Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Chaotyczny odwrót Ukraińców: Masy rosyjskich sił wkraczają do Awdifki – Obrazy grozy w okopach z wieloma zabitymi kobietami Rosjanie zrównali z ziemią fabrykę koksu – ukraińscy żołnierze w katakumbach

Rate this post

Siły ukraińskie rozpoczęły wycofywanie się z północnych i południowych linii obronnych miasta Awdifka po ich przełamaniu przez siły rosyjskie. Rosjanie mówią o bezładnym odwrocie, któremu towarzyszą obrazy grozy:

W kilku sieciach okopów rosyjscy żołnierze ze zdziwieniem odkryli dużą liczbę martwych kobiet! Wygląda na to, że mężczyźni skończyli na Ukrainie…

Według Rosjan wśród sił ukraińskich doszło do paniki, część sił wycofała się w kierunku koksowni, część w stronę oczyszczalni wody, a jeszcze część w tkankę miejską.

Rosjanie oczyścili także strefę przemysłową z fabryką Promki. Rozwój sytuacji pokazuje, że Avdifka znacznie wcześniej.                                                                                                                                                                                Wideo: Atak rosyjskich czołgów na obrzeżach Avdifki

Wideo: Rosyjski atak na fabrykę Promki w Strefie Przemysłowej

Rosjanie nacierają z południowego wschodu na Awdifkę

Na południowy wschód od Awdify wojska rosyjskie przejęły kontrolę nad strefą przemysłową wzdłuż Alei Jasinowackiej, osadą wakacyjną „Niwa” i spółdzielnią ogrodniczą „Winogradniki”.

Ukraińskie źródła wojskowe uznają taktyczne sukcesy Sił Zbrojnych Rosji, które wkrótce mogą zamienić się w strategiczne, gdyż Siły Zbrojne Ukrainy mają coraz mniej sił, aby utrzymać rozpadającą się obronę.

Rosyjski ekspert Jurij Podołaka zauważył, co następuje:

Rosyjskie Siły Zbrojne przygotowują się do poważnego i zdecydowanego ataku na Awdifkę.

„W pobliżu fabryki koksu zlokalizowano dużą liczbę ukraińskich stanowisk ogniowych. Zarówno dzisiaj, jak i ostatniej nocy miały miejsce masowe ataki artyleryjskie i naloty na nich.

Oznacza to, że Rosjanie uderzają w krawędź obrony AKHZ, aby przystąpić do zdecydowanego ataku”.

Podolyaka dodał, że to samo rosyjskie siły zbrojne postąpiły w rejonie wsi Stepowo, Berdichi i Nowokalinowo.

„Zlokalizowano punkty strzeleckie armii ukraińskiej, które otrzymały dużą ilość ognia, w tym z dronów. Wszystko wskazuje na to, że ataku na tę część frontu można się spodziewać w ciągu 1-2 dni, jeśli pogoda pozwoli.

  • Wieś Stepowo jest pod kontrolą Rosji i tam armia przygotowuje linie do nowego ataku.

-W strefie przemysłowej na południe od Avdifki znajdują się bardzo dogodne pozycje, ze względu na wysokość, do dalszych działań ofensywnych.

-Na południowy zachód od Awdifki Rosyjskie Siły Zbrojne atakują w kierunku wsi Tonenkoje i Siewiernoje.

W tym obszarze Ukraińcy także znajdują się pod ciągłą presją.

Wideo: ukraińscy żołnierze w katakumbach fabryki koksu

Rosjanie przejęli spółkę Vineyards SNT

Rosyjskie media potwierdzają, że Rosyjskie Siły Zbrojne rozpoczęły bezpośredni atak na miasto od północy, w stronę budynków Zakładów Koksowniczych i Chemicznych Awdejewka (AKHZ) oraz wschodnich przedmieść w strefie przemysłowej.

Około dwa tygodnie temu, zadomowiwszy się na hałdzie śmieci po koksowni, wojska rosyjskie przypuściły szturm na samą fabrykę. Walki toczą się w budynkach fabrycznych i warsztatach znajdujących się najbliżej składowiska popiołów. Coraz więcej budynków odchodzi do szarej strefy. Wzdłuż linii kolejowej stopniowo przemieszczają się wojska rosyjskie.

-Na południe od hałdy wojska rosyjskie kontynuują ofensywę, zbliżając się do miejscowości wypoczynkowej Jagodka. Na północ od Alei Jasinowackiej, w południowo-wschodniej części Awdify, Rosyjskie Siły Zbrojne zajęły daczę Niwa (spółdzielnia ogrodnicza Winogradniki).

-Walki w pobliżu Stepowa trwają. Grupy rosyjskie posuwały się w kierunku Nowokalinowoje.

Jednocześnie ukraińscy analitycy wojskowi określają sytuację w obwodzie Awdifki jako bardzo trudną. Z doniesień wynika, że ​​Ukraińskie Siły Zbrojne nie bronią się zbyt dobrze, gdyż borykają się z poważnym niedoborem amunicji, podczas gdy Rosyjskie Siły Zbrojne przez całą dobę ostrzeliwują ukraińskie pozycje całą dostępną bronią.

Wideo: Martwi ukraińscy żołnierze w sieci okopów w Awdifce. Rosjanie donieśli, że znaleźli wiele kobiet…

Wideo: Ukraińscy więźniowie w Avdifce

Rosjanie rozbijają wieżowce koksowni

Po stronie południowej najcięższe walki toczą się na wschód od wsi Siewiernoje, gdzie brały udział 31. i 53. brygada zmechanizowana Sił Zbrojnych Ukrainy.

Tutaj jednostki 1. Słowiańskiej Brygady Sił Zbrojnych Rosji przy wsparciu Grada MLRS próbują zdobyć ukraińskie fortyfikacje.

Ukształtowanie terenu utrudnia wojskom rosyjskim. Podejście do koksowni – jest to otwarty, płaski step z rzadkimi plantacjami leśnymi – uniemożliwia piechotie posuwanie się pod ostrzałem wroga.

Dlatego rosyjskie siły powietrzne próbują całkowicie zniszczyć wieżowce fabryki, które są wykorzystywane przez armię ukraińską do obserwacji wizualno-elektronicznej oraz do rozmieszczania załóg PPK.

Rosjanie bombardują ten obszar dronami i nalotami.

Wideo: Rosjanie bombardują Awdifkę i fabrykę koksu bombami FAB-50

Wideo: ataki rosyjskich dronów w pobliżu Avdifki

Zobacz na mapach rosyjskie natarcie – Rosjanie wkraczają do Avdifki od północy i południowego wschodu

 

                       Wiadomości Wojenne247

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d