NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
NIEMCY: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POZWOLIŁ NA RATYFIKACJĘ FUNDUSZU ODBUDOWY UE
Pilne!!! Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!
Morawiecki OSZALAŁ! Rząd uderzy w Polaków
Przeczytaj!! Po co im spis powszechny ??
EGIPT - 04.04.2021 - WIELKI NEOPOGAŃSKI RYTUAŁ - UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KAIRU 22 MUMII FARAONÓW - VIDEO - CZY WŁAŚNIE UAKTYWNIONO LEGENDARNĄ KLĄTWĘ ??
Alarm dla Polski. Gen. Polko przejrzał plany Putina. Biada nam, jeśli Kremlowi się to uda
MARCIN BUSTOWSKI ZAKŁADA PARTIĘ POLITYCZNĄ - DZIŚ ZŁOŻONE DOKUMENTY REJESTRACYJNE - JAKA PARTIA O CO CHODZI ?
CZY COVID TO OSZUSTWO I NARZĘDZIE ZBRODNIARZY ? MATERIAŁ NADESŁANY PRZEZ CZYTELNIKA
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Jak wydobywa się MIEDŹ, SREBRO I ZŁOTO w KGHM – FABRYKI W POLSCE

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Miedź to surowiec, niezbędny dla wielu branż gospodarki. Znajduje zastosowanie m.in. w elektrotechnice, przemyśle energetycznym, budownictwie, elektronice czy telekomunikacji.

Największe złoża miedzi w Europie i jedne z największych na świecie znajdują się na Dolnym Śląsku. Pozwalają one na prowadzenie wydobycia przez najbliższych 40 lat.

Żeby zobaczyć jak produkowana jest miedź odwiedziliśmy jednego z największych producentów na świecie, KGHM Polska Miedź SA. Niewiele osób wie, ale KGHM jest też drugim na świecie producentem srebra. W niedużych ilościach produkuje także złoto.

Cały proces zaczynamy oczywiście od wydobycia urobku. Zjeżdżamy więc 910 metrów pod ziemię, razem z górnikami Kopalni „Lubin”. To jedna z trzech kopalni należących do KGHM Polska Miedź SA.

Rudy miedzi zalegają tu na głębokości od 400 do około 1000 metrów. W miejscu gdzie 270 milionów lat temu istniało pradawne morze Cechsztyńskie. To właśnie skały z dna morza zawierały tak cenne dziś metale, jak miedź, srebro czy złoto. Minerały miedzi występują w trzech głównych odmianach skał. Poszczególne typy rud miedzi to: piaskowcowe, łupkowe i węglanowe.

Górnicy w kopalni do swoich stanowisk rozwożeni są specjalnymi autobusami. Transport osób odbywa się także Land Roverami. Wsiadamy do jednego z nich.

W kopalni funkcjonuje cały podziemny organizm: sieć dróg, własna stacja paliw, a my na początek udajemy się do komory mechanicznej, gdzie serwisowany jest sprzęt górniczy.

Zdecydowana większość maszyn wykorzystywanych w kopalni została wyprodukowana przez zakład KGHM Zanam. Funkcjonuje tutaj także oddział scalania maszyn, które pod ziemię dostarczane są poprzez szyb kopalni.

Dopiero wtedy do akcji mogą wkroczyć ładowarki łyżkowe. Pobierają urobek, który w wyniku eksplozji oderwał się od ściany. Jednorazowo ładowarka może zabrać nawet do 15 ton. Urobek przewożony jest do wysypów oddziałowych

W kopalni udało się wydobyć urobek, w którym zawarte są rudy miedzi, a także srebro oraz złoto. Jednak materiał ten musi być poddane dalszej przeróbce. W tym celu trafia do Zakładu Wzbogacania Rud.

Odpad, jaki powstaje w procesie wzbogacania rud, kierowany jest do składowiska w Żelaznym Moście. A koncentrat transportem kolejowym dostarczany jest do Huty Miedzi.

Odwiedzamy Hutę Miedzi KGHM w Głogowie.

W żużlu zawarta jest miedź, którą trzeba odzyskać, dlatego kadzie z metalem kierowane są do pieca elektrycznego. Tutaj poprzez zastosowanie koksiku następuje proces redukcji tlenu i w ten sposób powstaje stop miedzi, ołowiu oraz żelaza, gdzie 70% stanowi miedź.

Szlamu, który powstaje po produkcji katod nie należy jednak usuwać. Jest on wykorzystywany do produkcji srebra oraz złota. KGHM Polska MIedź S.A. jest drugim na świecie producentem srebra. W ciągu roku produkowanych jest około 1200 ton. Zarówno srebro, jak i złoto przechowywane są w skarbcu.

Jeśli chodzi o katody miedzi, to trafiają one do magazynu, a stąd zostaną dostarczone do producentów na całym świecie. Miedź zostanie wykorzystana m.in. do produkcji blach, drutów, elementów instalacji CO2, silników elektrycznych, kabli przesyłowych czy smartfonów.

W ciągu roku KGHM produkuje około 700 tysięcy ton miedzi.

Posted on 25 lutego 2021 by bZIK
37 views
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: