UBG - List do Kolosan
Posted by grzegorz
783 views
UBG - List do Efezjan
Posted by grzegorz
421 views
UBG - List do Galacjan
Posted by grzegorz
556 views
Witam Cię w Polsce
Posted by Viss
314 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
660 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
556 views

Opuść Google i Gmaila, zanim będzie za późno – Google jest kluczową postacią w nadchodzącym systemie kredytu społecznego

Opuść Google i Gmaila, zanim będzie za późno – Google jest kluczową postacią w nadchodzącym systemie kredytu społecznego

Bezpośrednio do filmu:

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Google nie tylko cenzuruje informacje o swojej wyszukiwarce – około 50% naszych subskrybentów to użytkownicy kont Gmail, wskaźnik dostarczania jest o połowę niższy niż w przypadku takich dostawców poczty e-mail.

 • Wielu wie, że Google filtruje i masowo cenzuruje informacje za pośrednictwem swojej wyszukiwarki, ale ma również moc cenzurowania w innych obszarach, w tym osobistych e-maili podczas korzystania z Gmaila.
 • Technokratyczna kabała popycha świat w kierunku globalnej tyranii, a Google jest jednym z głównych zwolenników, wspólników i podżegaczy w tym planie.
 • Google rejestruje każdy ruch, który wykonujesz online, gdy korzystasz z usługi Google. Wszystkie usługi Google są ze sobą powiązane, a dane z różnych produktów i usług są gromadzone w celu stworzenia profilu osobowości użytkownika, który jest zarówno wykorzystywany do manipulowania użytkownikiem, jak i sprzedawany stronom trzecim, aby mogły z niego korzystać w dowolny sposób.
 • Google stwarza kilka unikalnych zagrożeń dla społeczeństwa. Jest to agencja nadzoru z powiązaniami wojskowymi i ukrytymi uprawnieniami inwigilacyjnymi, jest to agencja cenzury z możliwością ograniczania lub blokowania dostępu do stron internetowych w Internecie i ma moc manipulowania opinią publiczną.
 • Bez Google marzenie technokratów o jednym rządzie światowym prawdopodobnie nigdy nie stałoby się rzeczywistością, ponieważ opiera się na inżynierii społecznej i sztucznej inteligencji. Google jest pionierem i ekspertem w obu dziedzinach i ma możliwość kontrolowania całych populacji

Fakt, że połowa wszystkich ludzi w USA i na całym świecie nadal korzysta z Gmaila jako podstawowej usługi e-mail, pokazuje, że wielu nadal nie rozumie, jak niebezpieczny jest Google, nie tylko dla ich bezpośredniej prywatności, ale także dla ich przyszłej wolności.

Wielu wie, że Google używa swojej wyszukiwarki do filtrowania i masowego cenzurowania informacji. Jak zapewne pamiętasz, Google pogrzebał Mercola.com w swojej aktualizacji wyszukiwarki w czerwcu 2019 r. (patrz wideo powyżej). Zmienili algorytm, dzięki czemu nasze artykuły były odfiltrowywane, gdy tylko wpiszesz w Google wyszukiwane hasło związane ze zdrowiem.

Ale Google ma również prawo cenzurować w innych obszarach, w tym w osobistych e-mailach podczas korzystania z Gmaila. Jak wcześniej informował Gawker1, każde słowo każdego e-maila wysłanego za pośrednictwem Gmaila i każde kliknięcie w przeglądarce Chrome jest trwale rejestrowane przez firmę.

Google cenzuruje Twoją skrzynkę odbiorczą Gmaila

Ingerencja Google w Twoje życie będzie się nadal zwiększać, a jeśli nadal korzystasz z Gmaila, dlaczego? Handlujesz wygodą i kosztami dla swojej prywatności, tracąc. Wyobraź sobie, w jaki sposób Twoje e-maile mogą zostać wykorzystane do pozycjonowania Cię na przykład w systemie kredytu społecznego prowadzonym przez Google. Niewielu z nas jest „czystych jak śnieg”, ale to nawet nie jest problem. Problem polega na tym, że KAŻDY pogląd lub opinia może i będzie wykorzystana przeciwko tobie. Ostatnie trzy lata z pewnością nas tego nauczyły.

Równie niepokojący jest fakt, że Google może cenzurować twoje e-maile i mamy dowody, że to już się dzieje. Podczas gdy około 50% naszych subskrybentów korzysta z kont Gmail, wskaźnik dostarczania kont Gmail wynosi POŁOWĘ wszystkich dostawców poczty e-mail, takich jak ProtonMail – znacznie niższy niż jakakolwiek inna usługa e-mail.

Jeśli więc korzystasz z Gmaila, aby otrzymywać nasz biuletyn, natychmiast się przełącz. Jeśli korzystasz z Gmaila, powinieneś mieć świadomość, że Twoja skrzynka odbiorcza jest cenzurowana i możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Jestem pewien, że w niedalekiej przyszłości będą cenzurować dostarczanie KAŻDEGO z naszych e-maili na konta Gmail. To tylko kolejna sprytna strategia cenzury z ich strony.

Dlaczego powinieneś korzystać z usługi, która cenzuruje informacje, na które wyraźnie się zdecydowałeś i które chcesz otrzymywać? Poza tym biuletynem, co jeszcze jest przed Tobą ukrywane? Jeśli jesteś subskrybentem, zdecydowanie zalecam zalogowanie się za pomocą innego konta e-mail i całkowite anulowanie Gmaila.

ProtonMail to doskonała alternatywa. Zapewnia kompleksowe szyfrowanie w celu ochrony treści i innych danych użytkownika. Proton oferuje również zaszyfrowany kalendarz, szyfrowaną pamięć masową w chmurze i bezpłatną sieć VPN.

Google – największy i najniebezpieczniejszy monopol na świecie

 

Technokratyczna kabała popycha świat w kierunku globalnej tyranii, a Google jest jednym z głównych zwolenników, pomocników i inicjatorów tego planu. W rzeczywistości marzenie o jednym rządzie światowym bez Google prawdopodobnie nigdy nie stałoby się rzeczywistością, ponieważ opiera się na inżynierii społecznej i sztucznej inteligencji. Google jest pionierem i ekspertem w obu dziedzinach, kontrolując całe populacje w sposób, którego nawet nie do końca rozumiemy.

Z biegiem czasu Google pozycjonuje się tak, aby być głęboko osadzonym w naszym codziennym życiu. W każdej minucie dnia Google gromadzi dane o wszystkim, co robisz, dokąd idziesz, co udostępniasz, pytasz i w co wierzysz.

Google rejestruje każdy ruch, który wykonujesz online podczas korzystania z produktu Google, czy to wyszukiwarki, Dokumentów Google, Portfela Google, Gmaila, przeglądarki Chrome, Zdjęć Google, Android Auto, Android TV, Gboard, Google Alerts, Connected Home, Chromebook, YouTube – lista jest długa.

Wszystkie usługi Google są ze sobą połączone, a dane z różnych produktów i usług są gromadzone w celu stworzenia profilu osobowości. Profil ten jest następnie sprzedawany stronom trzecim. Jest również używany przez Google do wpływania na Twoje myśli, przekonania i zachowania za pomocą analityki AI.

Google jest wiodącą na świecie firmą zajmującą się sztuczną inteligencją, kupując Deep Mind za 500 milionów dolarów w 2014 roku. Deep Mind AI pokonało Human Go Champion w 2019 roku, grę znacznie bardziej złożoną niż szachy. Dzięki tej sztucznej inteligencji nie jest im trudno korzystać z algorytmów głębokiego uczenia się, aby przesiać wszystkie dane i znaleźć wzorce do wykorzystania.

Artykuł z 2013 roku „What Surveillance Valley Knows About You” to otwierająca oczy lektura, która opisuje, jak bardzo to gromadzenie i rozpowszechnianie danych narusza prywatność i jak niebezpieczne może być, jeśli trafisz na pewne listy sprzedawane stronom trzecim. Nie popełnij błędu, zbieranie danych użytkowników jest główną działalnością Google. SĄ one rzeczywistym produktem, który jest sprzedawany.

Jak Google zagraża społeczeństwu

Google stwarza kilka unikalnych zagrożeń dla społeczeństwa, w tym między innymi:

 • Google jest agencją nadzoru z powiązaniami wojskowymi i ukrytymi uprawnieniami do nadzoru – Wszystkie produkty Google są platformami nadzoru, a z punktu widzenia Google wartość tych platform polega na ich zdolności do zbierania bardzo dokładnych danych o Tobie jako osobie, takich jak Twoje nawyki, myśli, przekonania, upodobania i antypatie, problemy zdrowotne i wiele innych.
 • Ukrytą funkcją monitorowania jest Google Analytics, z którego strony internetowe mogą korzystać za darmo. Płacisz jednak za to swoimi danymi osobowymi, które Google sprzedaje stronom trzecim. Ogólnie rzecz biorąc, strony internetowe, które korzystają z Google Analytics – i to jest najbardziej – kradną ogromną ilość prywatnych informacji, ponieważ wszystko, co robisz na stronie internetowej wyposażonej w nią, jest rejestrowane.
 • Nie możesz jednak wiedzieć, czy strona korzysta z Google Analytics, więc monitorowanie odbywa się „w ciemności”, że tak powiem.
 • Google jest organem cenzury z możliwością ograniczania lub blokowania dostępu do stron internetowych w Internecie – największym problemem z tego typu cenzurą internetową jest to, że nie wiesz tego, czego nie wiesz.
 • Jeśli określony rodzaj informacji zostanie usunięty z wyszukiwania i nie wiesz, że powinien istnieć, nigdy go nie szukasz. A kiedy szukasz informacji online, skąd wiesz, że niektóre witryny lub strony zostały usunięte z wyników wyszukiwania? Odpowiedź brzmi: nie wiesz.
 • Google postawił sobie również za cel decydowanie o „fałszywych wiadomościach” i cenzurowaniu informacji zgodnie z własnymi kryteriami tego, co jest prawdą lub fałszem. Oczywiście ułatwia to Google cenzurowanie informacji, które nie leżą w jego własnym interesie.

Jako jeden z przykładów, Julian Assange ujawnił w 2017 roku, jak YouTube ocenzurował byłego kongresmena Rona Paula – za promowanie pokoju! Jak zauważył Activist Post:

Czego doświadczamy … to próba uciszenia pokojowej opozycji… Represje zbiegają się również z masowym naciskiem mediów głównego nurtu, aby podsycać popularne podziały… Stworzyć atmosferę tak podzieloną, że ludzie nie patrzą już na to, kto ich kontroluje.

 • Google ma moc manipulowania opinią publiczną – zmieniając wyniki wyszukiwania, Google może manipulować opinią ludzi na dany temat.
 • Według dr Roberta Epsteina, który jako główny psycholog badawczy w Amerykańskim Instytucie Badań Behawioralnych i Technologii od lat ujawnia manipulacyjne i oszukańcze praktyki Google, Google jest w stanie zmienić preferencje wyborcze niezdecydowanych wyborców nawet o 63% i określić 25% globalnych wyborów – wszystko bez pozostawiania śladu.

Ta umiejętność manipulowania opinią publiczną i indywidualnymi zachowaniami sprawia, że jest to tak skuteczne narzędzie inżynierii społecznej.

Google jest kluczową postacią w nadchodzącym systemie kredytu społecznego

Połączenie wszystkich tych umiejętności – możliwość monitorowania i śledzenia każdej możliwej metryki, cenzurowania i blokowania dostępu do informacji oraz umiejętność manipulowania opiniami – sprawia, że Google jest nieocenionym zasobem dla planowanego systemu kredytu społecznego.

Jak donosi Fast Company, chiński system kredytu społecznego nie jest odosobnionym przypadkiem. „Równoległy system ewoluuje w Stanach Zjednoczonych, częściowo w wyniku polityki użytkowników Doliny Krzemowej i branży technologicznej, częściowo poprzez monitorowanie aktywności w mediach społecznościowych przez prywatne firmy” – pisze Fast Company.

Na przykład firmy ubezpieczeniowe na życie już wykorzystują treści udostępniane w mediach społecznościowych do określenia składki. PatronScan to kolejny przykład. Urządzenia te są wykorzystywane przez restauracje do identyfikacji fałszywych identyfikatorów i niechcianych klientów, tj. osób, które zostały już wyrzucone z restauracji z tego czy innego powodu.

Lista jest udostępniana klientom PatronScan, więc jeśli zostaniesz zablokowany w barze lub restauracji, zostaniesz skutecznie wykluczony ze wszystkich barów i restauracji w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii na okres do roku. Więcej przykładów pełzającego systemu kredytu społecznego można znaleźć w oryginalnym artykule Fast Company.

Google jest wszędzie

Innym powodem, aby sądzić, że ciągły sukces Google ma kluczowe znaczenie dla dążenia technokratów do kontrolowania światowej populacji i wprowadzenia globalnego totalitaryzmu, jest fakt, że Google już zaatakował większość obszarów codziennego życia. Na przykład Google działa w następujących obszarach, a ta lista nie jest wyczerpująca. Oczywiście dane osobowe są również wykorzystywane w każdym z tych obszarów.

 • Edukacja dziecięca – Wiele szkół nie korzysta już z drukowanych książek. Zamiast tego wszystkie zajęcia prowadzone są na tabletach lub komputerach wyposażonych w oprogramowanie oparte na Google, takie jak Google Classroom, Dokumenty Google i Gmail.13 Google Chromebooki (laptopy z google) stały się jeszcze bardziej rozpowszechnione podczas wyłączeń COVID. Zasadniczo żadne dziecko nie może kontynuować nauki bez takiego urządzenia.
 • Jak donosi Wired, uczniowie szkół średnich są teraz szpiegowani przez GoGuardian, kolejne narzędzie do monitorowania Google, które pozwala nauczycielom zobaczyć ekran każdego ucznia i używać sztucznej inteligencji do skanowania e-maili uczniów i innych dokumentów. Jeśli pojawią się oznaki przemocy lub problemów ze zdrowiem psychicznym, ostrzeżenie jest wysyłane do nauczycieli i policji.
 • Gdy dzieci wyjdą ze szkoły, zostaną poproszone o przekształcenie swoich kont szkolnych w konta osobiste, umożliwiając Google tworzenie niezwykle znaczących profili osobowości i marketingu każdej osoby od najmłodszych lat.
 • Opieka zdrowotna – Google Health jest zaangażowany w badania medyczne i ekspansję sztucznej inteligencji w medycynie, a jego Google Cloud Healthcare Data Engine umożliwia „liderom opieki zdrowotnej i nauk przyrodniczych podejmowanie decyzji w oparciu o niespójne dane zdrowotne”. Google jest również właścicielem Fitbit, który daje mu dostęp do wszystkich danych dotyczących sprawności fizycznej. Firma pracuje również nad przenośnymi diagnozami medycznymi.
 • Reklama leków – na przykład w 2017 roku Google, we współpracy z National Alliance on Mental Illness, uruchomił quiz na temat samooceny depresji – test, który skierował wszystkich respondentów w kierunku rozwiązania lekowego.
 • Od tego czasu Google i inne firmy technologiczne zyskały coraz głębszy i bardziej kompleksowy dostęp do osobistych informacji medycznych ludzi, a Google sprzedaje te dane stronom trzecim, co może prowadzić do wyższych składek ubezpieczeniowych lub odmowy zatrudnienia.

OGLE HOME od Goopocalypse Now! na Vimeo.

 • Genomika – Google jest również liderem w zbieraniu danych genetycznych (które dodają do swoich profili użytkowników) i rozwijaniu technologii genetycznych. Jak donosi Blog Google:

W Google Health korzystamy z naszej technologii i wiedzy w dziedzinie genomiki. Poniżej znajdują się najnowsze badania i rozwój branży, które wprowadziliśmy, aby szybciej wykrywać choroby genetyczne i promować równość testów genomowych u wszystkich przodków. Obejmuje to ekscytujące nowe partnerstwo z Pacific Biosciences w celu dalszego rozwoju technologii genomowych w badaniach i praktyce klinicznej.

Ta lista osiągnięć obejmuje: „Pomoc w wykrywaniu chorób zagrażających życiu”, „Zastosowanie uczenia maszynowego w celu zmaksymalizowania potencjału sekwencjonowania danych” oraz „Wspieranie bardziej sprawiedliwych zasobów i metod genomiki”.

 • Przemysł spożywczy – Google jest również głęboko zakorzeniony w branży spożywczej dzięki zarządzaniu danymi i usługom AI i jest wszechobecny w branży gastronomicznej.
 • Bezpieczeństwo w domu – Google niedawno kupił część ADT i współpracuje z gigantem bezpieczeństwa domowego dla wielu usług. Tak więc Twoja usługa ADT nie będzie już dotyczyła bezpieczeństwa w domu, ale raczej nadzoru domowego.
 • Sztuczna inteligencja – Według dedykowanej strony internetowej Google AI, „naszym zadaniem jest organizowanie światowych informacji i … Rozwiązywanie problemów dla naszych użytkowników, naszych klientów i świata … Ai… [zapewnia] nam nowe możliwości spojrzenia na stare problemy i pomaga nam zmienić sposób, w jaki pracujemy i żyjemy, i wierzymy, że największy wpływ nadejdzie, gdy wszyscy będą mieli do niego dostęp. „
 • Ostatecznie chodzi o stworzenie samouczącej się sztucznej inteligencji, która jest w stanie naśladować ludzkie procesy myślowe. Istnieją nawet sugestie, że systemy analizy oparte na sztucznej inteligencji mogą być wykorzystywane do „predykcyjnej policji”, jak w filmie „Raport mniejszości” z 2002 r., W którym domniemani sprawcy są aresztowani przed faktycznym popełnieniem przestępstwa.
 • Artykuł ze stycznia 2020 r. w The Intercept cytował dokument z 2018 r. firmy Western Digital zajmującej się przechowywaniem danych i firmy konsultingowej Accenture: „Value of Data: Seeing What Matters – A New Paradigm for Public Safety Powered by Responsible AI”, przewidując, że inteligentne sieci nadzoru mogą zostać wdrożone „na trzech poziomach dojrzałości”.
 • Pierwszym etapem jest obecny etap, w którym organy ścigania wykorzystują sieci nadzoru wideo do badania przestępstw po ich wystąpieniu.
 • W drugim etapie, przewidywanym na 2025 r., gminy zostaną przekształcone w w pełni połączone inteligentne miasta, w których kamery firm i instytucji publicznych są podłączone do rządowego systemu analitycznego opartego na sztucznej inteligencji. Trzeci etap, przewidziany na 2035 r., będzie miał możliwości predykcyjne. Jak donosi The Intercept:

„Ekosystem bezpieczeństwa publicznego” scentralizuje dane pochodzące z różnych baz danych, takich jak media społecznościowe, prawa jazdy, policyjne bazy danych i ciemne dane. Jednostka analityczna oparta na sztucznej inteligencji pozwoli policji „oceniać anomalie w czasie rzeczywistym i przerywać przestępstwo przed jego popełnieniem. Oznacza to, że należy wcześniej wykryć przestępstwa.

Jednak dziesięć lat temu Google twierdził, że jest w stanie czytać w myślach. W 2010 roku dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, chwalił się: „Wiemy, gdzie jesteś. Wiemy, gdzie byłeś. Możemy wiedzieć mniej więcej o czym myślisz.

Dziesięć lat później umiejętności czytania w myślach Google wzrosły wykładniczo i zostały udoskonalone do tego stopnia, że sztuczna inteligencja może przewidzieć dokładny moment, w którym nastolatek czuje się niepewnie, samotny lub bezbronny, tak aby w tym momencie reklama produktu poprawiającego wizerunek mogła pojawić się na ekranie przed nim.

Te i wiele innych przerażających możliwości opisano w książce „The Age of Surveillance Capitalism: The Struggle for a Human Future on the New Frontier of Power” autorstwa psychologa społecznego i profesor Harvardu Shoshana Zuboff.

Monopole zagrażają demokracji i podstawowym wolnościom

Niestety, wielu nadal nie widzi problemu, który reprezentuje Google. Jego usługi są przydatne i praktyczne, ułatwiają życie na wiele sposobów i są bardziej zabawne na inne sposoby. To jest przynęta, a wielu połknęło ją ze skórą i włosami, nie martwiąc się o cenę, jaką muszą zapłacić za te udogodnienia, lub po prostu nie doceniają zagrożenia, jakie stanowi ten zbiór danych osobowych.

Jeśli należysz do tej kategorii, proszę cię o poważne przemyślenie tej kwestii, ponieważ monopole zagrażają naszemu stylowi życia, na więcej niż jeden sposób. Jak wyjaśnia dziennikarz biznesowy i były dyrektor Open Markets, Barry Lynn:

Onopole stanowią zagrożenie dla naszej demokracji, naszych podstawowych wolności i dla naszych społeczności. Monopolizacja, ta koncentracja bogactwa i władzy, jest zagrożeniem dla wszystkiego, co czyni Amerykę …

Dzisiejsza Ameryka ma problem monopolistyczny. Zasadniczo doświadczamy drugiej fali konsolidacji i monopolizacji z powodu rewolucji cyfrowej … Pierwszym problemem jest ochrona konsumentów i ewentualna szkoda dla konsumentów. Pierwotnie stworzyliśmy przepisy antymonopolowe, aby chronić nasze wolności, często jako producenci rzeczy… Moja wolność, moja pszenica, moje pomysły, aby wprowadzić produkt mojej pracy na rynek. To jest wolność.

Drugim celem była ochrona naszej demokracji przed ogromną koncentracją bogactwa i władzy. Aby chronić nasze demokratyczne instytucje. A trzecim celem [była] ochrona waszej społeczności. Jeśli mieszkam w Peorii, czy chcę, aby miasto Peoria było zarządzane przez kilka firm z Wall Street, czy też chcę, aby było prowadzone przez mieszkańców Peorii?

Google toruje drogę do piekła na ziemi

Alphabet, przemianowana firma macierzysta, w której mieści się Google i jego różne działy, przekształciła się w super-przedsiębiorstwo podobne do ośmiornicy, którego macki rozciągają się na rząd, produkcję żywności, opiekę zdrowotną, edukację, aplikacje wojskowe i rozwój sztucznej inteligencji, która może działać mniej więcej niezależnie.

Kluczowym elementem wielu z tych firm są dane – Twoje osobiste dane dotyczące użytkowania; śledzenie każdej witryny, którą kiedykolwiek odwiedziłeś i każdej myśli, którą kiedykolwiek napisałeś na urządzeniu z google, wraz ze śledzeniem geograficznym, które śledzi każdy Twój ruch.

W dzisiejszych czasach świadomy konsument musi również podejmować mądre, świadome decyzje dotyczące technologii. Google jest zdecydowanie największym wyciekiem danych osobowych w twoim życiu. Dlatego bojkot Google może znacznie przyczynić się do ochrony twojej prywatności i udaremnienia złych planów technokratów dotyczących naszej cyfrowej niewoli. Nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę, że prywatność równa się wolności. W dzisiejszym krajobrazie opartym na technologii możesz być wolny tylko wtedy, gdy masz prywatność.

Co ostatecznie można zrobić z tego rodzaju informacjami, oprócz spersonalizowanej reklamy? Jak można go wykorzystać w połączeniu z robotami wojskowymi wyposażonymi w sztuczną inteligencję? W jaki sposób można je wykorzystać do wpływania na decyzje dotyczące opieki zdrowotnej? W jaki sposób można je wykorzystać do wpływania na wybory dotyczące stylu życia? W jaki sposób mógł (lub jest) wpływać na politykę i społeczeństwo w ogóle?

Bycie świadomym konsumentem oznacza dziś również podejmowanie mądrych, świadomych decyzji dotyczących technologii. Każdy, kto poświęcił choć trochę czasu na myślenie o wpływie stale rosnącego monopolu Google na nasze codzienne życie, prawdopodobnie wzdrygnie się na myśl o możliwościach i zgodzi się, że nie możemy pozwolić, aby tak dalej było. Google jest zdecydowanie największym wyciekiem danych osobowych w twoim życiu, więc bojkot Google może znacznie przyczynić się do ochrony Twojej prywatności.

Pamiętaj też, że technokratyczna elita potrzebuje twoich danych, aby stworzyć cyfrowe więzienie na świeżym powietrzu. Sztuczna inteligencja nie może bez niej funkcjonować, a bez sztucznej inteligencji próba socjotechniki załamuje się. Google jest głównym kolekcjonerem danych, a najprostszym sposobem na udaremnienie ich złych planów jest zaprzestanie karmienia ich danymi.

Jak wypchnąć Google ze swojego życia

Naprawdę nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę, że prywatność równa się wolności. W dzisiejszym krajobrazie opartym na technologii możesz być wolny tylko wtedy, gdy chronisz swoją prywatność. Te dwie rzeczy idą w parze. Więc nie wahaj się. Zacznij odzyskiwać swoją prywatność i wolność już dziś, rozstając się ze wszystkimi usługami Google, zaczynając od Gmaila.

Niektóre z najczęściej używanych pułapek Google są wymienione tutaj. Oprócz tych sugestii, oto kilka innych:

 • Jeśli jesteś studentem, nie konwertuj kont Google utworzonych jako uczniowie na konta osobiste.
 • Przełącz się na bezpieczną usługę udostępniania dokumentów – Porzuć Dokumenty Google i skorzystaj z alternatywy, takiej jak Zoho Office, Etherpad, CryptPad, OnlyOffice lub Nuclino, z których wszystkie są zalecane przez NordVPN. Digital Trends opublikowało również szereg alternatyw.
 • Usuń wszystkie aplikacje Google z telefonu i usuń sprzęt Google.
 • Unikaj stron internetowych, które korzystają z Google Analytics – Aby to zrobić, musisz sprawdzić politykę prywatności witryny i wyszukać „Google”. Strony internetowe muszą ujawnić, czy korzystają z narzędzia do monitorowania stron trzecich. Jeśli korzystają z Google Analytics, poproś ich o zmianę!
 • Nie używaj urządzeń Google Home w domu lub mieszkaniu – te urządzenia rejestrują wszystko, co dzieje się w domu, zarówno mowę, jak i dźwięki, takie jak mycie zębów lub wrząca woda, nawet jeśli wydają się nieaktywne, i wysyłają te informacje z powrotem do Google. To samo dotyczy domowego termostatu Google Nest i Alexy Amazon.
 • Nie używaj telefonu z Androidem, ponieważ jest on własnością Google.
 • Nie używaj Siri, która otrzymuje wszystkie odpowiedzi od Google.
 • Nie używaj Fitbit, ponieważ został kupiony przez Google w niedawnej przeszłości i zapewnia firmie wszystkie dane fizjologiczne i wyniki aktywności, oprócz wszystkiego, co Google już ma o Tobie.
 • Nie korzystaj już z Gmaila – korzystaj z usługi szyfrowania opartej na prywatności, takiej jak Proton Mail.
 • Przestań korzystać z przeglądarki Chrome i wyszukiwarki Google. Brave to przytłaczająca przeglądarka z wyboru, a gdy już przy tym jesteś, możesz korzystać z nowej wyszukiwarki Brave.

Źródeł:

Gawker Październik 6, 2015

Produkty Google

Tech Crunch Styczeń 26, 2014

The Verge Listopad 27, 2019

22 grudnia 2013 Pando.com

Fast Company Styczeń 13, 2014

Boston Dynamics

Goopocalypse.com

Activist Post Sierpień 28, 2017

Activist Post Sierpień 28, 2017

Fast Company Sierpień 26, 2019

Fast Company 26 sierpnia 201

New York Times Może 13, 2017

przewodowy Sierpień 3, 2022

Zdrowie Google

Google Cloud Healthcare Data Engine

Medical Futurist Google’s Masterplan for Healthcare Lipiec 27, 202

Buzzfeed Sierpień 25, 2017

Daily Mail Sierpień 24, 2017

Blog Google Styczeń 13, 2022

Linked In, Rola Google w branży restauracyjnej Lipiec 21, 2020

Bloomberg 28 czerwca 2022 r

ai.google.com

The Intercept Styczeń 27, 2020

Western Digital, Accenture, Value of Data: Seeing What Matters — A New Paradigm for Public Safety Powered by Responsible AI (PDF

The Intercept Styczeń 27, 2020

Business Insider 4, 20 października

The Verge 5, 20 września

NordVPN 5 lutego 201

Digital Trends Kwiecień 28, 2017

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: