Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
ZĘBY PO UKRAIŃSKU
Posted by wadam12
271 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Mieszkania dla Ukraińców całkowicie zdemolowane. Przez okno wyrzucili nawet wannę

4/4 - (6 votes)

Do zdarzenia miało dojść na osiedlu Kliny w Krakowie. Mieszkanie na parterze w jednym z bloków zostało doszczętnie zdemolowane. Przed budynkiem znajdują się wyrzucone z mieszkania rzeczy: zlew, krzesła, szafka, piekarnik, a nawet pralka i wanna.

PFR udostępniło uchodźcom mieszkania m.in. w nowo wybudowanych ośmiu blokach na krakowskich Klinach. Mieli je otrzymać nieodpłatnie na pół roku, do września. Spółka PFR Nieruchomości, odpowiedzialna za realizację programu, zapewniała niedoszłych polskich najemców, że przed oddaniem im lokali zostaną one wyremontowane. Prace te miały zostać wykonane w ciągu trzech miesięcy, orientacyjnie do końca grudnia br. Przedstawiciele spółki twierdzili też, że zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy odbędzie się w ścisłej współpracy z jednostkami administracji samorządowej i rządowej, żeby z takiej formy pomocy mogli skorzystać najbardziej potrzebujący.

„Rozpoczął się okres wysiedlania Ukraińców z mieszkań przeznaczonych dla krakowskich rodzin z dziećmi. Ukraińcy dostali pomoc i mieli tylko do września tego roku możliwość mieszkania tam za darmo bez żadnych opłat. Nadmieniam, że są to mieszkania nowe, na nowo wybudowanym osiedlu, które zostały wyposażone i umeblowane w nowe sprzęty i meble dla Ukraińców. Wczorajszej nocy w podzięce za pomoc zdewastowali mieszkania, powyrywali kaloryfery, a ogrzewanie w Krakowie już włączone, więc zalali całe piony. Wanny i wszystkie urządzenia, które dostali na wyposażenie mieszkania wyrzucili przez okna. To są zdjęcia z dzisiajszego rana. Dewastację rozpoczęli w nocy. To dopiero początek, bo rozpoczyna się wysiedlanie, tak jak było w umowie. Wiedzieli o tym, że mają czas tylko do września. Wystarczająco, żeby móc stanąć na własnych nogach, znaleźć pracę i wynająć mieszkania jak krakowskie rodziny. Pomoc miała być dla matek z dziećmi, co było kłamstwem ponieważ zasiedli również tam mlodych mężczyzn, którzy mają teraz dużo siły aby wyrywać kaloryfery i i wanny.” napisała Elżbieta Sidor.

Mieszkania dla uchodźców. Mieszkańcy oburzeni

Sprawa wzbudziła emocje ze względu na fakt, że do zdarzenia doszło w blokach, które w ramach programu „Mieszkanie Plus” wybudował Polski Fundusz Rozwojowy, a po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę, część mieszkań przekazał dla uchodźców. Decyzja o udostępnieniu nieruchomości była tymczasowa, ponieważ mieszkania ostatecznie mają trafić do osób objętych programem „Mieszkanie Plus”. Do końca września ok. 500 osób będzie musiało się z nich wyprowadzić, a poszczególne lokale zostaną przywrócone do pierwotnego stanu. 

„Dziś [21.09 – red.] rano miała miejsce interwencja wobec 1 osoby. Bowiem o 6:00 otrzymaliśmy zgłoszenie od pracownika ochrony osiedla o awanturującym się obywatelu Ukrainy, biegającym nago, który niszczy wyposażenie budynku. Na miejscu zastano zgłaszającego, który oświadczył, że obywatel Ukrainy lat 35 uszkodził wyposażenie mieszkania – wyrwana instalacja elektryczna, wodna, mieszkanie zalane wodą…. W rejonie budynku zlokalizowano 35-latka, który był nagi, zakrwawiony, wypowiadał się i zachowywał irracjonalnie, był agresywny, pobudzony, prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. 35-latek został zabrany do szpitala w asyście Policji” – przekazała policja.

2 thoughts on “Mieszkania dla Ukraińców całkowicie zdemolowane. Przez okno wyrzucili nawet wannę

  1. Jak się coś dostaje za darmo i nie trzeba na to pracować to taki właśnie ma się szacunek do tego co się dostało jak widać na załączonym obrazku z Krakowa … wysłać to do wglądu prezydentowi i premierowi niech widzą działa tych swoich pupilków.

Comments are closed.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: