pfizer mrna
Posted by Mforum
564 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
431 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
262 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

Indiana pozywa Tiktok w związku z dostępem do danych konsumentów i treściami erotycznymi

5/5 - (2 votes)
Zdjęcie: Indiana pozywa Tiktok w związku z dostępem do danych konsumentów i treściami erotycznymi

 Biuro Prokuratora Generalnego Indiany (AG) złożyło 7 grudnia pozwy przeciwko popularnej chińskiej aplikacji TikTok za oszukiwanie użytkowników co do dostępu Chin do ich danych i narażanie dzieci na nieodpowiednie treści dla dorosłych.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według AG Todd Rokita, należąca do ByteDance aplikacja do udostępniania krótkich filmów naruszyła stanowe przepisy dotyczące ochrony konsumentów, nie ujawniając potencjału chińskiego rządu w zakresie dostępu do wrażliwych informacji konsumenckich .

Dodatkowo, TikTok oszukał młodych użytkowników i ich rodziców swoją oceną wiekową powyżej 12 lat w Apple App Store i Google Play. Aplikacja umożliwia łatwy dostęp do postów związanych z seksem i substancjami dzięki algorytmowi, który promuje treści „przedstawiające alkohol, tytoń i narkotyki; treści seksualne, nagość i dwuznaczne motywy; i intensywne wulgaryzmy”.

„TikTok to wilk w owczej skórze” – czytamy w dokumentach sądowych. „Dopóki TikTok może oszukiwać i wprowadzać w błąd konsumentów z Indiany co do zagrożeń dla ich danych , ci konsumenci i ich prywatność są łatwym łupem”.

Rokita powiedział, że pozwy sądowe są pierwszymi wszczętymi przez stan USA przeciwko ByteDance.

Rzeczniczka TikTok, Brooke Oberwetter, powiedziała e-  mailem do Washington Post , że „dobre samopoczucie młodzieży” jest częścią polityki firmy, w tym funkcji ograniczeń wiekowych i narzędzi dla rodziców do kontrolowania tego, co dzieci mogą oglądać.

„Chociaż nie komentujemy toczących się postępowań sądowych, bezpieczeństwo, prywatność i bezpieczeństwo naszej społeczności jest naszym najwyższym priorytetem” – powiedział Oberwetter. „Jesteśmy również przekonani, że w naszych negocjacjach z rządem USA jesteśmy na dobrej drodze do pełnego zaspokojenia wszystkich uzasadnionych obaw związanych z bezpieczeństwem narodowym USA i poczyniliśmy już znaczące postępy w kierunku wdrożenia tych rozwiązań”.

 

Szef Federalnego Biura Śledczego (FBI) Chris Wray powiedział w zeszłym miesiącu, że TikTok stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego . Administracja Bidena od miesięcy rozmawia również z urzędnikami TikTok w celu ochrony danych setek milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno gubernator Dakoty Południowej, Kristi Noem, podpisała rozporządzenie wykonawcze , które weszło w życie natychmiast, zabraniające pracownikom stanowym i wykonawcom dostępu do aplikacji za pośrednictwem urządzeń państwowych. (Powiązane:  gubernator Dakoty Południowej, Kristi Noem, zakazuje TikTok na urządzeniach państwowych, powołując się na operacje zbierania danych wywiadowczych aplikacji ).

„Południowa Dakota nie będzie brała udziału w operacjach wywiadowczych narodów, które nas nienawidzą” – powiedział w oświadczeniu głowa państwa. „Komunistyczna Partia Chin wykorzystuje informacje, które gromadzi na TikToku, aby manipulować narodem amerykańskim i gromadzi dane z urządzeń, które uzyskują dostęp do platformy”.

Wcześniej w tym roku Buzzfeed poinformował o  wycieku plików audio z 80 wewnętrznych spotkań TikTok w małych grupach, które wykazały, że dane użytkowników z USA były wielokrotnie uzyskiwane z kraju komunistycznego między wrześniem 2021 r. a styczniem 2022 r., co najmniej. Przedstawiciel stanu Wisconsin, Mike Gallagher, podkreślił, że ByteDance jest kontrolowane przez KPCh.

TikTokowi grozi grzywna w wysokości 29 milionów dolarów za brak ochrony prywatności dzieci

Stany Zjednoczone to nie jedyne miejsce, w którym aplikacja jest analizowana. TikTok stoi również w obliczu wyzwań prawnych w Wielkiej Brytanii, gdzie może zostać ukarany grzywną w wysokości 27 milionów funtów (29 milionów dolarów) za brak ochrony prywatności dzieci podczas korzystania z platformy.

Według dochodzenia przeprowadzonego przez Information Commissioner’s Office (ICO), aplikacja mogła naruszyć między majem 2018 a lipcem 2020 prawo o ochronie danych , zgodnie z którym każdy ma prawo do informacji o tym, jak dane są wykorzystywane i sprzeciwiać się temu, w jaki sposób dane są przetwarzane w określonych okolicznościach.

Zgodnie z „tymczasowym poglądem” organu regulacyjnego aplikacja mogła przetwarzać dane dzieci w wieku poniżej 13 lat bez zgody rodziców i nie dostarczać użytkownikom odpowiednich informacji w „zwięzły, przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób”. Mógł również przetwarzać dane szczególnej kategorii, takie jak pochodzenie etniczne i rasowe, poglądy polityczne, przekonania religijne oraz dane genetyczne, biometryczne lub zdrowotne, bez podstawy prawnej.

Komisarz ds. informacji John Edward powiedział: „Wszyscy chcemy, aby dzieci mogły uczyć się i doświadczać cyfrowego świata, ale z odpowiednią ochroną prywatności danych . Firmy świadczące usługi cyfrowe mają prawny obowiązek wprowadzenia tych zabezpieczeń, ale według naszego wstępnego poglądu TikTok nie spełnił tego wymogu”.

Gdyby firma została ukarana grzywną w tej wysokości, byłaby to największa grzywna w historii ICO, przekraczająca rekordowe 20 milionów funtów (24,5 miliona dolarów) przekazane British Airways dwa lata temu po incydencie w 2018 roku, w którym dane osobowe ponad 400 000 klientów zaatakowanych przez hakerów.

W odpowiedzi TikTok nie zgodził się z tymczasowymi ustaleniami. „Chociaż szanujemy rolę ICO w ochronie prywatności w Wielkiej Brytanii, nie zgadzamy się z wyrażonymi wstępnymi opiniami i zamierzamy formalnie odpowiedzieć ICO we właściwym czasie”.

Odwiedź BigTech.news  , aby uzyskać więcej wiadomości związanych z chińską aplikacją Tiktok.

Obejrzyj poniższy film, który mówi o tym, że TikTok stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego .

Ten film pochodzi od chińskiego likwidującego kanał EVIL CCP na Brighteon.com .

 

Źródła obejmują:

Reuters.com

S3.DocumentCloud.org

WashingtonPost.com

BBC.com

News.SD.gov

BuzzFeedNews.com

TheGuardian.com

Gov.uk

Brighteon.com

Natural News )

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: