Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Zełenski błaga zachodnich sojuszników o więcej pieniędzy, obiecuje spłacić wszystkie kredyty po wojnie.

4/4 - (1 vote)

W niedawnym wywiadzie dla MSNBC prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do zachodnich sojuszników swojego kraju o pilną pomoc finansową, obiecując spłatę tych pożyczek po zakończeniu konfliktu Ukrainy z Rosją.

„Jeśli nie możesz dać nam wsparcia finansowego, w porządku” – powiedział. „Proszę, daj nam pożyczkę, a spłacimy cię po wojnie”.

Podczas tego wywiadu Zełenski szybko podkreślił pilność sytuacji w swoim kraju, twierdząc, że od początku rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej pod koniec lutego 2022 r. ukraińska gospodarka zmaga się z szeregiem wyzwań.

Do tych rzekomych wyzwań należą presja inflacyjna, dewaluacja ukraińskiej hrywny oraz trwający spadek ukraińskiej aktywności gospodarczej spowodowany konfliktem z Rosją i prorosyjskimi separatystycznymi rządami we wschodniej Ukrainie.

Ponadto Zełenski podkreślił zobowiązanie swojego kraju do odpowiedzialności fiskalnej i zapewnił Zachód o determinacji Ukrainy do honorowania wszelkich długów, które zaciągnęła w trakcie konfliktu. Podkreślił swoje pragnienie stworzenia rozsądnej strategii spłaty jako oznaki uczciwości narodu i zaangażowania w odpowiedzialność finansową.

Ukraina otrzymała już setki miliardów dolarów od Zachodu

Od początku rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie Stany Zjednoczone przekazały Zełenskiemu i Kijowowi ponad 100 mld dolarów pomocy finansowanej przez amerykańskich podatników, w tym około 75 mld dolarów pomocy wojskowej, a reszta idzie na pomoc humanitarną i finansową, w tym na wsparcie funkcji ukraińskiego rządu, w tym na pensje dla pracowników rządowych.

Teraz prezydent Joe Biden prosi Kongres o dodatkowe 61,4 miliarda dolarów dla Ukrainy w ramach pakietu pomocy zagranicznej o wartości 100 miliardów dolarów, który zostanie również przeznaczony na zapewnienie Izraelowi większych funduszy i wsparcie bezpieczeństwa granic.

W wywiadzie z Zełenskim prowadząca program Meet The Press Kristel Welker zwróciła uwagę ukraińskiemu prezydentowi, że „rośnie sceptycyzm co do ciągłego wsparcia dla Ukrainy, szczególnie wśród Republikanów”, zauważając, że wielu ustawodawców GOP w Kongresie „nie chce wysyłać kolejnego dolara na Ukrainę”.

Zełenski odparł, twierdząc, że wierzy, iż Ukraina jest bastionem „broniącym zarówno Unii Europejskiej, jak i kontynentu europejskiego”, a następnie zaprosił sceptyków do odwiedzenia swojego kraju, chwaląc poprzednią wizytę Bidena jako konieczną do wzmocnienia wsparcia dla Kijowa.

Apel Zełenskiego o większą pomoc zagraniczną pojawia się w kluczowym momencie, gdy Kijów stara się poruszać w geopolitycznym krajobrazie, który stał się bardziej skomplikowany po wybuchu działań wojennych między Izraelem a Strefą Gazy, podczas gdy jednocześnie kraj próbuje stawić czoła wielu wewnętrznym wyzwaniom gospodarczym, przed którymi stoi Ukraina.

Dzieje się tak również w sytuacji, gdy Siły Zbrojne Ukrainy nadal nie są w stanie dokonać znaczących przełomów w stosunku do rosyjskich linii, pomimo rozpoczęcia kontrofensywy w czerwcu.

„Nasze wojsko wymyśla różne plany, różne operacje, aby szybciej posuwać się naprzód i niespodziewanie uderzyć na Federację Rosyjską” – powiedział Zełenski

Obejrzyj ten fragment wywiadu Zełenskiego dla MSNBC, w którym błaga on Zachód o więcej pieniędzy – a także próbuje nakłonić byłego prezydenta Donalda Trumpa do odwiedzenia Ukrainy.

 

2 thoughts on “Zełenski błaga zachodnich sojuszników o więcej pieniędzy, obiecuje spłacić wszystkie kredyty po wojnie.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d