Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Oszustwa wyborcze w Brazylii wyprowadzają miliony ludzi na ulice w prawie wszystkich miastach, a media to ignorują👇WIDEO

4/4 - (1 vote)

Oszustwa wyborcze w Brazylii wyprowadzają miliony ludzi na ulice w prawie wszystkich miastach, a media to ignorują

32. dzień z rzędu miliony Brazylijczyków wychodzą na ulice miast w całym kraju w być może największych prodemokratycznych protestach w historii, wierząc, że ogłoszone zwycięstwo lewicowego kandydata na prezydenta Luiza Inácio Luli da Silvy nad konserwatywnym populistycznym prezydentem Jairem Bolsonaro jest fałszywe.

Najwyższy Sąd Wyborczy Brazylii ogłosił we wtorek, że ceremonia zatwierdzenia da Silvy, członka Partii Pracy, odbędzie się 12 grudnia o godzinie 14:00. Inauguracja zaplanowana jest na 1 stycznia.

Jednak w środę Bolsonaro złożył petycję do brazylijskich władz wyborczych, oficjalnie kwestionując wyniki, twierdząc, że niektóre maszyny do głosowania nie działały prawidłowo i że wszystkie głosy oddane za ich pomocą powinny zostać uznane za nieważne.

Były wiceprzewodniczący regionalnego trybunału wyborczego Sebastião Coelho wezwał 20 listopada w przemówieniu do aresztowania prezesa Sądu Najwyższego Alexandre’a de Moraesa za naciskanie na zatwierdzenie wyborów.

„Ponad 80% sędziów w Brazylii, zarówno w pierwszej, jak i drugiej instancji, nie zgadza się z tym, co robi Federalny Sąd Najwyższy” – powiedział Coelho.

Media głównego nurtu w dużej mierze zignorowały masowe protesty, powiedział reporter śledczy Matthew Tyrmand.

„To największy demokratyczny protest w historii ludzkości, a media na całym świecie milczą na ten temat”, powiedział w wywiadzie dla Tuckera Carlsona w Fox News, „Tucker Carlson Tonight”.

Oczywiste jest, że naród brazylijski „nie chce być prowadzony przez skazanego przestępcę” – powiedział.

Na długo przed tym, jak Bolsonaro został prezydentem, Da Silva został jednogłośnie skazany przez 19 sędziów na podstawie 12 zarzutów w trzech oddzielnych sądach.

Sędziowie Sądu Najwyższego mianowani przez Da Silvę, powiedział Tyrmand, unieważnili wielokrotne wyroki skazujące da Silvę i zwolnili go, aby mógł wystartować w wyborach prezydenckich. I to pomimo brazylijskiego prawa, które zabrania skazanym przestępcom ubiegania się o urząd.

Sędziowie umieścili da Silvę „na szachownicy, aby spróbować kontrolować wynik wyborów” – powiedział.

„A teraz ludzie masowo płaczą” – powiedział Tyrmand.

Nawet w dzielnicach, w których socjalista da Silva ma rzekome twierdze, takich jak Amazonia, ludzie maszerują.

„Każde miasto w kraju jest pełne protestujących” – powiedział Tyrmand. „A teraz pojawia się pytanie, co zrobić, gdy masz sądownictwo, które nie składa się z sędziów w klasycznym sensie – bezstronnych, bezstronnych sędziów – ale z komisarzy politycznych i stronników, którzy pracują nad sfałszowaniem wyniku wyborów”.

Tyrman zwrócił uwagę, że wojsko odgrywa szczególną rolę w konstytucji Brazylii, co daje mu prawo do decydowania o podziale władzy w sporach.

„Wygląda na to, że sytuacja zbliża się do punktu kulminacyjnego” – powiedział.

Obejrzyj fragment wywiadu Tyrmana z Tuckerem Carlsonem:

Protestujący potwierdzają doniesienia Tuckera Carlsona:

Steve Hanke, profesor ekonomii stosowanej na Johns Hopkins University i starszy pracownik Independent Institute, opublikował wideo protestujących wokół koszar, najwyraźniej wzywających do interwencji wojskowej.

Katie Daviscourt, reporterka Rebel News, napisała na Twitterze, że „największym pytaniem w protestach w Brazylii jest to, gdzie są zwolennicy prezydenta-elekta Luli.

„Lewicowcy są znani z kontrprotestów, ale nie ma ani jednego wideo popierającego Lulę” – napisała.

Tymczasem miliony ludzi są na ulicach, aby poprzeć Bolsonaro:

Hanke opublikował również wideo pokazujące karty do głosowania z nazwiskiem Bolsonaro w koszu:

Jedna z największych akcji protestacyjnych w kraju:

Kolejny film, który kwestionuje siłę wsparcia da Silvy:

Protestujący w Rio de Janeiro:

https://twitter.com/floresdepapel6/status/1597928222036852736?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1597928222036852736%7Ctwgr%5E010626c37bf9f72a0fc7d17ed3332bc45a83542a%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fwahlbetrug-in-brasilien-bringt-in-fast-allen-staedten-millionen-von-menschen-auf-die-strassen-und-die-medien-ignorieren-es%2F

Protestujący w São Paulo:

Zobacz wywiad Matthew Tyrmanda z „War Room” w środę:

ŹRÓDŁO: „KAŻDE MIASTO” W BRAZYLII WYPEŁNIONE PROTESTUJĄCYMI TWIERDZĄCYMI, ŻE SFAŁSZOWALI WYBORY
%d bloggers like this: