PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

W jaki sposób można odwołać testament?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.

Joana100

Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)

Rate this post

Osoba, która sporządzi testament może przed śmiercią zdecydować o jego odwołaniu. Taka czynność może być podjęta na wiele sposobów. Istotne jest, aby spadkodawca podejmował świadome decyzje co do losów swojego majątku.

Decyzja co do kręgu spadkobierców może być zmieniana. Osoba, która sporządziła testament może zmienić zdanie co do tego, kto ma być jej dziedzicem. Odwołanie testamentu to czynność, która nie jest skomplikowana.

Historia Tadeusza

Tadeusz jest wdowcem. Ma syna Jacka, z którym długo żył w bardzo dobrych relacjach. Sytuacja w rodzinie zmieniła się, gdy Jacek nawiązał romans z Jagodą. Jagoda jest mężatką, ma dwoje dzieci. Jej mąż pracuje w zagranicznym przedsiębiorstwie. Tadeusz nie popiera związku syna z Jagodą. Uważa, że syn „bawi się” Jagodą, nie ma wobec niej uczciwych zamiarów. Zdaniem Tadeusza jego syn w końcu doprowadzi do rozbicia rodziny swojej znajomej, tymczasem powinien związać się z inną kobietą, która nie ma zobowiązań. Tadeusz zagroził synowi, że jeśli nie porzuci Jagody, wówczas wydziedziczy go. Jacek powiedział ojcu, że relacja z Jagodą odpowiada mu. Syn nie kontaktował się z ojcem przez 2 lata. Tadeusz postanowił spełnić obietnicę. Napisał własnoręcznie testament, w którym powołał do spadku swojego brata Wiktora. Jednocześnie wydziedziczył syna. Wskazał, że nie utrzymują kontaktów, a powodem złych relacji w rodzinie jest nieetyczna postawa Jacka, który nawiązał romans z mężatką. Po kilku latach Tadeusz dowiedział się, że sytuacja jego syna bardzo zmieniła się. Jagoda rozwiodła się z mężem. Jacek żyje z nią w nieformalnym związku. Jacek i Jagoda zostali rodzicami, ale ich dziecko (Antoni) jest ciężko chore. Wiadomość o narodzinach wnuka i jego chorobie zmieniła podejście Tadeusza do oceny zachowań syna. Tadeusz natychmiast postanowił pogodzić się z Jackiem. Liczy, że uda mu się włączyć w pomoc przy chorym wnuczku. Od razu postanowił odwołać napisany testament. Zdecydował, że podrze pierwszy testament i napisze drugi – powołując do spadku syna i wnuka w częściach równych.

Odwołanie testamentu

W prawie polskim osoba, która sporządziła testament może go odwołać. Istnieją różne sposoby odwołania testamentu. Odwołanie testamentu może nastąpić bądź w ten sposób, że spadkodawca sporządzi nowy testament, bądź też w ten sposób, że w zamiarze odwołania testament zniszczy lub pozbawi go cech, od których zależy jego ważność, bądź wreszcie w ten sposób, że dokona w testamencie zmian, z których wynika wola odwołania jego postanowień.

Jak odwołać testament?

Tadeusz nie musi niszczyć fizycznie testamentu (np. palić go w kominku, ciąć na drobne kawałki, itp), aby doprowadzić do odwołania. Może wybrać inny sposób. W szczególności może sporządzić nowy testament, ale powinien wskazać w nim jednoznacznie, że odwołuje poprzedni testament. Tadeusz może też pozbawić testament cech, od których zależy ważność dokumentu. W tym celu może on zamazać swój podpis na testamencie, oderwać fragment dokumentu w taki sposób, aby nie wynikała z niego ostatnia wola.

Niniejszy artykuł stanowi formę porady prawnej pro bono i ma na celu edukację prawną obywateli RP. Artykuł ten nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Podstawa prawna:

Historia opisana w artykule jest stworzona, na potrzeby niniejszego artykułu.

%d bloggers like this: