Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Głodówka narodowa
Posted by Enigma2021
10 views
INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
271 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
176 views

Świat wchodzi w trzecią wojnę światową z „oczami szeroko otwartymi” – szef ONZ mówi Zgromadzeniu Ogólnemu

Rate this post

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ostrzegł w poniedziałek w przemówieniu wygłoszonym przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ liczącym 193 członków, że świat zmierza w kierunku „szerszej wojny” na Ukrainie ze względu na stale rosnące ryzyko eskalacji.

„Perspektywy pokoju maleją” – powiedział Guterres. „Szanse na dalszą eskalację i rozlew krwi wciąż rosną”. Następnie zaalarmował, że „Obawiam się, że świat nie lunatykuje w szerszą wojnę . Obawiam się, że robi to z szeroko otwartymi oczami ”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Obrazy Getty’ego

Jego zdecydowanie negatywna perspektywa kryzysu pojawia się, gdy Ukraina ostrzega, że ​​zbliża się największa ofensywa Kremla od pierwszych tygodni wojny, według The New York Times , który dalej napisał : 

Ukraiński Sztab Generalny, który jest odpowiedzialny za strategię wojskową, poinformował w codziennych aktualizacjach dotyczących pola bitwy, że Rosjanie ostrzelali około dwudziestu miast i wsi wokół Bachmutu , zrujnowanego miasta, które stało się centralnym punktem kampanii Moskwy mającej na celu zajęcie całego wschodniego obszar znany jako Donbas.

Według wielu ostatnich doniesień zmiany sił ukraińskich utrzymujących Bakbmut z dnia na dzień wydają się coraz bardziej ponure, ponieważ wojska rosyjskie są zajęte okrążaniem strategicznego miasta w Doniecku.

Gubernator Doniecka Pawło Kyrylenko  powiedział w poniedziałek  , że bitwa na wschodzie szybko „zaostrza się”, ponieważ strona rosyjska rzuca „nowe jednostki do walki i likwiduje nasze miasta i wsie”.

W zeszłym miesiącu ukraińscy przywódcy zaczęli ostrzegać swoich zachodnich zwolenników, że Putin rozkazał setkom tysięcy dodatkowych żołnierzy zgromadzić się wzdłuż granicy do nowej, wielkiej ofensywy; ale jak dotąd taka potencjalna eskalacja nie doszła do skutku.

Godne uwagi jest również to, co prezydent Zełenski powiedział kilka dni temu w wywiadzie dla Fox News…

Omawiając szerszą wojnę, ukraiński przywódca powiedział:  „Jeśli Ukraina upadnie, będzie to początek trzeciej wojny światowej” – biorąc pod uwagę, że spowodowałoby to, że główne mocarstwa zachodnie wskoczyłyby bezpośrednio, by wesprzeć Kijów w większym zbiorowym wysiłku pokonania Rosji.

ZEROHEDGE

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: