pfizer mrna
Posted by Mforum
568 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
433 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
263 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

IDZIE ZIMA – NIE DOWIEŹLI ANI WEGLA ANI BŁOTA WEGLOWEGO – PUSTE SKŁADY GMINNE

4.5/5 - (2 votes)

Składy węgla święcą pustkami. Morawiecki przekonywał, że jest nadmiar

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wbrew twierdzeniom rządzących, Polakom nadal brakuje opału. Burmistrz Jarocina (woj. wielkopolskie) Adam Pawlicki pokazał, jak wygląda gminny skład węgla. Sytuacja nie napawa optymizmem, a już wkrótce w mieście temperatura spadnie do minus 10 stopni C.

POLECAMY: Morawiecki twierdzi, że w Polsce jest za dużo węgla. »Mamy klęskę urodzaju«

Tydzień temu premier Mateusz Morawiecki „narzekał”, że węgla w Polsce jest aż za dużo. – Dziś mogę powiedzieć, po rozmowie z panem wojewodą i z szefami portów gdańskich – jak mi powiedzieli – mamy klęskę urodzaju. Wiemy, że ten węgiel jest – zapewnił polityk 5 grudnia w gdańskim porcie, pozując na tle zwałów węgla.

  • Sytuacja z dystrybucją taniego, rządowego węgla jest dramatyczna. Mamy w Gmina Jarocin zapotrzebowanie na 2⃣2⃣0⃣0⃣ wniosków, a jak dotąd dostarczyliśmy węgiel do 2⃣5⃣0⃣ mieszkańców – nieco ponad 10%. Następne ok. 10% dostarczymy w najbliższym tygodniu. Co będzie z pozostałymi 80 % – nie wiemy? Nie mamy pewności, kiedy otrzymamy kolejne dostawy węgla z katowickiej spółki WĘGLOKOKS – pisze w mediach społecznościowych burmistrz Jarocina.
  • Jesteśmy po to, by jako gmina służyć mieszkańcom i pomagać. To nie z winy gminy, czy dystrybutorów tego węgla nie ma. Baza jest przygotowana, samochody czekają, tylko węgla brakuje. My nie posiadamy na terenie gminy własnych kopalni i pewnie na to się nie zanosi ? ale jeżeli węgla jest pod dostatkiem – jak informuje rząd – to dlaczego nie możemy go dostarczyć mieszkańcom? – pyta Pawlicki.

Samorządowcy mają jednak inny punkt widzenia. „Tu powinien być rządowy węgiel. Węgla jak widać nie ma. W Jarocinie mamy zapotrzebowanie na węgiel od 2200 osób, na razie rząd dostarczył go dla…250 mieszkańców. Skoro węgla jest pod dostatkiem, to kiedy trafi do ludzi? W sobotę w nocy w Jarocinie będzie już -10…” – przekazał burmistrz Adam Pawlicki, prezentując zdjęcie pustego placu.

Gmina Jarocin przystąpiła do rządowego programu dystrybucji węgla. Cena opału dla mieszkańców wynosi 1 970 zł za tonę, łącznie z transportem. Władze gminy Jarocin zapewniają, że są przygotowane do dystrybucji opału dla wszystkich osób, które złożyły wnioski, pozytywnie przeszły weryfikacje i wpłaciły pieniądze na zakup węgla. Surowca jednak brakuje i nie ma czego dystrybuować.

Źródło: Twitter / Adam Pawlicki, Jarocinska.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: