Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
364 views

Szwajcaria wyklucza zajęcie rosyjskich aktywów

5/5 - (4 votes)

Rządowa grupa robocza doszła do wniosku, że konfiskata funduszy byłaby naruszeniem konstytucji kraju

Szwajcaria wyklucza zajęcie rosyjskich aktywów

Szwajcaria nie planuje konfiskaty prywatnych rosyjskich aktywów zamrożonych w szwajcarskich bankach, poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości tego kraju w środowym oświadczeniu.

Pomysł przejęcia środków w celu wykorzystania ich na odbudowę Ukrainy został oceniony przez grupę roboczą Szwajcarskiego Sekretariatu Stanu ds. Gospodarczych (SECO). Grupa doszła do wniosku, że posunięcie to naruszyłoby szwajcarską konstytucję i system prawny kraju, które zabraniają „ wywłaszczania własności prywatnej bez odszkodowania”. Grupa podkreśliła, że ​​środek ten naruszyłby również międzynarodowe zobowiązania Szwajcarii.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„ Konfiskata zamrożonych aktywów prywatnych jest niezgodna z konstytucją federalną i obowiązującym porządkiem prawnym oraz narusza międzynarodowe zobowiązania Szwajcarii. Inne kraje mają podobne prawa i gwarancje konstytucyjne ” – podało Ministerstwo Sprawiedliwości w swoim oświadczeniu, zaznaczając jednak, że kraj ten planuje nadal wspierać Ukrainę, „ niezależnie od rozmów o zamrożeniu aktywów. 

Pomysł konfiskaty majątku w celu odbudowy Ukrainy był od jakiegoś czasu przedmiotem dyskusji w krajach zachodnich, ale napotkał przeszkody prawne. Były szef Deutsche Bank Josef Ackermann ostrzegł ostatnio, że taki krok w szczególności Szwajcarii zagroziłby zaufaniu inwestorów do szwajcarskiego systemu bankowego i doprowadziłby do utraty przez kraj statusu globalnego centrum finansowego.

Szwajcaria posiada obecnie zamrożone aktywa finansowe obywateli rosyjskich o wartości 7,5 miliarda franków szwajcarskich (8,13 miliarda dolarów), jak ujawniło SECO w zeszłym miesiącu.

Moskwa wielokrotnie wzywała do uwolnienia zablokowanych aktywów i ostrzegała przed wszelkimi próbami ich przejęcia, twierdząc, że może to stworzyć niebezpieczny precedens w prawie międzynarodowym. Według Kremla Rosja miałaby wtedy prawo do konfiskaty zagranicznych aktywów przetrzymywanych w kraju w odwecie.

RT

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: