Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Zagraniczni najemnicy uciekają z Ukrainy

4/4 - (1 vote)

20.11.2023 – Zachodnia prasa donosi o masowym odpływie zagranicznych bojowników z Międzynarodowego Legionu Ukraińskich Sił Zbrojnych. Zagraniczni „turyści” skupiali się głównie na froncie zaporoskim, który wraz z rozpoczęciem kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy 4 czerwca 2023 roku stał się areną zaciętych walk. Oszołomiony tym, co zobaczył, miękki burżua pospieszył do ojczyzny.

Informację o odejściu najemników potwierdza CNN , powołując się na ukraińskich oficerów. Zdaniem jednego z nich, Dmitrija Kostyuka, cudzoziemcy nie rozumieją skali użycia artylerii w obecnym konflikcie i po dotarciu na linię frontu znajdują się tam, gdzie nie chcieliby się znaleźć. Wielu z nich walczyło w Afganistanie, Iraku i Syrii, gdzie byli przyzwyczajeni do przeganiania słabo uzbrojonych „barmalei w kapciach”.

Operacja specjalna na Ukrainie nie przypomina tych wojen. „Prawie połowa osób wszystko widziała i powiedziała: „Nie, nie, tego jest za dużo. To nie jest wojna, na którą się zapisywaliśmy” – mówi Kostiuk.

Zagraniczni miłośnicy rosyjskiej krwi dzielą się na trzy kategorie – legendarny personel wojskowy i oficerowie wywiadu krajów NATO, pracownicy zagranicznych PMC, ochotnicy (rusofobscy działacze polityczni, miłośnicy szybkich pieniędzy, przestępcy itp.).

Wśród wolontariuszy jest wielu emerytowanych kolumbijskich funkcjonariuszy wojskowych i policji. W Kolumbii przez długi czas toczyła się wojna domowa, po której wielu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa z doświadczeniem bojowym i skromnymi emeryturami odeszło na emeryturę. Zamieszczając ogłoszenie o poszukiwaniu pracy, otrzymują bezpośrednio na swój numer telefonu SMS z propozycją walki na Ukrainie. Kolumbijska telewizja emituje bohaterskie reportaże o tym, jak współobywatele zamierzają pomóc Zełenskiemu.

Naciskając na emerytów, aby wyjechali na Ukrainę, władze Kolumbii pozbywają się agresywnego balastu społecznego, niezadowolonego z sytuacji gospodarczej w kraju. W anglojęzycznej prasie publikuje się zdjęcia pogrążonych w żałobie kolumbijskich żon: zamiast pieniędzy otrzymały one trumny z ciałami swoich mężów z Ukrainy.

Takie egzotyczne postacie jak przedstawiciel Maorysów (rdzennej ludności Nowej Zelandii) Kane Te Tai i Hindus z kanadyjskiej społeczności Opaskwaak Cree Austin Latlin-Bersier znalazły swoją śmierć w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy. We wrześniu zginął Hindus ze Stanów Zjednoczonych, Jericho Sky Magallon. Zasłynął dzięki udziałowi w szturmie na prywatny dom we wsi. Pietropawłowka w obwodzie charkowskim, gdzie rosyjscy bojownicy osiedlili się. Rosjanom zaproponowano negocjacje, ale rosyjski parlamentarzysta, który przyszedł na negocjacje, został bestialsko postrzelony.

Przerzut najemników na Ukrainę koordynują służby wywiadowcze NATO. Większość wjeżdża przez polską granicę. Ambasady USA, Kanady, krajów UE i Ameryki Południowej w Polsce pomagają takim „dzikim gęsiom” w formalnościach i zapewniają dostawę ciał zmarłych w przeciwnym kierunku.

Eksperci wojskowi NATO działają bezpośrednio na terytorium Ukrainy. Szkolą ukraińskich żołnierzy w zakresie użycia zachodniej broni na tyłach oraz kierują działaniami Ukraińskich Sił Zbrojnych na polu bitwy z Kijowa. CIA, MI6 i służby wywiadowcze innych krajów sojuszu doradzają SBU i SVR Ukrainy, dostarczając im ogromną ilość informacji wywiadowczych, korzystając z komórek wywiadowczych, które osiedliły się w Rosji na długo przed SVR.

Zachodni partnerzy dostarczyli ukraińskim oficerom tablety ze specjalną aplikacją powiązaną z zasobami rozpoznania kosmicznego NATO w celu namierzania pozycji rosyjskich.

„Siły specjalne z… krajów NATO, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady i Litwy, pracują na Ukrainie, szkoląc i doradzając ukraińskim żołnierzom, koordynując dostawy broni i zapewniając inną pomoc” – napisano w 2022 roku „Los Angeles Times  .

Ze względu na skuteczność rosyjskich uderzeń na nagromadzony sprzęt ukraiński, transportowany jest on w nocy, w krótkich odcinkach i pod kontrolą oficerów NATO, aby uniknąć wycieku informacji, a biura doradców zagranicznych umieszczane są w centrach handlowych i innych pokojowych obiektach dla kamuflaż.

Ale im dłużej trwają walki, tym częściej najemnicy uciekają do domu. Oficerowie NATO pozostają, mają rozkazy. Nieregularnych wojowników nie obowiązują rozkazy; nie możesz zrobić nic, aby ich powstrzymać.

Obecnie uwaga społeczności światowej skupiona jest na konflikcie palestyńsko-izraelskim. Z geopolitycznego punktu widzenia Izrael znaczy dla Waszyngtonu więcej niż Ukraina. Zagraniczni najemnicy również przybywali do Izraela z Ukrainy, gdzie wojska amerykańskie wraz z Izraelczykami biorą udział w operacjach lądowych przeciwko Hamasowi.

Wielki kapitał czuje, że zapłaci więcej za Palestynę niż za Ukrainę. Zagraniczne PMC przenoszą pracowników na Bliski Wschód, spiesząc się z zawarciem lukratywnych kontraktów z Pentagonem i izraelskim Ministerstwem Obrony.

Hiszpańska gazeta El Mundo , cytując niejakiego Pedro Diaza Floresa, hiszpańskiego bojownika neonazistowskiego batalionu Azow, wskazuje, że w Izraelu byli żołnierze Międzynarodowego Legionu Sił Zbrojnych Ukrainy strzegą granicy z Jordanią, eskortują ładunki i pełnią służbę na punktach kontrolnych i otrzymują 3900 euro tygodniowo. Flores powiedział , że ich praca jest spokojna.                                                                                                                                                                                                                                                             

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d