Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Netanjahu grozi USA „nowym 11 września”, jeśli Izrael nie otrzyma bezwarunkowego wsparcia

4/4 - (2 votes)

Netanjahu grozi Ameryce nowym 11 września, jeśli Izrael nie otrzyma bezwarunkowego wsparcia w Gazie

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zagroził Ameryce „nowym 11 września”, jeśli rząd USA nie zaoferuje bezwarunkowego wsparcia Izraelowi.

Podczas wystąpienia w  Fox News  z Seanem Hannitym w tym tygodniu Netanjahu groził Stanom Zjednoczonym śmiercią i zniszczeniem, jeśli reżim Bidena odmówi wsparcia izraelskiego ludobójstwa w Gazie.

„Musimy wygrać nie tylko dla naszego dobra, ale także dla dobra Bliskiego Wschodu, dla naszych arabskich sąsiadów” – powiedział Netanjahu w wywiadzie. „Wiesz co, ze względu na Gazańczyków, którzy byli przetrzymywani przez tę mroczną tyranię, która brutalnie ich potraktowała i przyniosła im jedynie rozlew krwi, biedę i nędzę”.

„Musimy wygrać, aby chronić Izrael. Musimy wygrać, aby chronić Bliski Wschód. Musimy zwyciężyć dla dobra cywilizowanego świata. To jest bitwa, którą toczymy i która jest obecnie toczona. Nic nie zastąpi tego zwycięstwa.”

Dcclothesline.com donosi: W przypadku niepowodzenia Izraela w wojnie Netanjahu zagroził ogromnymi konsekwencjami dla świata z białą większością, w tym zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i całej Europy.

„Jeśli nie wygramy, następna będzie Europa, a wy będziecie następni” – powiedział Netanjahu do Hannity’ego i swoich widzów. „I musimy wygrać”.

W trakcie wywiadu Netanjahu wielokrotnie porównywał siebie i naród żydowski do „cywilizacji”, a wszystko inne do „barbarzyńców”, zwłaszcza palestyńskiego narodu Gazy.

Powtarzając w tym wszystkim temat izraelskiego „światła” kontra „ciemności”, według Netanjahu państwo żydowskie jest zawsze tym dobrym, podczas gdy wszyscy inni, głównie Palestyńczycy, są złymi ludźmi.

„Musimy sprawić, by siły cywilizacji pokonały tych barbarzyńców, bo w przeciwnym razie to barbarzyństwo się rozprzestrzeni i zagrozi całemu światu” – kontynuował Netanjahu w swojej przemowie.

„Każdy Amerykanin, każdy cywilizowany kraj będzie w niebezpieczeństwie. Musimy wygrać. Nic nie zastąpi zwycięstwa. Całkowite zwycięstwo.”

Jak być może pamiętacie z czasów George’a W. Busha, jest to ta sama retoryka, której używano w 2003 roku, aby sprzedać Amerykanom przystąpienie do wojny w Iraku. Wtedy też słyszeliśmy wiele o świetle kontra ciemność, w tym o niesławnym micie o „broni masowego rażenia”, który został wykorzystany do usprawiedliwienia obalenia Saddama Husajna.

Netanjahu również przez lata używał podobnego języka, odnosząc się do Iranu i „zagrożenia nuklearnego”, jakie rzekomo stwarza on dla Izraela. Netanjahu raz po raz malował Izrael jako opowiadający się za tym, co dobre i dobre, a jego sąsiadów i resztę świata jako opowiadający się za tym, co złe i złe.

Wygląda na to, że ostry język Netanjahu wobec Hannity’ego był odpowiedzią na słowa powściągliwości wypowiedziane niedawno przez Joe Bidena, który w tym tygodniu powiedział w związku z pogłębiającym się kryzysem humanitarnym w szpitalu al-Shifa w mieście Gaza:

„Nie wahałam się wyrażać moich obaw związanych z tym, co się dzieje, i mam nadzieję i oczekiwanie, że będą to mniej inwazyjne działania w stosunku do szpitala”.

Wszystko to nawiązuje do języka, którego używał także Wołodymyr Zełenski z Ukrainy, próbując przekręcić ramię Ameryki i Zachodu, aby wesprzeć swój reżim, w przeciwnym razie „ty będziesz następny”. Wygląda na to, że wszyscy czytają z tego samego podręcznika, prawda?

 

Netanjahu grozi USA „nowym 11 września”, jeśli Izrael nie otrzyma bezwarunkowego wsparcia

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d