Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

ONZ ZMUSZONA DO WSTRZYMANIA DOSTAW POMOCY DO GAZY OSTRZEGA PRZED „NATYCHMIASTOWYM GŁODEM”

4/4 - (1 vote)

Urzędnicy twierdzą, że dostawy pomocy zostały wstrzymane, ponieważ izraelskie embargo paliwowe spowodowało przerwę w komunikacji

W piątek ONZ oświadczyła, że ​​nie jest już w stanie  kontynuować dostaw pomocy do Gazy, ponieważ izraelska blokada paliwowa enklawy doprowadziła do powszechnych zakłóceń w komunikacji. Światowa Organizacja Zdrowia  ostrzegła  , że ​​zakończenie dostaw pomocy oznacza „natychmiastową możliwość śmierci głodowej” dla 2,3 miliona mieszkańców Gazy.

Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) ogłosiła, że ​​jest zmuszona wstrzymać dostawy pomocy do Gazy. „Sieć komunikacyjna w Gazie nie działa, ponieważ NIE ma paliwa” – podała agencja w oświadczeniu w mediach społecznościowych. „To uniemożliwia zarządzanie konwojami z pomocą humanitarną lub ich koordynację”.

Komisarz generalny UNRWA Philippe Lazzarini ostro skrytykował Tel Awiw za spowodowanie kryzysu humanitarnego. „Jestem przekonany, że doszło do celowej próby zduszenia naszej operacji i sparaliżowania operacji UNRWA” – powiedział w czwartek Lazzarini. „Od tygodni błagaliśmy, ostrzegając o konsekwencjach braku paliwa”.

W czwartek firmy telekomunikacyjne w Gazie   oświadczyły, że nie mają już paliwa do obsługi swojej sieci. W środę organizacja Human Rights Watch  opublikowała raport  , w którym stwierdziła, że ​​jeśli paliwo nie zostanie wpuszczone do Gazy, nastąpi przerwa w komunikacji. Grupa ostrzegła, że ​​„Długotrwałe i całkowite przerwy w komunikacji, takie jak te, które miały miejsce w Gazie, mogą zapewnić przykrywkę dla okrucieństw i szerzyć bezkarność, a jednocześnie jeszcze bardziej osłabiać wysiłki humanitarne i narażać życie na ryzyko”.

Izrael twierdzi, że zgodził się wpuścić w piątek dwie ciężarówki z paliwem do Gazy. Jednakże urzędnik UNRWA oświadczył: „Mogę potwierdzić, że UNRWA nie otrzymała żadnego paliwa [w piątek]”. Nawet jeśli Tel Awiw rzeczywiście wywiąże się z obiecanego przydziału paliwa na potrzeby przedostania się do Gazy, Lazzarini stwierdził, że będzie to niewystarczająca ilość, aby jego agencja mogła utrzymać podstawowe operacje.

Większość paliwa, które Tel Awiw wpuści do Gazy, trafi do ciężarówek przewożących pomoc z południowego Izraela, gdzie musi przejść kontrolę, a następnie przejechać przez Egipt i wjechać do Gazy przez przejście w Rafah. Niektóre kraje zachodnie były sfrustrowane odmową Tel Awiwu zezwolenia na transport pomocy bezpośrednio z Izraela do Gazy. Izraelski system inspekcji spowodował cofanie się i opóźnienia dostaw pomocy.

Światowy Program Żywnościowy ONZ (WFP)  stwierdził  , że cywile stoją w obliczu „natychmiastowej możliwości śmierci głodowej” z powodu braku zapasów żywności. Dyrektor grupy  twierdzi  , że w Gazie prawie nie ma żywności ani wody. Dyrektor wykonawcza Cindy McCain wyjaśniła, że ​​dostawy żywności i wody „w Gazie praktycznie nie istnieją”. Jeszcze przed wstrzymaniem pomocy zauważyła, że ​​„tylko ułamek potrzebnej kwoty dociera przez granice”.

Dodała: „W obliczu szybko zbliżającej się zimy, niebezpiecznych i przepełnionych schronisk oraz braku czystej wody ludność cywilna jest bezpośrednio zagrożona śmiercią głodową”.

Katastrofa humanitarna w Gazie będzie się tylko pogłębiać, gdy Izrael zasygnalizuje, że zepchnie swoje siły do ​​południowej części oblężonej enklawy. Operacje wojskowe Tel Awiwu spowodowały już przesiedlenie 1,5 miliona ludzi, śmierć 11 000 osób i  ranienie dziesiątek tysięcy  Palestyńczyków.

W miarę jak trwa szósty tydzień ataku, Palestyńczycy zaczynają umierać z powodu braku żywności, wody i pomocy medycznej. UNRWA szacuje, że około 70% populacji Gazy pije słoną i zanieczyszczoną wodę. Szpitale w Gazie donoszą, że dzieci umierają z powodu braku wody pitnej do produkcji mleka modyfikowanego. Ahmad Mikhallalati, ordynator chirurgii plastycznej w szpitalu al-Shifa,  wyjaśnił, że większość  pacjentów oddziałów intensywnej terapii podłączonych do respiratorów zmarła obecnie z powodu braku tlenu i paliwa.

ONZ zmuszona do wstrzymania dostaw pomocy do Gazy ostrzega przed „natychmiastowym głodem”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d