Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

24 osoby ranne w ukraińskim ataku rakietowym na Sewastopol –

Rate this post

Według gubernatora Sewastopola rosyjska obrona powietrzna zaatakowała wiele wrogich celów nad Krymem

24 osoby ranne w ukraińskim ataku rakietowym na Sewastopol – gubernator

Według Michaiła Razwożajewa, gubernatora strategicznego miasta, w którym stacjonuje rosyjska flota czarnomorska, siły ukraińskie zaatakowały infrastrukturę portową w krymskim mieście Sewastopol.

„Około 20 minut temu nasi wrogowie zaatakowali Sewastopol” – napisał Razwożajew w poście na Telegramie około 3:40 w środę rano. Później powiedział, że co najmniej 24 osoby zostały ranne, z czego cztery są w umiarkowanie poważnym stanie.

Urzędnik powiedział, że chociaż uruchomiono obronę przeciwlotniczą przeciwko podejrzanym rakietom, atak spowodował pożar w „niecywilnym” obiekcie w przemysłowej dzielnicy miasta.

Nie było od razu informacji o rozmiarach zniszczeń. Kilka zdjęć i filmów udostępnionych przez kanały informacyjne rosyjskiego Telegramu rzekomo pokazywało eksplozję i pożar w pobliżu stoczni.

Na czas zdarzenia cały ruch na Moście Krymskim został na krótko wstrzymany. Razvozhaev powiedział, że służby bezpieczeństwa „w dalszym ciągu monitorują sytuację”, wzywając mieszkańców do zachowania spokoju i ufania wyłącznie oficjalnym źródłom informacji.

Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło później atak, twierdząc, że siły ukraińskie wystrzeliły w nocy dziesięć rakiet manewrujących w kierunku Stoczni Sewastopol.

W oświadczeniu podano, że obrona przeciwlotnicza zestrzeliła siedem nadlatujących pocisków, ale trzy przedostały się przez nie, uszkadzając dwa statki przechodzące naprawy w obiekcie.

Podjęto także próbę ataku przy użyciu dronów morskich na grupę rosyjskich okrętów wojennych na Morzu Tylnym. Według ministerstwa wszystkie trzy UAV zostały zniszczone przez statek patrolowy Wasilij Bykow.

W ostatnich miesiącach Ukraina wielokrotnie wystrzeliwała w kierunku Krymu drony, z których większość została zestrzelona przez rosyjską obronę przeciwlotniczą. Grupy składające się z dwóch do trzech UAV obrały za cel także dzielnicę biznesową Moskwy w stolicy Rosji, powodując niewielkie szkody materialne. Kreml odrzucił ataki jako „uciążliwość” i akt desperacji, mający odwrócić uwagę od niepowodzeń Kijowa na polu bitwy.

Następstwa ataku uchwycono pod różnymi kątami, co wydaje się potwierdzać znaczne zniszczenia statków i infrastruktury portowej…

Analitycy open source już sugerują, że w ataku mógł zostać zestrzelony co najmniej jeden zadokowany rosyjski okręt podwodny. 

Atak tej wielkości rzeczywiście prawdopodobnie jest czymś więcej niż tylko dziełem dronów; zamiast tego Ukraina prawdopodobnie użyła rakiet dalekiego zasięgu dostarczonych przez zachodnich partnerów NATO. 

Obecnie administracja Bidena zmierza w stronę dostaw do Kijowa rakiet ATACMS lub GMLRS. Są to systemy dalekiego zasięgu i administracja dotychczas niechętnie je dostarczała w obawie przed bezpośrednią eskalacją z Rosją. 

Ogromna początkowa kula ognia przechwycona przez lokalnych mieszkańców…

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: