Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

„Bomba” eksplodowała – W. Zełenski: „Wycofamy się – Przez Izrael mamy poważny niedobór pocisków 155 mm” – Koniec bezterminowej bezpłatnej pomocy z USA

Rate this post

Wiadomość o bombie amerykańsko-niemieckiej eksplodowała w Kijowie niczym błyskawica

Siły Zbrojne Ukrainy borykają się z poważnym niedoborem pocisków artyleryjskich kal. 155 mm ze względu na sytuację na Bliskim Wschodzie, powiedział prezydent Ukrainy Zełenski, ogłaszając wycofanie sił ukraińskich z frontów wojennych.

Odwrót trwa co najmniej od tygodnia na prawie wszystkich frontach, od Kupiańska po Bachmut i Awdifkę.

Zełenski udzielił dwóch wywiadów – Agence France-Presse i Bloombergowi, prosząc o pomoc…

Jednocześnie w Kijowie następuje… zamrożenie, w wyniku którego amerykańska pomoc wojskowa jest nie tylko zmniejszona, ale wręcz „zamrożona”!

Zełenski: Nie mamy pocisków artyleryjskich!

Zełenski powiedział konkretnie:

„Dzisiaj mamy problemy z pociskami artyleryjskimi kal. 155 mm.

Jak myślisz, co na Bliskim Wschodzie zaczęli kupować jako pierwsze?

Kupują pociski artyleryjskie kal. 155 mm.

Nasze rezerwy się skurczyły” – podaje Agence France-Presse.

Według Zełenskiego magazyny na całym świecie są obecnie puste, a dostawy od partnerów zachodnich nie wystarczą na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy.

Niedawno ukraiński prezydent wyraził swoje zaniepokojenie możliwością zmniejszenia wsparcia Zachodu dla Kijowa w związku z kryzysem na Bliskim Wschodzie.

A szef Komisji Wojskowej NATO admirał Rob Bauer powiedział 4 października Warszawskiemu Forum Bezpieczeństwa w Polsce, że ukraińskie zapasy broni się wyczerpują…

Ukraina nie może prowadzić wojny.

Przeczytaj także: USA wysyłają IDF tysiące pocisków artyleryjskich przeznaczonych dla Ukrainy!

Bloomberg: Zełenski zapowiedział wycofanie armii…

Prezydent Ukrainy przyznał, że brak amunicji, spowodowany przeniesieniem uwagi społeczności światowej na konflikt między Izraelem a Hamasem, ostatecznie doprowadzi do odwrotu ukraińskich sił zbrojnych – twierdzi Bloomberg .

„Nacisk zmienia się ze względu na Bliski Wschód i z innych powodów.

Bez wsparcia wycofamy się” – powiedział Zełenski Bloombergowi

Zdaniem Zełenskiego Ukraina pilnie potrzebuje pocisków kal. 155 mm, których podaż znacznie spadła, co „podważa wysiłki militarne” Sił Zbrojnych Ukrainy.

Nasze zapasy się zmniejszyły, ale takie jest życie – i to jest normalne, bo wszyscy walczą o przetrwanie – podkreślił Zełenski.

Jak donosi Bloomberg, Stany Zjednoczone, w odpowiedzi na prośby USA, zwiększyły pomoc wojskową dla Izraela, w tym pociski 155 mm.

USA: Wstrzymać bezterminową pomoc dla Ukrainy

Prezydent USA Biden podpisał dwufazową ustawę o finansowaniu, która utrzyma funkcjonowanie rządu do stycznia-lutego 2024 r.

Rozwiązanie tymczasowe jest efektem kompromisu – podpisana przez Bidena ustawa nie uwzględnia 106 miliardów dolarów, o które administracja wnioskowała na pomoc dla Ukrainy i Izraela, ani cięć budżetowych, o które zabiegają Republikanie.

USA nie zatwierdzą pomocy dla Ukrainy co najmniej do połowy grudnia 2023 roku

Decyzja USA o udzieleniu nowej pomocy wojskowej Ukrainie nie zostanie podjęta wcześniej niż w połowie grudnia, ale proces ten może potrwać do początków 2024 roku – twierdzi Bloomberg.

„Istnieje ryzyko, że nowa pomoc USA dla Ukrainy zostanie opóźniona do połowy grudnia 2023 r., a być może nawet dłużej, co poddaje w wątpliwość zdolność Waszyngtonu do wspierania transferów broni, które zarówno rząd USA, jak i Ukrainy uważają za niezbędne” – podaje Bloomberg .

Według rzecznika Pentagonu Stany Zjednoczone już zaczęły ograniczać napływ pomocy wojskowej na Ukrainę w oczekiwaniu na decyzję USA.

Niemcy zawieszają rozmowy w sprawie pomocy dla Ukrainy

Bundestag zawiesił debatę nad projektem ustawy zapewniającej Ukrainie niemiecką pomoc wojskową do 2024 roku, podaje Reuters.

W związku z „ogromną dziurą”, która pojawiła się w budżecie, pod znakiem zapytania stanęła planowana alokacja Kijowa w wysokości 8 mld euro.

Negocjacje budżetowe przełożono co najmniej do 23 listopada.

Powodem była decyzja niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał rządowi federalnemu przekazywania 60 miliardów euro niewykorzystanych w czasie pandemii środków na inicjatywy proekologiczne i wsparcie przemysłu.              Wiadomości Wojenne247

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d