Tina Turner (1939-2023) przez całe życie zmagała się z problemami zdrowotnymi. Ale walczyła jak lwica do końca, nie pozwalając jej się powalić. „Przywołałem i ryknąłem moją wewnętrzną lwicą. Krzyczałam i wrzeszczałam, raz za razem, dopóki nie pokonałam wszystkich problemów zdrowotnych, tak jak każde inne wyzwanie wcześniej” – napisała Tina Turner w swojej książce z 2020 roku.

Już w latach 70. zaczęło się od wysokiego ciśnienia krwi. Leki na to uszkodziły jej nerki. W 2009 roku – po tym, jak zagrała swoją ostatnią dużą trasę z prawie 50 wyprzedanymi koncertami na całym świecie – szokująca wiadomość. Twoje nerki ledwo funkcjonują. Zaledwie cztery lata później, kolejne niepowodzenie: krótko po ślubie ze swoją wielką miłością Erwinem Bachem (67), Turner doznaje udaru, a kilka lat później zdiagnozowano u niej raka okrężnicy.

Tina Turner z Mickiem Jaggerem

W 2017 roku kolejna poważna porażka: niewydolność nerek. Jej mąż oddaje jej jedną nerkę, ratując jej życie po raz kolejny. Kilka miesięcy temu, 8 grudnia 2022 roku, doznała prawdopodobnie najgorszego losu w swoim życiu: jej najmłodszy syn zmarł w wieku 62 lat. W 2018 roku jej pierwszy syn Craig odebrał sobie życie w wieku zaledwie 59 lat. Za dużo dla lwicy – teraz była zmęczona walkami i na zawsze zamknęła oczy w swoim domu w Küsnacht w Szwajcarii.

Tina Turner i jej wielka miłość, niemiecki menedżer muzyczny Erwin Bach. Para poznała się w 1985 roku.