Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
460 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
825 views

PILNE ! DZIŚ W NOCY PREMIER WPROWADZIŁ STAN NADZWYCZAJNY NA TERYTORIUM CAŁEJ POLSKI !!

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Polski.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/premier-wprowadza-drugi-stopien-alarmowy-bravo-potencjalnie-zagrozona-jest/4cnrs6l

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarządzenie obowiązuje od 6 października do 30 listopada 2022 r. do godz. 23.59.

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

Premier wcześniej wprowdził także drugi stopień alarmowy BRAVO na całym terytorium Polski. Obowiązuje on do 30 listopada 2022 r., do godz. 23.59. Zarządzenie zostało wprowadzone w związku z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie.

Zasady obowiązujące przy wprowadzaniu poszczególnych stopni alarmowych w Polsce.
Zasady obowiązujące przy wprowadzaniu poszczególnych stopni alarmowych w Polsce. | RCB

Stopień BRAVO nakłada m.in. obowiązek noszenia długiej broni dla funkcjonariuszy policji czy Żandarmerii Wojskowej, a także kontrole pojazdów czy budynków „w regionach zagrożonych”. Obywatele powinni natomiast „zachować czujność” i informować służby, gdy tylko zauważą coś podejrzanego.

5/5 - (9 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: