UBG - List do Kolosan
Posted by grzegorz
783 views
UBG - List do Efezjan
Posted by grzegorz
421 views
UBG - List do Galacjan
Posted by grzegorz
556 views
Witam Cię w Polsce
Posted by Viss
314 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
660 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
556 views

Premier Nowej Zelandii wzywa do wprowadzenia systemu globalnej cenzury na posiedzeniu ONZ

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Jacinda Ardern mówi, że COVID „uczył nas”, jak radzić sobie ze zmianami klimatycznymi, że wymaga wielostronnych narzędzi i radykalnych polityk, aby uratować świat. Co gorsza, wzywa do utworzenia globalnej rady cenzury, która usunęłaby wszystkie przeciwstawne narracje. Jonathan Turley ma absolutną rację: „Ardern to uśmiechnięta twarz nowej generacji cenzorów”. ⁃ Edytor TN

  

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern jest najnowszą liberalną przywódczynią, która wezwała do międzynarodowego sojuszu w celu cenzurowania mowy. Niezadowoleni z bezprecedensowej cenzury korporacyjnej firm w mediach społecznościowych, liderzy tacy jak Hillary Clinton przeszli od prywatnej cenzury do staromodnej dobrej cenzury państwowej. Regulacja mowy stała się artykułem wiary po lewej stronie. Ardern wykorzystała swoje przemówienie w tym tygodniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, aby wezwać do cenzury na skalę światową.

Ardern zaatakował „dezinformację” i wezwał globalną koalicję do kontrolowania mowy. Po skinieniu głowy w kierunku wolności słowa przystąpiła do opracowania planu jej upadku poprzez regulacje rządowe:

Ale co, jeśli to kłamstwo, powtarzane wielokrotnie i na wielu platformach, podpowiada, inspiruje lub motywuje innych do chwycenia za broń. Zagrozić bezpieczeństwu innych. Przymknąć oko na okrucieństwa lub, co gorsza, stać się w nich współwinnym. Co wtedy?

To już nie jest hipotetyczne. Broń wojenna się zmieniła, jest na nas i wymaga tego samego poziomu działania i aktywności, który wkładamy w broń dawnych czasów.

Rozpoznaliśmy zagrożenia, jakie stwarzała stara broń. Zebraliśmy się jako społeczności, aby zminimalizować te zagrożenia. Stworzyliśmy międzynarodowe zasady, normy i oczekiwania. Nigdy nie postrzegaliśmy tego jako zagrożenia dla naszych indywidualnych wolności – raczej było to ich zachowanie. To samo musi mieć zastosowanie teraz, gdy podejmujemy te nowe wyzwania.

Ardern zauważył, w jaki sposób ekstremiści używają mowy do szerzenia kłamstw, nie zauważając, że nie-ekstremiści używają tej samej wolności słowa do przeciwdziałania takim poglądom. Aby odpowiedzieć na jej pytanie, „jak radzisz sobie ze zmianami klimatycznymi, jeśli ludzie nie wierzą, że one istnieją”, przekonujesz ludzi, używając tej samej wolności słowa. Zamiast tego Ardern wydaje się chcieć uciszyć tych, którzy mają wątpliwości.

Odnosząc się do globalnej koalicji cenzury jako „lekkiego podejścia do dezinformacji”, Ardern ujawnił, jak szeroki byłby prawdopodobnie taki system. Broniła potrzeby takiej globalnej cenzury w kwestii konieczności zwalczania tych, którzy kwestionują zmiany klimatyczne oraz potrzeby zaprzestania „nienawistnej i niebezpiecznej retoryki i ideologii”.

„W końcu, jak skutecznie zakończyć wojnę, jeśli ludzie są przekonani, że powód jej istnienia jest nie tylko legalny, ale i szlachetny? Jak radzisz sobie ze zmianami klimatycznymi, jeśli ludzie nie wierzą, że one istnieją? W jaki sposób zapewniacie przestrzeganie praw człowieka innych, gdy są oni poddawani nienawistnej i niebezpiecznej retoryce i ideologii?”

To jest ten sam powód, którego używają kraje autorytarne, takie jak Chiny, Iran i Rosja, do cenzurowania dysydentów, grup mniejszościowych i rywali politycznych. To, co jest „nienawistne” i „niebezpieczne”, jest płynną koncepcją, którą rząd historycznie używał do uciszania krytyków lub dysydentów.

Ardern to uśmiechnięta twarz nowej generacji cenzorów. Przynajmniej stare pokolenie cenzorów, jak Irańczycy, nie udaje, że popiera wolność słowa i otwarcie przyznaje, że miażdży sprzeciw. Chodzi o to, że musimy być jednakowo czujni, gdy cenzura jest spychana z lewicy z najlepszymi motywacjami i najgorszymi środkami.

Jak powiedział kiedyś wielki libertarianin obywatelski sędzia Louis Brandeis, „największe niebezpieczeństwa dla wolności czają się w podstępnym wkroczeniu ludzi gorliwych, mających dobre intencje, ale bez zrozumienia”.

PDF

1/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: