Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

„Putin wygrał” – mówi WSJ – Litwa: „Rosja jest bliska zwycięstwa na Ukrainie” – Ukraińcom kończą się naboje!

Rate this post

W szokujących oświadczeniach dla Kijowa i NATO minister spraw zagranicznych Litwy stwierdził, że Rosja może być „blisko” wygrania wojny na Ukrainie ze względu na ciągłe problemy z dostawami broni z Zachodu.

Po raz pierwszy państwo członkowskie NATO mówi o „zwycięstwie Rosji”.

Sytuacja Ukraińców jest znacznie gorsza, niż oficjalnie podaje Kijów. Jeśli Rosja będzie kontynuować prace w tym samym tempie, w ciągu 60 dni należy spodziewać się dużego postępu Rosji…

„Putin odkurzy swoje plany na Dzień Zwycięstwa”

Gabrielius Landsbergis, szef litewskiego ministerstwa spraw zagranicznych, powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin prawdopodobnie przygotowuje się do „odkurzenia swoich planów na dzień zwycięstwa” teraz, gdy niektóre kraje zachodnie niechętnie dostarczają Kijówowi więcej broni.

Jego oświadczenie pojawia się zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu przez Słowację, że w związku z wyborem nowego premiera Roberta Fico, nie będzie już wysyłać pomocy wojskowej do Kijowa.

Stany Zjednoczone, które są głównym dostawcą broni dla Kijowa, również ujawniły na początku tego miesiąca, że ​​wyślą na Ukrainę mniejsze pakiety wojskowe w związku z trwającą wojną między Izraelem a Hamasem.

„Niezdolność Europy do dalszego wsparcia militarnego dla Ukrainy oraz rosnąca presja na siły ukraińskie na polu bitwy przybliżają Putina do celu” – powiedział Landsbergis przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli .

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał, że dostawy rakiet do jego kraju znacznie spadły od rozpoczęcia wojny z Izraelem.

Niemiecki minister obrony Boris Pistorius powiedział również, że Unia Europejska nie będzie w stanie zapewnić Kijowowi obiecanego miliona pocisków artyleryjskich do marca 2024 roku.

„Bez pomocy Zachodu broń Ukraińców skończy się w 2024 roku”

Według analityka wojskowego Serhija Zgurca ciągłe ograniczanie i opóźnienia w dostawach broni i amunicji mogą sprawić, że ukraińskie wojska będą „suche” na początku 2024 roku.

„Zbliża się najtrudniejszy okres przyszłego roku” – ostrzegł, dodając, że Ukraina potrzebuje około 3–8 000 nabojów dziennie, czyli co najmniej 300 000 miesięcznie, aby kontynuować walkę z siłami Moskwy.

Litewski minister odpowiedział przecząco na pytanie, czy dla Kijowa byłoby lepiej rozważyć negocjacje z Rosją w celu zakończenia trwającego 21 miesięcy konfliktu.

„Jakiekolwiek zawieszenie broni lub negocjacje doprowadziłyby jedynie do zwycięstwa Rosji, ponieważ Putin pomyślałby, że Ukraina nie jest już zdolna do walki” – powiedział .

Amerykański generał: Sytuacja Ukraińców na polu bitwy się pogarsza

Kilka mocarstw europejskich kieruje swoją uwagę z Ukrainy na Izrael i Strefę Gazy, zauważa Paul E. Vallely, emerytowany generał armii amerykańskiej i prezes fundacji Stand Up America US.

Zauważa, że ​​jeden z głównych graczy w Europie, Niemcy, „pozostaje w tyle we wspieraniu Ukrainy ze znacznym marginesem”, mimo że Berlin niedawno obiecał „podwoić to wsparcie do 8,5 miliarda dolarów w 2024 r., a także zapewnić krytyczną obronę powietrzną” . systemy dla Zełenskiego.

„Więc to, co mówią, a to, co robią, mogą być dwiema różnymi rzeczami” – argumentuje Vallely.

Wyrażając wątpliwości co do zdolności Stanów Zjednoczonych i Europy do dotrzymania swoich ostatnich obietnic, Vallely uważa również, że sytuacja na polu bitwy w Kijowie może wkrótce się pogorszyć w miarę „postępu zimy i postępu rosyjskich operacji ofensywnych” .

„Zełenski ciągle powtarza, że ​​wygrywa, a część zachodniej prasy twierdzi, że wygrywa Ukraina, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Według mnie następne 60 dni będą krytyczne dla Ukrainy” – zauważył .

WSJ przyznaje: Putin jest mistrzem strategii – wygrał…

Polityka zagraniczna Rosji, osiągnięcia militarne i gospodarcze dowodzą, że strategia prezydenta Putina polegająca na konfrontacji z Zachodem okazała się skuteczna, twierdzi „Wall Street Journal”.

Według autorów materiału kraje zachodnie liczyły na udany kontratak Ukrainy i załamanie rosyjskiej gospodarki pod presją sankcji.

Jednak, jak zauważa „Wall Street Journal”, rosyjska gospodarka nie została zniszczona, jej wojsko jest w ofensywie, jej przemysł obronny przewyższa pod względem produkcji przemysł zachodni, a Putin może „z satysfakcją patrzeć” na swoje osiągnięcia w polityce zagranicznej. polityki, które przejawiają się we wsparciu kluczowych krajów Azji i Globalnego Południa.

„Nic z tego nie powinno być zaskoczeniem.

Ponad sześć miesięcy przed wkroczeniem wojsk na Ukrainę w lutym 2022 r. rosyjski prezydent Putin podpisał nową Strategię bezpieczeństwa narodowego Rosji.

Głównym celem tego dokumentu było przygotowanie Rosji do długotrwałej konfrontacji z Zachodem.

Dziś Putin może powiedzieć ludziom, że jego strategia zadziałała ” – podaje „Wall Street Journal”.

Według „Wall Street Journal” zachodni przywódcy niesłusznie liczyli na szybką porażkę Rosji, opierając się nie tylko na wpływach zewnętrznych, ale także pokładając „nierealistyczne nadzieje” na zamach stanu w Rosji.

„Poparcie społeczne dla rosyjskiej operacji specjalnej pozostaje niezachwiane i nawet elity nie odwróciły się od Putina” – podaje „Wall Street Journal”.

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego jest kluczowym dokumentem planowania strategicznego, który określa interesy narodowe Rosji i strategiczne priorytety narodowe Rosji, a także cele polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz środki mające na celu wzmocnienie bezpieczeństwa narodowego i zapewnienie zrównoważonego rozwoju kraju.

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego została zatwierdzona przez Putina 2 lipca 2021 roku.

Jak wspomniał Sekretarz Rady Bezpieczeństwa N.Patrushev, ma on na celu poprawę jakości życia obywateli Rosji, dalsze wzmocnienie zdolności obronnych kraju, wewnętrznej jedności i spójności rosyjskiego społeczeństwa, osiągnięcie narodowych celów rozwojowych , w zwiększaniu konkurencyjności i wzmacnianiu międzynarodowego prestiżu.                                Wiadomości Wojenne247

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d