PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

LEWARY LEWAKI żądzą – 87 proc. kanadyjskich profesorów ma poglądy lewicowe, wynika z badania przeprowadzonego przez Macdonald Laurier Institute.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

87 proc. kanadyjskich profesorów ma poglądy lewicowe, wynika z badania przeprowadzonego przez Macdonald Laurier Institute. 40 proc. tych o poglądach prawicowych skarży się natomiast na wrogie środowisko pracy. Autorzy badania zwracają uwagę na kryzys różnorodności na kanadyjskich uniwersytetach, jednorodność poglądów politycznych, autocenzurę i zagrożenia dla wolności akademickiej.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Badanie opinii było prowadzone w dniach od 3 do 17 marca wśród profesorów uczelni wyższych i wśród ogółu społeczeństwa. W pierwszej grupie 87 proc. identyfikowało swoje poglądy jako lewicowe, a 9 proc. jako prawicowe. 76 proc. profesorów powiedziało, że w 2021 roku w ostatnich wyborach federalnych głosowało na partię liberalną lub NDP, a 11 proc. na Zielonych lub Bloc Québecois (w sumie 87 proc.). Dla porównania na te partie głosowało 60 proc. ogółu kanadyjskiej populacji. Jeśli chodzi o prawą stronę sceny politycznej, to na konserwatystów głos oddało 9 proc. profesorów, a 39 proc. ogółu społeczeństwa.

Autorzy raportu, profesorzy Christopher Dummitt (historyk z Trent University) i Zachary Patterson (adiunkt na wydziale inżynierii systemów informatycznych Concordia University), komentują, że widać tu poważny brak różnorodności politycznej na uczelniach wyższych. Uniwersytety stały się jednolite poglądowo.

Ankietowani pytani o to, czy obawialiby się publicznego ujawnienia swoich poglądów, odpowiadali różnie w zależności od wyznawanych racji. 88 proc. profesorów lewicowych nie obawiałoby się w ogóle lub prawie w ogóle. Z drugiej strony 44 proc. prawicowych przyznało, że miałoby poważne lub pewne obawy. 40 proc. tych drugich stwierdziło, że pracuje we wrogim środowisku.

57 proc. wykładowców o poglądach prawicowych przyznało, że musi się kontrolować i poddaje się autocenzurze, bojąc się negatywnych konsekwencji. Ogólnie do autocenzury przyznało się 34 proc. wszystkich profesorów. Taki poziom strachu to poważny znak ostrzegawczy, jeśli chodzi o wolność wypowiedzi na uczelniach, mówią autorzy badania, dodając, że ankietowani podawali różne przykłady sytuacji, w których unikali drażliwych tematów lub zmieniali sposób nauki, a nawet rezygnowali z rozwoju kariery. Co więcej, od 32 do 34 proc. wykładowców stwierdziło, że przychyliłoby się do ograniczenia wolności akademickiej.

Dummitt i Patterson podkreślają, że „monokultura” w kampusie obniża jakość nauczania. Potrzebna jest interwencja z zewnątrz, by odwrócić trend, np. uzależniając finansowanie prowincyjne uczelni od tego, jak realizują ochronę wolności akademickiej, likwidując powiązania między poglądami politycznymi a możliwością przyznania grantów, czy zakazując związkom zawodowym dyskryminacji ze względu na poglądy. “Organizacje złożone z jednomyślnych osób często padają ofiarą najbardziej niebezpiecznych form konformizmu”.

%d bloggers like this: