Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Głodówka narodowa
Posted by Enigma2021
23 views
INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
271 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
177 views

Naukowcy ostrzegają, że jaja powodują, że tysiące ludzi „nagle” tworzy skrzepy krwi ( 💉🙄? )

4.6/5 - (7 votes)

Naukowcy ostrzegają, że jaja powodują, że tysiące ludzi „nagle” tworzy skrzepy krwi ( 💉🙄? )

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Naukowcy ostrzegają teraz społeczeństwo, że spożywanie jaj może powodować zakrzepy krwi, udary i zawały serca. Według nowego badania składnik odżywczy znajdujący się w jajach zwiększa ryzyko krzepnięcia krwi. Express.co.uk raporty: Badanie przeprowadzone przez Cleveland Clinic sugeruje, że cholina może sprawić, że krew będzie bardziej podatna na krzepnięcie.

Cholina jest czasami sprzedawana w suplementach diety dostępnych bez recepty. Jest uważany za niezbędny składnik odżywczy, który jest powszechnie zalecany dla optymalnego zdrowia. Według Medical News Today wspiera różne funkcje organizmu, w tym wzrost komórkowy i metabolizm. Organizm wytwarza cholinę, ale większość pochodzi ze źródeł dietetycznych. Naukowcy odkryli, że spożywanie składnika odżywczego w wysokich stężeniach może jednak prowadzić do krzepnięcia. Zasugerowali, że bakterie w jelitach mogą wchodzić w interakcje z choliny do produkcji związku, który pobudza płytki krwi do zlepiania się razem, tworząc w ten sposób skrzep krwi. Zespół zaobserwował, że poprzez interakcję z bakteriami jelitowymi cholina wytwarza substancję zwaną TMAO. Substancja, która oznacza N-tlenek trimetyloaminy, jest wytwarzana Kiedy bakterie jelitowe rozkładają wiele składników odżywczych w diecie. W ramach badań interwencyjnych naukowcy dostarczyli doustne suplementy choliny zdrowym wegetarianom i wszystkożercom. Obie grupy wykazały 10-krotny wzrost poziomu TMAO w osoczu po suplementacji choliną. Zaobserwowali również wzrost odpowiedzi płytek krwi, czynnika ryzyka zdarzeń zakrzepowych. Według głównego autora badania, substancja została powiązana do zwiększonego ryzyka zakrzepów krwi, zawału serca i udaru mózgu w poprzednich studia. Wysoki poziom substancji we krwi wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

Podczas gdy ryzyko krzepnięcia krwi wzrosło u ludzi, może to być zminimalizowane przez spożywanie niskiej dawki aspiryny, powiedzieli naukowcy. Chociaż lek był skuteczny w obniżaniu ryzyka zlepiania się, jednak nie wyeliminował ryzyka całkowicie. Warto zauważyć, że stężenia choliny znajdujące się w żywności są Ogólnie bezpieczne, ale spożywanie suplementów z choliną może stanowić zdrowie Ryzyka. Naukowcy badają, dr Stanley L. Hazen z Cleveland Clinic w Ohio, powiedział: „Jeśli nie przepisał ci lekarza, unikaj suplementów z choliną.” Inne nawyki żywieniowe, które mogą zwiększać ryzyko krzepnięcia krwi, obejmują odwodnienie, ponieważ powoduje to zagęszczenie krwi. Kiedy organizm jest pozbawiony płynów, naczynia krwionośne mogą również się zwężać, co jest kolejnym znanym czynnikiem ryzyka krzepnięcia.

Naukowcy ostrzegają, że jaja powodują, że tysiące ludzi „nagle” tworzy skrzepy krwi (planet-today.com)
The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: