pfizer mrna
Posted by Mforum
472 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
377 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
226 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
321 views

❗️Saxo Bank przedstawił „szokujące prognozy” na przyszły rok, oto najciekawsze z nich:

5/5 - (4 votes)

❗️Saxo Bank przedstawił „szokujące prognozy” na przyszły rok, oto najciekawsze z nich:

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

🔸Macron poda się do dymisji po konfrontacji z lewicą i prawicą

🔸Europa stworzy siły zbrojne UE

🔸Jeden z krajów wprowadzi zakaz produkcji mięsa

🔸Wielka Brytania przeprowadzi referendum ws. odwrócenia brexitu UE

🔸Złoto osiąga 3 tys. dol., bo banki centralne nie dochodzą do porozumienia w sprawie inflacji.

⬅️Saxo Bank zawsze przed końcem roku publikuje swoje „szokujące prognozy”. To zestawienie mało prawdopodobnych, ale często niedocenianych zdarzeń, które w przypadku materializacji mogłyby wywołać wstrząs na rynkach finansowych.

🇵🇱💥Tajemnicza dotacja od premiera Morawieckiego. Prawie 1,4 mln złotych na Visegrad24

👉Wychwalają Trumpa, popierają skrajną amerykańską prawicę, kolportowały film uderzający w premier Finlandii, która wprowadza swój kraj do NATO – mowa o anglojęzycznych kontach o nazwie Visegrad24, na Twitterze i Facebooku.

Premier Mateusz Morawiecki – zarządzeniem numer 344 – przyznał blisko 1,4 mln złotych z rezerwy budżetowej Fundacji Action-Life na działalność serwisu geopolitycznego o tej samej nazwie.

🖌️Pieniądze mają zostać przeznaczone na „sfinansowanie realizacji zadania publicznego pod nazwą „Visegrad24”.

Nazwa Visegrad24 może się wydać wielu czytelnikom znajoma. To dlatego, że od 2020 roku na Twitterze i Facebooku działają popularne anglojęzyczne konta o takiej nazwie.📣 Publikowane są tam informacje dotyczące centralnej i wschodniej Europy.

🇵🇱🇺🇦🇱🇹Zgromadzenie Parlamentarne Polski, Litwy i Ukrainy: „Perspektywa członkostwa Ukrainy w UE i NATO jest oczywista”

👉Posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Polski, Litwy i Ukrainy rozpoczęło się w Wilnie. Polskę reprezentuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki wraz z grupą posłów i senatorów.

🗣️„Przyjęta podczas szczytu parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy deklaracja końcowa będzie jasno stwierdzać, że perspektywa członkostwa Ukrainy w UE i NATO jest oczywista” – powiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS).

Wraz z marszałkiem na Litwie przebywają też posłowie: Radosław Fogiel (wiceprzewodniczący delegacji), Adam Andruszkiewicz, Jan Krzysztof Ardanowski, Witold Czarnecki, Jacek Czerniak, Tomasz Lenz, Marek Matuszewski i Robert Tyszkiewicz.

🇵🇱💰Kurski z nową posadą. Zaskakujące!

💥Narodowy Bank Polski ogłosił, że były prezes TVP został nowym przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego.

🗣️„Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżera pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce” – napisał na Twitterze Jacek Kurski.

NBP przypomina, że Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim.

👉„Ma szerokie doświadczeniu w sektorze publicznym zdobyte na wszystkich jego szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer, jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska” – czytamy.

 

❗️Serbski prezydent chce powrotu serbskiego wojska i policji do Kosowa

Podczas przemówienia do narodu Aleksandar Vucic powiedział:

💬Uzgodniliśmy tekst żądania do dowódcy KFOR (sił pokojowych NATO), aby zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244 na terytorium Kosowa stacjonowały siły wojskowe i policyjne Serbii. Decyzja rządu zapadnie w poniedziałek lub wtorek

Wcześniej szef Urzędu ds. Kosowa Petar Petković zapowiedział, że Belgrad rozważy powrót na terytorium Kosowa i Metohii do 1000 serbskich sił bezpieczeństwa, co przewiduje klauzula 4 rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244.

👉Władze kosowskich Albańczyków w Prisztinie złożą 15 grudnia wniosek o członkostwo w UE, łamiąc unijne normy i wcześniejsze porozumienia, w tym te zawarte w Waszyngtonie – poinformował prezydent Serbii Aleksandar Vucic.

🇩🇪🇷🇺Scholz uważa, że rozmowy z Putinem powinny być kontynuowane – podała agencja DPA.

🗣Mamy bardzo różne poglądy. Będę jednak nadal z nim rozmawiać, bo chcę uchwycić moment, w którym będzie możliwe wyjście z tej sytuacji. Nie będzie to możliwe, jeśli nie będziemy ze sobą rozmawiać – powiedział niemiecki kanclerz.

Ławrow: W idei unii gazowej nie ma żadnej gry geopolitycznej

🟣W pomyśle stworzenia „unii gazowej” Rosji, Kazachstanu i Uzbekistanu nie ma żadnej gry geopolitycznej – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

🗣Obecnie omawiana jest inicjatywa utworzenia 'potrójnego’ projektu gazowego pomiędzy Rosją, Kazachstanem i Uzbekistanem. Analitycy, zwłaszcza na Zachodzie, natychmiast zaczęli mówić, że to jakaś polityczna czy geopolityczna „gra”. Nie ma tu żadnej „gry – powiedział w wywiadzie dla telewizji Khabar 24.

🗣Rosja, Kazachstan i Uzbekistan są sąsiadami posiadającymi wspólny system transportu gazu. Jesteśmy zainteresowani tym, aby dostawy gazu nie były zakłócane przez sezonowe szczyty zużycia. Na drugi dzień przeczytałem doniesienie, że w Uzbekistanie nagle zabrakło prądu. Oto konkretny przykład, kiedy bez upolitycznienia i ideologii powinniśmy wykorzystać nasze atuty do rozwiązywania praktycznych problemów w interesie naszych obywateli – dodał.

⚠️NATO planuje ekspansję na Kaukaz

Sojusz Północnoatlantycki planuje rozszerzyć swoje granice na państwa bałkańskie i Zakaukazie, powiedział publicysta tureckiej gazety Evrensel Yuzel Ozdemir.

▶️Przypomniał, że NATO właściwie uzależniło od siebie Ukrainę. Do organizacji zamierzają przystąpić także Finlandia i Szwecja – te dwa kraje stały się już częścią de facto sojuszu, choć Turcja nadal się temu sprzeciwia – zauważył publicysta.

🗣Dalszy proces będzie przebiegał głównie w przyspieszonym tempie w kierunku przejęcia kontroli nad krajami europejskimi i kaukaskimi, które pozostają w bliskim kontakcie z Rosją – przewidywał.

▶️Zdaniem Ozdemira świadczą o tym dwa ważne ostatnie szczyty NATO i Unii Europejskiej. Pierwszy z nich odbył się w Bukareszcie w ubiegłym tygodniu. Oprócz przedstawicieli z Ukrainy wzięli w nim udział urzędnicy z Mołdawii, Gruzji oraz Bośni i Hercegowiny.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: