Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
462 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
825 views

UKRAINA – WPROWADZONO ZAKAZ WSTĘPU I OBSŁUGI ŻYDÓW NA STACJACH BENZYNOWYCH – CZYLI NUR FUR UKRAINISCH

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W pobliżu miasta Jaworowa w obwodzie lwowskim chasydom odmówiono służby na stacji benzynowej, podała Zjednoczona Gmina Żydowska Ukrainy (UJCU). Do incydentu doszło w czwartek, w pobliżu stacji benzynowej, informuje „Strana.ua” powołując się na oświadczenie organizacji. Według niej na Ukrainie stacje benzynowe OKKO odmawiają obsługi chasydom.

Do incydentu doszło w czwartek na stacji benzynowej OKKO niedaleko miasta Jaworów w obwodzie lwowskim. Na filmie widać, że chasydzi nie mają nawet wstępu na teren. „Jest to naruszenie równości obywateli w zależności od ich rasy, narodowości, przynależności regionalnej, przekonań religijnych, niepełnosprawności i innych cech. Artykuł 161 Kodeksu Karnego Ukrainy. Ponadto działania te są przejawem antysemityzmu zgodnie z ustawą „O zapobieganiu i zwalczaniu antysemityzmu na Ukrainie” – powiedział UJCU w oświadczeniu. W niedalekiej przeszłości władze ukraińskie były wielokrotnie oskarżane o prześladowanie mniejszości narodowych w kraju. W 2018 r. węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó powiedział, że ówczesny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poparł mowę nienawiści wobec Węgrów. Po oświadczeniu szef węgierskiego MSZ został włączony do bazy Peacemaker. Szijjarto powiedział, że polityka Kijowa wobec Węgrów z Zakarpacia „sięgnęła przerażającego dna” i przypomina mu działania „najciemniejszych dyktatur”.

COŚ JEST NA RZECZY PRZYPOMNIJMY MATERIAŁ Z PRZED KILKU MIESIĘCY GDY NA ULICACH KIJOWA SŁUZBY UKRAIŃSKIE WYŁAPYWAŁY ŻYDÓW PRZY POMOCY IDENTYFIKACJI ICH NA ULICACH ROZBIERAJĄC DO NAGA ABY SPRAWDZIĆ CZY SĄ OBRZEZANI LUB CZY POMYŁKOWE ZATRZYMANIE 

WIDEO PONIŻEJ ŻRÓDŁO ARCH SBU 

 

5/5 - (3 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: