nie dało.

    Będziemy walczyć z przemocą na każdym kroku, bo przemoc zwalcza się przemocą, więzieniem i konfiskatą dóbr.
    I tak nam Panie Boże dopomóż. Jest ustawa – jest narzędzie.

 2. Będą wykopki ale na upainie.
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/118759,po-co-jada-merkel-i-hollande-do-moskwy

  A w Monachium czyżby Nowe Rozdanie…
  Sytuacja w Zagłębiu Donieckim i kryzys w relacjach Zachodu z Rosją będą głównymi tematami obrad rozpoczynającej się 6 lutego po południu dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

  Weźmie w niej udział 20 szefów państw i rządów oraz ministrowie spraw zagranicznych i obrony z blisko 60 krajów. Do Monachium wybiera się między innymi wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow oraz prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Polskę będzie reprezentować minister obrony Tomasz Siemoniak i szef dyplomacji Grzegorz Schetyna. Nie zabraknie kanclerz Angeli Merkel, która wspólnie z prezydentem Francji rozpoczęła właśnie nową dyplomatyczną ofensywę w sprawie Ukrainy. Jednym z tematów obrad będą z pewnością formy pomocy dla Ukrainy, walczącej z prorosyjskimi separatystami, w tym jej ewentualne dozbrojenie. Joe Biden powiedział w wywiadzie dla dziennika „Sueddeutsche Zeitung”, że konfliktu na Ukrainie nie da się rozwiązać środkami wojskowymi. – Nie jesteśmy zainteresowani eskalacją militarną – tłumaczył. Rząd w Berlinie wyklucza przekazanie Ukraińcom broni. Stanowisko Niemiec potwierdziła w przeddzień konferencji minister obrony Ursula von der Leyen. Jej zdaniem dostawy broni mogłyby jedynie spowodować „przyspieszenie pożaru” i dałyby Moskwie pretekst do jawnej interwencji. Część wojskowych i polityków amerykańskich sugerowała wcześniej, że dostawy broni są sprawą godną rozważenia. Oczywiście będziemy starali się wykorzystać tę okazję do poszukiwania kompromisu w sprawie Ukrainy – powiedział organizator monachijskiej konferencji, niemiecki dyplomata Wolfgang Ischinger. Jak zastrzegł, wspólny panel z udziałem przedstawicieli Ukrainy i Rosji nie jest planowany. Zdaniem Ischingera konflikt na Ukrainie jest największym kryzysem bezpieczeństwa europejskiego od rozpadu ZSRR na początku lat 90. – Jesteśmy świadkami rozpadu ładu międzynarodowego – ostrzegł dyplomata, kierujący od 2008 roku obradami Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W artykule opublikowanym w najnowszym wydaniu czasopisma „Internationale Politik” dyplomata ocenił, że kryzys nie jest krótkotrwałym pogorszeniem pogody, lecz fundamentalną zmianą klimatu w stosunkach między Wschodem a Zachodem. Ischinger opowiada się za „dwutorową strategią” wobec Kremla: należy wzmocnić NATO i potwierdzić niepodzielność bezpieczeństwa wszystkich członków Sojuszu, a równocześnie potrzebne jest rozpoczęcie pod egidą OBWE rozmów z Moskwą, aby odnowić pomysł „wspólnego europejskiego domu”, w którym byłoby miejsce także dla Rosji. Uczestnicy monachijskiej konferencji zajmą się też walką z terroryzmem oraz programem atomowym Iranu. Organizatorzy zaprosili premiera Iraku Hajdera al-Abadiego oraz przywódcę irackich Kurdów Massouda Barzaniego. Nie wiadomo, czy z zaproszenia skorzysta prezydent Iranu Hasan Rouhani.>>>czyt.
  http://jeznach.neon24.pl/post/118776,piatek-6-02-2015

 3. „Kwota wolna od podatku bez zmian – zdecydował w piątek Sejm. Głosami klubów PO i PSL” /// To jest najwazniejsza indformacja dekady, a media/portale chowają ją w swoich niszowych zakamarkach.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: